Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

5 pytań do dewelopera Tryboń PPI. Opinie i najważniejsze informacje o rynku nieruchomości okiem dewelopera

Marcin Krasoń
Marcin Krasoń

Tryboń PPI jest firmą deweloperską działającą głównie na rynku warszawskim, która oferuje kompleksową ofertę mieszkaniową – od projektu po zarządzanie zakończoną inwestycją. Firma stawia na kameralne projekty łączące wysoką jakość z przystępną ceną.

5 pytań do dewelopera Tryboń PPI. Opinie i najważniejsze informacje o rynku nieruchomości okiem dewelopera

Firma Tryboń PPI prowadzi działalność od 1994 roku, w 1997 r. zrealizowała swoje pierwsze przedsięwzięcie inwestycyjne jako deweloper budownictwa mieszkaniowego. Przedsiębiorstwo nie zajmuje się jednak tylko budownictwem mieszkaniowym. W 1999 r. firma rozpoczęła działalność w zakresie obsługi operatorów sieci handlowych, w ramach której wyszukuje atrakcyjne lokalizacje pod budowę obiektów handlowych. W 2009 r. ze spółki Tryboń PPI została wydzielona odrębna firma – Biuro Projektowe Grupa AT. Zajmuje się ona projektowaniem obiektów handlowych.

Tryboń PPI – opinie i informacje o deweloperze

Deweloper Tryboń PPI koncentruje się na działalności w Warszawie i okolicach. W portfolio ma m.in. inwestycje mieszkaniowe w Markach, Pruszkowie i Wołominie. Wyróżnikiem firmy jest przygotowywanie kameralnych budynków z kilkunastoma mieszkaniami o podwyższonym standardzie.

Widząc potrzebę ze strony klientów, swego czasu deweloper stworzył dział zarządzania i administrowania nieruchomościami, dzięki czemu czuwa nad funkcjonowaniem zrealizowanych już inwestycji. Wybierając miejsca na swoje mieszkania, Tryboń PPI zwraca uwagę na rozbudowaną infrastrukturę w okolicy i dobrą komunikację z centrum. Wysoka jakość inwestycji realizowana jest m.in. przez dbałość na etapie prac projektowych, użyte materiały budowlane i wykończeniowe oraz dobór lokalizacji. Firma uznaje, że tereny zielone, przedszkola i punkty handlowo-usługowe są niezbędnym elementem dla jej klientów.

Fleminga Residence

Pięć pytań do Jakuba Trybonia, wiceprezesa zarządu Tryboń PPI SA

1. Co wyróżnia projekty firmy na tle konkurencyjnych inwestycji?

Każdy z naszych projektów traktowany jest indywidualnie. Staramy się stworzyć produkt o standardach podwyższonych w stosunku do lokalnej konkurencji, który cechuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Dokładamy wszelkich starań, aby użytkownik czerpał przyjemność z posiadania naszego mieszkania w długim okresie, a przy sprzedaży po kilku czy nawet kilkunastu latach obiekt nie zestarzał się – nadal był interesujący i warty nabycia.

Zwracamy szczególną uwagę na wykończenie części wspólnych, klatek schodowych, dziedzińca i najbliższych terenów. Dzięki własnej pracowni architektonicznej możemy bardzo elastycznie reagować podczas procesu realizacji inwestycji i dokonywać korekt w realizowanym projekcie tak, aby jak najlepiej dostosować go do potrzeb naszych nabywców. Zwracamy również uwagę na to, aby Inwestycja współgrała z otoczeniem, oddawała charakter miejsca i nie zaburzała istniejącej tkanki.

2. Jakie rozwiązania ekologiczne wdrażacie w swoich projektach?

Jako deweloper jesteśmy tylko ułamkiem łańcucha bardzo energochłonnej branży budowlanej (zaczynającego się przecież od wydobycia kruszyw, poprzez produkcję elementów budowlanych, ich transport i dystrybucję, aż do wbudowania, późniejszej eksploatacji i ewentualnej konserwacji). Nasza rola jest dość ograniczona, ale realizując strategię nieco podwyższonego standardu, staramy się realizować inwestycję z najlepszych dostępnych produktów, oczywiście adekwatnych do lokalizacji i poziomu cen sprzedaży. Według nas zapewnia to lepszą trwałość, wymaga mniej nakładów na konserwację i naprawy w trakcie eksploatacji. W długim okresie to duża oszczędność, co nie jest bez wpływu dla środowiska.

W nowych projektach wdrażamy rozwiązania ekologiczne – panele fotowoltaiczne, które będą zapewniały w znacznej ilości energię dla części wspólnych (klatek schodowych, wind, garaży). Dbamy też o gospodarkę wodną – jeżeli to możliwe, wprowadzamy zieleń na dachach budynków, trawniki zagospodarowujemy trawą łąkową niewymagającą nadmiernego koszenia, w niektórych przypadkach wykonujemy zbiorniki retencyjne, których zadaniem jest zbierać wodę w okresach deszczów i spokojnie oddawać ją środowisku w okresach suchych.

Marki Słoneczna

3. Jakie cechy Waszych mieszkań w opinii klientów są najważniejsze?

Przede wszystkim staramy się być przyjaznym deweloperem. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i staramy się mu pomóc przy wyborze mieszkania, w miarę możliwości dostosować je do jego potrzeb poprzez wdrożenie zmian lokatorskich. Oszczędzając klientowi czas i stres, zachęcamy go do skorzystania z oferty wykończenia mieszkania pod klucz. Bardzo dużą wagę przykładamy również do pomocy w pozyskaniu finansowania naszego produktu. Nasi klienci to w większości osoby świadome, którzy zwracają uwagę na jakość, wygląd budynku, indywidualne przyjazne podejście, możliwość wprowadzania zmian lokatorskich i przeprojektowywania lokali oraz bezpieczeństwo transakcji.

Wołomin

4. Czy macie w ofercie rozwiązania dla inwestorów?

Oczywiście, należą do nich przede wszystkim systemy finansowania 10/90 oraz 20/80, przy których nie można pominąć zgody na cesję Umowy Deweloperskiej. Klient inwestycyjny przy zakupie 2 mieszkań i więcej może też liczyć na odpowiednie rabaty.

5. Jaka jest największa przeszkoda dla działalności deweloperskiej w Polsce? – opinia Tryboń PPI

Myślę, że na pierwszym miejscu jest proces przygotowania inwestycji. Przez naszą biurokrację zajmuje on ok. 3 lata – to bardzo długo, biorąc pod uwagę fakt konieczności ciągłego inwestowania/mrożenia środków.

Na drugim miejscu widzimy brak dostępu do kredytów hipotecznych, które zawsze wymagały „zachodu”, a teraz w dobie pandemii, są już wyjątkowym wyzwaniem. Skutkuje to długim procesem finansowania lokali.

Powyższe przeszkody powodują, że jedna inwestycja zajmuje nam ok. 6 lat. W sprzyjających okolicznościach można ten czas skrócić do 3 lat, czego wszystkim w branży życzę.

Kolejny artykuł

RONSON Development z pozwoleniem na użytkowanie dla II etapu domów Novej Królikarni
RONSON Development uzyskał pozwolenie na użytkowanie dla drugiego etapu domów w warszawskiej inwestycji Nova Królikarnia. Domy są położone w najbardziej prestiżowej części osiedla, z bezpośrednim widokiem na jezioro i park.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu