Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

5 pytań do dewelopera Victoria Dom. Opinie i najważniejsze informacje o rynku nieruchomości okiem dewelopera


Victoria Dom to czołowy warszawski deweloper, który w 2020 r. zadebiutował w Krakowie. Filozofia firmy mówi, że zakup nowego mieszkania ma być łatwy dla klienta.

5 pytań do dewelopera Victoria Dom. Opinie i najważniejsze informacje o rynku nieruchomości okiem dewelopera

Victoria Dom to deweloper z polskim kapitałem i ponad 20-letnim doświadczeniem, który w portfolio ma ponad 5,200 tys. wybudowanych mieszkań i domów. W przygotowaniu i w różnych fazach realizacji ma Vitoria Dom ma ponad 12 tys. lokali mieszkalnych.

Deweloper Victoria Dom – opinie i informacje o deweloperze

Działalność dewelopera Victoria Dom od zawsze koncentrowała się w Warszawie. Najwięcej inwestycji zrealizowała na Białołęce, ale buduje też w takich dzielnicach jak Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Wawer i Włochy. Deweloper skupia się na projektach funkcjonalnych i dostępnych cenowo, w myśl filozofii, że zakup mieszkania ma być dla klienta łatwy i przyjemny.

Na obido są m.in. następujące inwestycje: Viva Garden, Ursus Factory, Osiedle Classic, Osiedle Metro Połczyńska, Przystanek Tarchomin, Miasteczko Nova Ochota i Viva Piast. Ten ostatni projekt to pierwsze osiedle w historii firmy realizowane poza Warszawą – w Krakowie.

5 pytań do Anny Krysteckiej, dyrektor marketingu Victoria Dom

1. Co wyróżnia projekty Victoria Dom na tle konkurencyjnych inwestycji?

Oferta Victora Dom jest bardzo dobrze dopasowana do oczekiwań klientów i ich możliwości finansowych. To, co niezwykle istotne, to lokalizacja naszych inwestycji – budujemy tam, gdzie jest dobre zaplecze komunikacyjne: Osiedle Metro Połczyńska położone jest pięć minut od planowanej stacji metra Bemowo, Miasteczko Nova Ochota trzy minuty od stacji WKD, Osiedle Classic na warszawskim Tarchominie gwarantuje dużą dostępność linii autobusowych czy tramwajowych, a jego niewątpliwym atutem jest niewielka odległość od stacji Metra Młociny, w równie niewielkiej odległości od tej stacji znajduje się Osiedle Przystanek Tarchomin. Z kolei Osiedle Ursus Factory zlokalizowane jest 500 m od stacji trzech stacji SKM: Warszawa Gołąbki, Warszawa Ursus Północny oraz Warszawa Ursus, a tuż obok osiedla znajdują się przystanki autobusowe, które usprawniają dojazd do centrum Warszawy. Podobnie jest w innych naszych inwestycjach.

Ważne jest także to, w jaki sposób zagospodarowujemy powierzchnię, którą przekazujemy przyszłym mieszkańcom – optymalnie wykorzystujemy każdą przestrzeń – nawet na niewielkich metrażach (30 mkw.) potrafimy zaprojektować dwa osobne pokoje, które pozwolą na wygodne funkcjonowanie przyszłych mieszkańców. Przywiązujemy też wagę do jakości wykończenia i materiałów, na których pracujemy.

2. Jakie rozwiązania ekologiczne wdrażacie w swoich projektach?

Swoją troskę o ekologię wyrażamy już na etapie doboru ziemi pod inwestycje. Budujemy tam, gdzie jest zielono. Dzięki temu mieszkańcy naszych osiedli mają na co dzień możliwość korzystania z dobrodziejstw natury. Z Osiedla Metro Połczyńska niedaleko jest do Kampinoskiego Parku Narodowego, malowniczego Lasu Bemowskiego, Parku Górczewska, Starych Babic, czy Ożarowa Mazowieckiego. Lokalizacja Osiedla Classic pozwala wypoczywać i zachwycać się urokami natury dzięki bliskości m.in. Parku Henrykowskiego, Parku Picassa, czy korzystać ze ścieżek rowerowych znajdujących się wzdłuż Wisły.

A skoro już o rowerach mowa, to obserwując coraz większą aktywność fizyczną społeczeństwa, wychodzimy naprzeciw temu trendowi i na Osiedlu Viva Piast w Krakowie przyszli mieszkańcy korzystający z roweru jako środka lokomocji znajdą np. stojaki i boksy rowerowe. Na sportowe atrakcje mogę też liczyć mieszkańcy inwestycji Miasteczko Nova Ochota, na terenie osiedla znajduje się bowiem kort tenisowy.

3. Victoria Dom – mieszkania. Jakie cechy w opinii klientów są najważniejsze?

Nasi klienci cenią dogodne lokalizacje, w jakich powstają nasze inwestycje, optymalne wykorzystanie powierzchni mieszkań i dbałość o części wspólne. Bardzo ważna jest też relacja jakości do ceny – w naszych inwestycjach mieszkanie można kupić już od niespełna 300 tys. zł przy równoczesnej gwarancji zachowania najwyższych standardów. Nasi klienci cenią też wsparcie ekspertów Domu Kredytowego Victoria, którzy sprawnie wspierają ich w doborze odpowiedniego banku, pomagają przy wypełnianiu wniosków i uruchamianiu kredytów. Z niektórymi bankami wynegocjowaliśmy też lepsze warunki dla klientów Victoria Dom, dzięki czemu udaje nam się obsługiwać niemal wszystkich klientów, którzy wspierają zakup swojego M kredytem hipotecznym. Niewątpliwym plusem jest też to, że Dom Kredytowy Victoria swoje usługi świadczy bezpłatnie.

4. Czy Victoria Dom ma w ofercie rozwiązania dla inwestorów?

Cała nasza oferta jest skrojona tak, żeby była satysfakcjonująca tak dla klientów detalicznych, jaki i dla inwestorów. Budujemy w takich lokalizacjach, które są dobre tak do zamieszkania, jak i najmu. Bez względu na obecną niepewną sytuację rynkową wywołaną epidemią koronawirusa mieszkania nadal są dobry pomysłem na inwestycje. Na przestrzeni ostatnich 10 lat rynek nieruchomości dał ponad 50 proc. wzrostu, zatem nieruchomości stanowią bardzo ciekawą część portfela inwestorów.

5. Jaka jest największa przeszkoda dla działalności deweloperskiej w Polsce? Victoria Dom – opinia

W obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami natury administracyjnej – z powodu spowolnienia działania niektórych urzędów dłużej trwa załatwianie różnych formalności związanych choćby z rozpoczęciem budowy. Swoją politykę kredytową zaostrzyły też banki, a i sami klienci są ostrożniejsi niż przed wybuchem pandemii. Nie zmienia to jednak faktu, że z optymizmem patrzymy w przyszłość, bacznie obserwujemy to, co dzieje się na rynku i reagujemy na jego potrzeby.

Kolejny artykuł

Pękowicka – nowe mieszkania od HSD Inwestycje
Do oferty dewelopera HSD Inwestycje trafiły nowe mieszkania zlokalizowane w Krakowie na Prądniku Białym. Inwestycja Pękowicka mieści się w cichej, spokojnej i zielonej okolicy, a mieszkania posiadają funkcjonalne układy oraz możliwość łączenia w większe mieszkania, nawet domy.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu