Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Ranking dzielnic Krakowa. W której dzielnicy Krakowa warto zamieszkać?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Kraków jest uznawany za jedno z atrakcyjniejszych miast na mapie Polski. Interesują się nim liczni studenci, pracownicy dużych firm oraz turyści. Praktycznie w każdej części Krakowa można znaleźć atuty, które wpłyną na to, że będzie to atrakcyjne miejsce pod względem mieszkaniowym. Dawna stolica zachwyca licznymi parkami, bulwarami nad Wisłą oraz plantami wokół malowniczego Rynku Głównego, na którym znajdują się przeróżne bary, restauracje i kawiarnie. Tutaj też mieszczą się popularne uczelnie.

Ranking dzielnic Krakowa. W której dzielnicy Krakowa warto zamieszkać?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Jesteś na etapie szukania nowego mieszkania i nie wiesz, na którym obszarze mieszka się najbardziej komfortowo? Aby ułatwić wybór odpowiedniej lokalizacji, stworzyliśmy ranking dzielnic Krakowa, które cieszą się największym uznaniem klientów obido. Da Ci to ogólny pogląd na te kwestie i dzięki temu łatwiej podejmiesz decyzję.

Przejdź do akapitów:

Ranking dzielnic Krakowa

To, w jakiej dzielnicy ktoś kupuje mieszkanie, jest kwestią indywidualną – dla każdego co innego jest ważne i co innego mu się podoba. Jednak biorąc pod uwagę preferencje klientów obido, można zauważyć, jaka dzielnica Krakowa jest uważana za najbardziej atrakcyjną. Tworząc ranking, który zawiera najlepsze dzielnice Krakowa, zostały wzięte pod uwagę takie aspekty jak: atrakcyjność lokalizacji, okolica, odległość od centrum, bliskość najważniejszych punktów handlowo-usługowych.

Zatem jakie dzielnice Krakowa są najchętniej wybierane?

Gdzie najchętniej szukamy mieszkania w Krakowie?

Oto ranking dzielnic Krakowa, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas wybierania mieszkania:

1. Grzegórzki

Jeżeli chodzi o najlepsze dzielnice Krakowa, Grzegórzki to dzielnica, która według naszych klientów, jest najbardziej atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Jeśli jesteś inwestorem, jest to świetna lokalizacja na zakup mieszkania pod wynajem. Bliskość centrum miasta i bardzo dobre połączenie komunikacyjne z innymi dzielnicami sprawia, że mieszkanie właśnie tutaj będzie strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy lubią mieć wszędzie blisko. Na Grzegórzkach znajduje się centrum handlowe Galeria Kazimierz. Dodatkowo mieszczą się tutaj takie tereny zielone jak Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Bulwary na Dąbiu.

Inwestycja Wiślane Tarasy – mieszczą się tu niemal najdroższe mieszkania na Grzegórzkach

2. Krowodrza

Krowodrza jest kolejna wśród najpopularniejszych dzielnic Krakowa. Mieści się tutaj kilka uniwersytetów: Akademia Górniczo-Hutnicza wraz z Miasteczkiem AGH, Uniwersytet Rolniczy oraz Uniwersytet Pedagogiczny. Tutaj też znajduje się Biblioteka Jagiellońska ciesząca się bardzo bogatym zbiorem książek i czasopism. Dlatego też obszar ten będzie bardzo interesujący dla studentów, ale oczywiście nie tylko – bliskość centrum Krakowa skusi także pozostałe osoby. Jeśli chodzi o tereny zielone, na Krowodrzy mieści się Park Jordana i Park Krakowski. Również komunikacja działa tutaj bardzo dobrze – przy ulicach 3 Maja i Królewskiej kursują liczne tramwaje.

Rynek nieruchomości na Krowodrzej – Piąta Dzielnica – świetne połączenie ze Starym Miastem

3. Stare Podgórze, Zabłocie

Stare Podgórze i Zabłocie to dwie dzielnice, które znajdują się obok siebie i cieszą się wyjątkowym klimatem. Obydwie leżą nad Wisłą i chociaż znajdują się blisko Kazimierza i Grzegórzek to mają zupełnie inny charakter. Stare Podgórze zachwyca tym, że stanowi w pewnym sensie odrębne miasteczko z własnym, urokliwym Rynkiem Podgórskim. Przy nim mieści się klub sportowy Korona. Na popularność dzielnicy wpływa także Park Bednarskiego i Centrum Sportu Parkowa. Przez Stare Podgórze kursują tramwaje, którymi szybko można dojechać do centrum. Z kolei Zabłocie wyróżniają zabytki kulturalne: Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK oraz Fabryka Oskara Schindlera. Tutaj też mieści się także popularna Krakowska Akademia im. Frycza, a obok niej nowoczesny akademik LivinnX. Przez Zabłocie przejeżdża szybki tramwaj linii 50, znajduje się tutaj również stacja kolejowa.

Inwestycja Zabłocie Concept House usytuowana w stolicy małopolski

4. Stare Dębniki, Ludwinów, Zakrzówek

Stare Dębniki i Ludwinów to dzielnice Krakowa, które są położone blisko centrum, stąd tak duże zainteresowanie mieszkaniem właśnie na tych obszarach. Stare Dębniki znajdują się naprzeciwko Zamku Królewskiego na Wawelu, skąd już kilka kroków na krakowski rynek. Ludwinów, położony tuż obok, słynie przede wszystkim z Centrum Kongresowego ICE oraz kawiarni Forum Przestrzenie nad Wisłą. Dzielnice są na pewno bardzo dobrym wyborem dla inwestorów.

Zakrzówek słynie z kolei z licznych terenów zielonych i Zalewu. Obszar ten jest zupełnie inny od poprzednich – można zobaczyć tutaj wiele jednorodzinnych domów, a zieleń, spokój i cisza przywodzą na myśl podkrakowskie miejscowości. Miejsce to przypadnie do gustu rodzinom z dziećmi i osobom, które stronią od zgiełku miasta.

Lokum Siesta – Podgórze, w szybki sposób można znaleźć się na Starym Mieście

5. Bronowice

Kolejne są Bronowice. Choć położone trochę dalej od centrum cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony klientów obido. W Bronowicach jest sporo zieleni, a wśród niej Młynówka Królewska, której długość wynosi kilka kilometrów. Bronowice są dobrze skomunikowane z resztą miasta. Znajduje się tutaj pętla tramwajowa, a także trasa kolejowa. Zakupy można zrobić w Galerii Bronowice. Mieszkania w tej dzielnicy są bardzo często wynajmowane przez studentów czy kupowane przez rodziny z dziećmi.

Green Park Villa – w niedalekiej odległości usytuowana jest Galeria Bronowice

Kraków – jaka dzielnica?

Stolica Małopolski kryje sobie mnóstwo ciekawych obszarów i dzielnic, większość z nich zapewnia komfortowy dojazd na Stare Miasto, inne wyróżniają się dostępem do rozległej roślinności, a jeszcze kolejne zachwycają świetnie rozbudowanym zapleczem handlowo-usługowym.

Wybór odpowiedniej dzielnicy zawsze jest kwestią indywidualną. Wszystko zależy od naszych oczekiwań, jak również kwestii finansowych – nie zawsze bowiem będziemy mogli wybrać to mieszkanie, które najbardziej nam się podoba. Jednak ranking stworzony na bazie ogólnych preferencji klientów obido, przedstawia kilka najciekawszych dzielnic. Dzięki czemu – jeśli kurczowo trzymasz się tylko jednego obszaru i utrudnia to Twoje poszukiwania – otworzysz się być może również na inne dzielnice i szybciej znajdziesz wymarzone mieszkanie.

Zobacz nasze inne artykuły z tej serii, które pomogą Ci znaleźć idealne mieszkanie.

Kolejny artykuł

Nowe mieszkania – Warszawa. Zobacz najlepszą inwestycję w kwietniu 2020!
Najlepszą inwestycją w kwietniu 2020 r. w Warszawie według użytkowników obido.pl., została Wilania dewelopera Polnord. Inwestycja znajduje się w Wilanowie przy ul. Branickiego, a termin jej odbioru przypada na III kw. 2020 – II kw. 2021 r.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu