Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

5 pytań do Grupy Deweloperskiej START. Opinie i najważniejsze informacje o rynku nieruchomości okiem dewelopera

Marcin Krasoń
Marcin Krasoń

Jednym z deweloperów od lat działających na rynku krakowskim jest Grupa Deweloperska START. Aktualnie firma ma w swojej ofercie trzy inwestycje mieszkaniowe: Aura Home, Osiedle Kameralne i Start City. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o firmie oraz jej spojrzeniem na rynek.

5 pytań do Grupy Deweloperskiej START. Opinie i najważniejsze informacje o rynku nieruchomości okiem dewelopera

Grupa Deweloperska START to deweloper wywodzący się z rodzinnej firmy mającej swe korzenie jeszcze w latach 70. poprzedniego wieku. Sama spółka została zawiązana w 1999 r. przez Józefa Szmolke i jego syna Grzegorza. Wkrótce dołączył do nich także Marek Szmolke, a firma rozpoczęła działalność deweloperską w Krakowie.

Grupa Deweloperska START – opinie i informacje o deweloperze

Firma nieprzerwanie istnieje od kilkudziesięciu lat, a osobiste zaangażowanie właścicieli jest fundamentem jej zasad działania. Od początku działalności deweloper START wybudował ponad trzy tysiące mieszkań. Aktualnie w ofercie ma dwie inwestycje na północy Krakowa (Aura Home i Osiedle Kameralne) oraz Start City w dzielnicy Bieżanów-Prokocim.

5 pytań do Renaty Sendor, kierownika działu sprzedaży mieszkań Grupy Deweloperskiej START

1. Co wyróżnia projekty Grupy Deweloperskiej START na tle konkurencyjnych inwestycji?

Elementem wyróżniającym nasze projekty jest wirtualna rzeczywistość – makieta poszczególnych inwestycji mieszkaniowych, dzięki której klienci jeszcze przed powstaniem inwestycji mogą zobaczyć budynek, realne zagospodarowanie terenu, układy mieszkań w 3D, a nawet widok z okna po wyjściu na balkon. Ułatwia to podjęcie decyzji, czy lepiej będzie zdecydować się np. na zakup mieszkania parterowego, czy na wyższej kondygnacji.

Wiemy, jak ważne dla klienta jest samo mieszkanie, jego funkcjonalność czy możliwości aranżacyjne, dlatego dajemy naszym klientom możliwość wprowadzenia zmian aranżacyjnych na etapie realizacji danego projektu. Co ważne, jest to proces łatwy i stosunkowo szybki, ponieważ posiadamy własne biuro projektowe.

Klienci, którzy chcą wykończyć mieszkanie ,,pod klucz”, mogą to zrobić na preferencyjnych warunkach, korzystając z usług zaprzyjaźnionych z nami od lat firm wykończeniowych. Pozostaje im wprowadzić się do kompletnie wykończonego i wyposażonego mieszkania, i wygodnie mieszkać. Dla wszystkich tych, którzy muszą skorzystać z kredytu hipotecznego, oferujemy również pomoc doświadczonego brokera finansowego.

Chcąc zapewnić niezbędne warunki do korzystania z obiektów przez osoby niepełnosprawne, a w szczególności poruszające się na wózkach inwalidzkich, stosujemy w naszych inwestycjach rozwiązania projektowe takie jak np. szerokie drzwi wejściowe, przestronne hole, klatki schodowe i windy, czy wydzielone miejsca dla niepełnosprawnych.

Grupa Deweloperska START stawia na najwyższą jakość materiałów użytych do wykończenia każdej inwestycji, zastosowanie w budynku szeregu detali architektonicznych i wykończeniowych, co w efekcie gwarantuje prestiż całej inwestycji.

2. Jakie rozwiązania ekologiczne wdrażacie w swoich projektach?

W okresie jesienno-zimowym powraca temat smogu i jego szkodliwości dla zdrowia. W naszej nowej inwestycji AURA HOME na Os. Złotej Jesieni 3B w Krakowie zastosowaliśmy nowoczesne nawiewniki antysmogowe chroniące nie tylko przed smogiem, ale też przed alergenami. Nawiewniki ograniczają przepływ pyłów węglowych, cementowych, przemysłowych oraz zarodników roślin, roztoczy, większych bakterii. Jeśli poziom zanieczyszczeń przekroczy poziom alarmowy, to dzięki zastosowaniu nawiewników powietrze wewnątrz pozostanie w normie.

3. Grupa Deweloperska START – mieszkania. Jakie cechy w opinii klientów są najważniejsze?

W ciągu ostatnich lat na rynku nieruchomości mieliśmy do czynienia nie tylko z dynamicznym rozwojem branży, ale również z ogromnym wzrostem świadomości zakupowej klientów. Klienci doskonale znają rynek nieruchomości, konkurencję deweloperów, oferty cenowe. Wiedzą, jakie są ich prawa, są też świadomi swoich potrzeb i potrafią bardzo dokładnie je określić.

Przykładają dużą wagę do tego, by mieszkanie spełniało wszystkie ich wymagania, nie tylko pod kątem finansowym, ale również lokalizacji, idealnej infrastruktury i zaplecza w postaci szkół, przedszkoli, sklepów, restauracji, terenów rekreacyjnych oraz świetnej komunikacji.

Samo mieszkanie musi być plastyczne, dające dużo możliwości aranżacyjnych. Atutem w dobie pandemii niewątpliwe jest duży balkon, taras czy ogródek, a także dobrze zaprojektowane części wspólne.

Stawka za metr kwadratowy oczywiście jest ważna, ale priorytetem jest, co za tę cenę klienci otrzymają. Dokładnie weryfikują stan i wyposażenie klatek schodowych, wind, a także terenów zielonych i rekreacyjnych wokół osiedla, licznych udogodnień oferowanych w danej inwestycji, a także zastosowanych materiałów i rozwiązań, które jednocześnie zapewnią wygodę i komfort, ale będą też przyjazne środowisku i obniżą koszty eksploatacji mieszkań.

W dobie motoryzacji klienci zwracają uwagę na komfort parkowania, dlatego tak istotne jest, aby przelicznik ilości mieszkań w stosunku do miejsc parkingowych był co najmniej na poziomie 1:1.

4. Czy Grupa Deweloperska START ma w ofercie rozwiązania dla inwestorów?

Grupa Deweloperska START chcąc wyróżnić się na mocno konkurencyjnym rynku nieruchomości i przyciągnąć inwestorów, dokładnie planuje każdy detal nieruchomości już na etapie jej projektowania. Mają one bowiem ogromny wpływ na powodzenie danego projektu wśród kupujących.

Ważne jest, aby mieszkania kupowane przez inwestorów na wynajem spełniały potrzeby przyszłego najemcy, dla którego – bezsprzecznie – wciąż najistotniejszym czynnikiem jest lokalizacja. Stąd ważne jest położenie samej nieruchomości, doskonałe połączenie komunikacyjne, a także bliskość sklepów, restauracji, szkół, punktów usługowych. Wszystkie realizowane przez Grupę Deweloperską START inwestycje mieszkaniowe są dobierane także pod tym względem. Oczywiście atrakcyjna lokalizacja oraz dogodna komunikacja z resztą miasta to nie wszystko. Równie istotne jest wysoka jakość wykonania oraz użytych materiałów do budowy.

Mając na względzie fakt, że inwestorzy najczęściej wybierają mieszkania 1- i 2-pokojowe o najmniejszych metrażach staramy się, aby w naszych inwestycjach było jak najwięcej tego typów mieszkań. Przykładem takiej inwestycji jest inwestycja AURA HOME, gdzie na 87 wszystkich mieszkań aż 50 mieszkań to mieszkania o metrażu do 45 mkw.

Niewątpliwie tym, co może przyciągnąć inwestorów do zakupu nieruchomości, jest dogodny dla nich system płatności np. 20/80 lub 30/70. Taki system płatności wprowadzany jest przez Grupę Deweloperską START zazwyczaj przy rozpoczęciu sprzedaży nowej inwestycji.

5. Jaka jest największa przeszkoda dla działalności deweloperskiej w Polsce? Grupa Deweloperska START – opinia

Obecną sytuację deweloperów utrudnia fakt, że pozyskanie nowych terenów przestaje być tak proste, jak do tej pory. Długie procedury, przygotowania i uzyskanie niezbędnych zgód może wydłużać realizacje inwestycji nawet o kilka lat. Grupa deweloperska START jest w komfortowej sytuacji, ponieważ dysponujemy zasobami gruntowymi na najbliższe lata, niemniej jednak dokonujemy na bieżąco analizy rynku i wciąż pozyskujemy nowe tereny. Oczywiście coraz trudniej jest nabyć działkę w dobrej pod względem inwestycyjnym lokalizacjach, w atrakcyjnej cenie, która pozwoliłyby na zrealizowanie ciekawego projektu gwarantującego oczekiwaną stopę zwrotów.

Barierę dla deweloperów stanowią niewątpliwie kwestie proceduralne i przedłużające się formalności związane z rozpoczęciem procesu realizacji inwestycji. Z doświadczenia jednak wiemy, że dobrze przygotowany projekt może znacząco ułatwić ten proces.

Kolejny artykuł

5 pytań do dewelopera Victoria Dom. Opinie i najważniejsze informacje o rynku nieruchomości okiem dewelopera
Victoria Dom to czołowy warszawski deweloper, który w 2020 r. zadebiutował w Krakowie. Filozofia firmy mówi, że zakup nowego mieszkania ma być łatwy dla klienta.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu