Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Ranking dzielnic Gdyni. W której dzielnicy Gdyni najlepiej zamieszkać?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Gdynia początkowo była wsią rybacką i dopiero w 1926 uzyskała prawa miejskie. Miasto jest najmłodsze spośród trójmiejskich miast i jako jedno z pierwszych wprowadziło podział na dzielnice. Na atrakcyjność Gdyni wpływa bliskość morza, a także liczne tereny zielone. Interesuje Cię mieszkanie właśnie tutaj? Ranking dzielnic Gdyni powstał po to, aby zwrócić uwagę na te obszary, które są uznawane za najbardziej atrakcyjne pod kątem mieszkaniowym. Sprawdź, gdzie warto zamieszkać.

Ranking dzielnic Gdyni. W której dzielnicy Gdyni najlepiej zamieszkać?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Jesteś ciekawy, jakie mieszkania oferuje Gdynia? W tym artykule podpowiemy, jakie dzielnice Gdyni są uznawane za najlepsze i dlaczego.

Przejdź do akapitów:

Ranking dzielnic Gdyni

Ranking powstał na bazie preferencji klientów obido.pl i ma na celu ukazać najlepsze dzielnice Gdyni. Wzięte pod uwagę zostały takie aspekty jak tereny zielone i rekreacyjne, komunikacja miejska, dojazd do centrum Gdyni, dostęp do punktów handlowo-usługowych czy bliskość żłobków, przedszkoli i szkół. Duże znaczenie ma również kwestia bezpieczeństwa.

Oczywiście wybór jest subiektywny i nie tak łatwo wybrać najlepsze dzielnice Gdyni. Opinie są różne – duże znaczenie ma tutaj grupa docelowa. Inny obszar zainteresuje singli czy pary, a inny rodziny z dziećmi. Również inwestor będzie miał jasno określony cel i przeważnie wybierze taką dzielnicę, która znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, blisko centrum.

Ranking najlepszych gdyńskich dzielnic

​​Jaka jest najlepsza dzielnica? Gdynia składa się z 22 dzielnic. Są to: Babie Doły, Chwarzno-Wiczlino, Chylonia, Cisowa, Dąbrowa, Działki Leśne, Grabówek, Kamienna Góra, Karwiny, Leszczynki, Mały Kack, Obłuże, Oksywie, Orłowo, Pogórze, Pustki Cisowskie-Demptowo, Redłowo, Śródmieście, Wielki Kack, Witomino, Wzgórze Świętego Maksymiliana. Na którą z nich szczególnie warto zwrócić uwagę?

Gdzie najchętniej szukamy mieszkania w Gdyni?

1. Redłowo

Dzielnica Redłowo jest bardzo atrakcyjnym obszarem, ponieważ położona jest między plażą miejską, a plażą w Orłowie. Na jej terenie leży Kępa Redłowska, w której znajduje się wiele ścieżek idealnych na spacery bądź wycieczki rowerowe.

Dzielnica jest dobrze skomunikowana – znajduje się tutaj wiele przystanków autobusowych, a także stacja SKM Gdynia Redłowo. Na terenie Redłowa wśród placówek edukacyjnych można znaleźć Przedszkole nr 24, Szkołę Podstawową nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi czy Akademię Kulinarną. Mieści się tutaj również Centrum Nurkowe.

Wśród punktów usługowych dostępny jest m.in. urząd, bank ING, apteka, poczta, pasmanteria, salon kosmetyczny, siłownia, kwiaciarnia, weterynarz, okulista oraz szpital. Zakupy można zrobić w znajdującej się tutaj Biedronce, Auchan i mniejszych sklepach spożywczych.

2. Orłowo

Charakterystycznym elementem Orłowa jest klif porośnięty drzewami. Wśród terenów zielonych, które się tutaj znajdują jest także Park Kolibkowski, Promenada Królowej Marysieńki, a także psia plaża. W Orłowie znajduje się również molo.

Na terenie dzielnicy mieści się centrum handlowe „Klif”, które swoją nazwę zawdzięcza wspomnianemu już klifowi. W galerii można znaleźć m.in. Empik, drogerię Rossmann, perfumerię Douglas, Super-Pharm, biuro podróży, a także różne sklepy z odzieżą. W Orłowie znajduje się Przedszkole nr 14, 4KIDS – przedszkole językowe, IX Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Plastycznych, Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych czy Szkoła Fotografii. Na terenie dzielnicy jest także stadnina z nauką jazdy konnej.

Dostępne usługi: apteka, bank ING, salon fryzjerski i kosmetyczny, SPA i centrum odnowy biologicznej, fizjoterapeuta, gabinet stomatologiczny, agencja reklamowa i drukarnia, Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza. Na terenie dzielnicy znajduje się stacja SKM Gdynia Orłowo.

3. Witomino-Leśniczówka

Dzielnica usytuowana jest w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a przy okazji dojazd do centrum nie zajmuje dużo czasu. Na plus jest także planowana budowa obwodnicy Witomina. Dlatego, jeśli interesują Cię najlepsze dzielnice Gdyni, to Witomino-Leśniczówka jest idealnym miejscem do zamieszkania, zwłaszcza dla tych osób, które szukają ciszy i spokoju wśród zieleni, a przy okazji nie chcą rezygnować z rozrywek i udogodnień, jakie oferuje centrum miasta.

Mieszkańcy tej dzielnicy codzienne zakupy zrobią w Biedronce, Lidlu lub mniejszych punktach handlowych. Jest tutaj tez poczta, bank Santander, stomatolog, krawiec, kwiaciarnia. Natomiast rodzice z dziećmi znajdą tutaj Szkołę Podstawową nr 12, w której mieści się także oddział przedszkolny. Na terenie szkoły mieści się też kryta pływalnia.

4. Wzgórze Św. Maksymiliana

Wzgórze św. Maksymiliana to dzielnica, która znajduje się bardzo blisko centrum. Tutaj też mieści się stacja SKM Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana oraz przystanki autobusowe.

W dzielnicy można znaleźć największe centrum handlowe na Pomorzu – Riviera. W galerii jest m.in. kino Helios, klub fitness, biuro podróży, punkt ING, salon fryzjerski, a także sklepy sportowe i odzieżowe oraz lokale gastronomiczne.

Wśród placówek edukacyjnych jest Przedszkole nr 22, Szkoła Podstawowa nr 23, Szkoła Podstawowa nr 53, VI Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Muzyczna I i II stopnia, Centrum Języka Chińskiego. Na terenie dzielnicy mieszczą się takie punkty usługowe jak apteka, dermatolog, przychodnia lekarska, pogotowie weterynaryjne, poczta, punkt ksero, salon piękności, biblioteka, siłownia, kręgielnia, kort tenisowy, lodowisko.

Miłośnicy odpoczynku na świeżym powietrzu znajdą tutaj Skwer Sue Ryder, Skwer Plymouth, Skwer Arki Gdynia oraz Bulwar Nadmorski.

5. Chwarzno-Wiczlino

Chwarzno-Wiczlino chociaż znajduje się na peryferiach, trochę dalej od centrum, to i tak cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób, które poszukują dobrej dzielnicy do zamieszkania. Mieszkańcy tego obszaru zwracają uwagę na ciszę i spokój, czystość terenu, a także zżyte i miłe sąsiedztwo. Chwarzno-Wiczlino idealnie sprawdza się dla rodzin z dziećmi oraz dla osób starszych. Chociaż, jak pokazują badania, obszar ten cieszy się także dużym zainteresowaniem młodych osób.

Dzielnica rozwija się w szybkim tempie i wielu deweloperów decyduje się na budowę mieszkań i domów z rynku pierwotnego właśnie tutaj.

Nie brakuje też placówek oświatowych (jest tu m.in. przedszkola, Szkoła Podstawowa nr 37, Szkoła Podstawowa nr 48, XVII LO, szkoła językowa), a także punktów handlowo-usługowych (dostępna jest Biedronka, Lidl, centrum medyczne, apteka, usługi krawieckie, poczta, kort tenisowy itp.).

6. Mały Kack

Mały Kack to dzielnica, którą wyróżnia w głównej mierze zabudowa jednorodzinna. Jest to malownicza dzielnica, która zachęca do spacerów, joggingów czy jazdy na rowerze. Na jej terenie leży rezerwat przyrody Kacze Łęgi i rzeka Kacza oraz rezerwat przyrody Łęg nad Swelinią. Dodatkowo mieści się tutaj stadion miejski, gdzie rozgrywają się mecze klubu Arka Gdynia, kompleks sportowo-rekreacyjny Wieluńska, centrum sportowo-rekreacyjne, siłownia CrossFit, strzelnica Playground. Dlatego też dzielnica świetnie sprawdzi się dla osób aktywnych, dla których aktywność fizyczna odgrywa istotną rolę w życiu.

W granicach dzielnicy Mały Kack znajdują się dwie stacje kolejowe: Gdynia Redłowo, Gdynia Stadion oraz Gdynia Karwiny.

Wśród placówek edukacyjnych jest Przedszkole nr 23, Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 13 czy Amerykańska Szkoła Podstawowa.

7. Dąbrowa

Dąbrowa graniczy z takimi dzielnicami jak Karwiny, Wielki Kack oraz Chwarzno-Wiczlino. Sąsiaduje również z gminą Żukowo i Wzgórzami Chwaszczyńskimi.

Dzielnicę wyróżniają tereny zielone: Skwer ks. Piotra Mazura, Leśna Polana, Rezerwat Przyrody Staw na Dąbrowie. Z Dąbrową sąsiaduje także rezerwat przyrody Kacze Łęgi, który liczy ok. 9 hektarów.

W Dąbrowej mieszkańcy zrobią zakupy w Biedronce, Tesco, Stokrotce czy mniejszych sklepach spożywczych. Znajduje się tutaj również sklep Pepco i pasmanterie Galant oraz Ekomax.

Rodzice z dziećmi mogą skorzystać z usług takich placówek oświatowych jak Przedszkole nr 50, Szkoła Podstawowa nr 45 czy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3.

8. Działki Leśne

Działki Leśne uznawane są za jedną z bezpieczniejszych dzielnic Gdyni. Na plus jest lokalizacja dzielnicy – jednocześnie blisko centrum i terenów leśnych. Znajdują się tutaj także liczne placówki oświatowe. Z tego też powodu dzielnicę Działki Leśne bardzo chętnie zamieszkują rodzice z dziećmi. Doceniają oni otoczenie, a także dobre sąsiedztwo.

Wśród usług mieści się tutaj poczta, bank Santander, studio fotografii, salony fryzjerskie, optyk, gabinety weterynaryjne. Na terenie dzielnicy znajdują się placówki oświatowe takie jak Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, Szkoła Podstawowa nr 45, Przedszkole nr 50 czy Akademia Muzyczna.

Jeśli chodzi o komunikację, mieszczą się tutaj liczne przystanki autobusowe. Przez dzielnicę przebiega także obwodnica trójmiejska.

Zatoka – cenione miejsce przez mieszkańców Gdyni

Znajdź mieszkanie w Trójmieście!

Gdynia – najlepsza dzielnica w mieście

Jaka jest najlepsza dzielnica? Gdynia to miasto, które powinno zadowolić większość osób – niezależnie czy to będzie singiel, para czy rodzina z kilkorgiem dzieci. Będzie to dobre miejsce, aby kupić prywatne mieszkanie lub zainwestować w apartament inwestycyjny. Warto pamiętać, że atrakcyjna okolica to również nieco wyższe ceny mieszkań. Liczni turyści sprawią, że zdecydowanie się na wynajem krótkoterminowy przyniesie pewne zyski. Większość dzielnic Gdyni wyróżniają także liczne tereny zielone, co również sprawia, że mieszkania w tym mieście cieszą się dużym zainteresowaniem osób poszukujących nowego lokum.

Zobacz też pozostałe artykuły z cyklu Rankingi.

Kolejny artykuł

Ranking deweloperów – Wrocław. Sprawdź 5 najbardziej popularnych deweloperów | 2020
Wybierając nowe mieszkania trzeba wziąć pod uwagę takie kwestie jak: lokalizacja inwestycji, układ i metraż mieszkania, a także dostęp do zieleni, komunikacji miejskiej, punktów edukacyjnych i handlowo-usługowych. Jednak równie ważny jest wybór właściwego dewelopera. Jego doświadczenie i sposób budownictwa wpływają na ogólną jakość inwestycji, a także ceny mieszkań. Dlatego, żeby łatwiej było wybrać tego odpowiedniego, stworzyliśmy ranking deweloperów – Wrocław.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu