Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

60% mieszkań w Młynie Maria ma już swoich właścicieli


Rewitalizacja Młyna Maria prowadzona przez RealCo Property Investment and Development, zakończy się już w przyszłym roku. Prace budowlane są na zaawansowanym etapie, równolegle trwa sprzedaż mieszkań i lokali usługowych.

60% mieszkań w Młynie Maria ma już swoich właścicieli

Mieszkania w kompleksowo rewitalizowanych historycznych budynkach są częścią dziedzictwa kulturowego miasta i wiążą się nierozłącznie z jego historią. Udział takich mieszkań w sprzedaży na rynku nieruchomości jest znikomy, a zainteresowanie zakupem – coraz większe. Taka oferta jest ciągle niszowa, głównie ze względu na unikalną lokalizację i wysoki standard tych obiektów po rewitalizacji. – ocenia Maciej Gotkiewicz, Członek Zarządu firmy RealCo, rewitalizującej Młyn Maria.

Młyn Maria we Wrocławiu przechodzi metamorfozę, w ramach której zabytkowe budynki zostaną przystosowane do nowych funkcji zgodnie z aktualnymi standardami i obowiązującymi przepisami. W ramach inwestycji powstaną też dwa nowe budynki oraz garaż podziemny.

Klientami Młyna Maria są przede wszystkim wrocławianie i mieszkańcy Dolnego Śląska, a także osoby z zagranicy: z Niemiec, Dubaju, czy Francji, które wcześniej mieszkały we Wrocławiu. Klienci finansują zakup przeważnie gotówką, są świadomi przewagi rynku nieruchomości nad innymi formami inwestowania, i postrzegają Młyn Maria jako bezpieczną lokatę kapitału.

Spośród 120 lokali w Młynie Maria 60% znalazło nowych właścicieli. Jako pierwsze sprzedały się te największe z tarasami. Lokale, które pozostały w ofercie, to głównie mieszkania kompaktowe, 1 i 2-pokojowe.

Prace zewnętrzne, widoczne gołym okiem, są prowadzone równolegle z pracami wewnątrz Młyna Maria. Proces budowlany przebiega zgodnie z harmonogramem.

Inwestor zachowa w niezmienionym kształcie najważniejsze elementy architektury obiektu, jak bryła, historyczny układ otworów okiennych, czy sposób wykończenia elewacji. Postindustrialne przestrzenie zostały doświetlone specjalnie zaprojektowanymi dla tego budynku oknami, których montaż właśnie się zakończył.

W lokalach mieszkalnych Młyna Maria ku końcowi zmierzają roboty tynkarskie i posadzkarskie. W najbliższym czasie zamontowane zostaną grzejniki oraz drzwi wejściowe do mieszkań. Prace wykończeniowe ruszyły również w częściach wspólnych. Każda z 4 klatek schodowych jest już wyposażona w dźwig osobowy.

Atutem inwestycji jest kompleksowe wykończenie każdego lokalu w standardzie „do zamieszkania”, ujęte w cenie zakupu mieszkania – informuje M. Gotkiewicz. – Oferowanie produktu kompletnego, z wykończeniem, to nowatorskie podejście na rynku nieruchomości mieszkaniowych we Wrocławiu, coraz częściej stosowane w Polsce, szczególnie w segmencie „premium”.

Na inwestycję Młyn Maria składają się zarówno budynki, jak również nabrzeża i kanały, które są świadkiem kilkusetletniej tradycji przemysłu zbożowego na wyspach odrzańskich. Inwestor zadba o najbliższe otoczenie zabytku. Od zachodniej strony kompleksu powstanie przestrzeń publiczna o kaskadowym układzie, skąd rozpościerać się będzie widok na kanały Odry, nabrzeża, oraz Wyspę Słodową i Wyspę Daliową z posadowioną tam rzeźbą autorstwa Oskara Zięty.

Przekazanie kluczy do mieszkań w Młynie Maria zaplanowano na II kwartał 2021 roku.

* * *

RealCo Property Investment and Development to firma deweloperska założona w 2010 roku przez doświadczoną kadrę menadżerską na rynku nieruchomości oraz kapitałowym. W 2011 roku RealCo weszło w skład polskiej grupy kapitałowej Warsaw Equity.

Pośród inwestycji, zrealizowanych przez RealCo, znajdują się warszawskie kamienice przy ulicy Ogrodowej 65, Wilczej 22, Kujawskiej 3 oraz Lipiński Passage. Łącznie RealCo zrealizowało projekty o powierzchni użytkowej przekraczającej 37 tys. m2 oraz o wartości blisko 272 mln zł.

W sierpniu 2020 roku RealCo uzyskało pozwolenie na użytkowanie rewitalizowanej kamienicy przy ulicy Wilczej 19 w Warszawie. W sprzedaży pozostał 1 apartament o powierzchni 111 m kw. oraz 1 lokal usługowy.

Aktualnie RealCo prowadzi sprzedaż mieszkań w kompleksie zabytkowych budynków pod zachowaną, historyczną nazwą MŁYN MARIA we Wrocławiu. W tym wyjątkowym obiekcie na odrzańskich wyspach powstają 134 lokale mieszkalne i usługowe oraz podziemny garaż. Termin zakończenia inwestycji to wiosna 2021.

Notując dynamiczny rozwój i dysponując solidnym zapleczem kapitałowym, RealCo poszukuje gruntów pod zabudowę mieszkaniową oraz nieruchomości do remontu, przebudowy czy rozbudowy, położonych w najlepszych lokalizacjach w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

RealCo jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Kolejny artykuł

Bonifraterska 10a – prestiżowa inwestycja w Śródmieściu
Bonifraterska 10a to warszawska inwestycja dewelopera VINCI Immobilier Polska. Jest to prestiżowy i kameralny projekt w wyjątkowej lokalizacji. Termin odbioru to II kwartał 2022 roku.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu