Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Cordia Polska zakończyła prace konstrukcyjne na osiedlu Modena w Poznaniu


Budowa I etapu osiedla Modena na terenie kultowych zakładów odzieżowych w Poznaniu osiągnęła ważny kamień milowy. Konstrukcja 6-piętrowego budynku z 8-piętrową dominantą osiągnęła najwyższy punkt. W piątek, 6 października miało miejsce uroczyste zawieszenie tradycyjnej „wiechy”, a wraz z ukończeniem konstrukcji budynku rozpoczęły się prace wykończeniowe i elewacyjne.

Cordia Polska zakończyła prace konstrukcyjne na osiedlu Modena w Poznaniu

Modena, nowoczesne osiedle Cordii powstające na terenie zakładów odzieżowych z 1908 r., jest realizowane w czterech etapach. W ramach pierwszego z nich został wzniesiony 6-piętrowy budynek z 8-piętrową dominantą, w którym znajdą się 262 mieszkania i 9 lokali usługowych. Wraz z ukończeniem konstrukcji budynku, rozpoczęły się prace instalacyjne, tynkarskie, posadzkarskie, a także elewacyjne, o czym świadczy rusztowanie ulokowane od ulicy Wawrzyniaka.

Zakończyliśmy ważny etap budowy I etapu osiedla Modena, a tym samym rewitalizacji tego wyjątkowego miejsca na mapie Poznania. To dla nas szczególny projekt, który łączy funkcje mieszkaniowe z rewitalizacją przestrzeni miejskiej. Przywracając Modenie życie, przekazujemy nie tylko mieszkania, ale również opowieści i doświadczenia poprzednich epok. Cieszymy się, że nieużytkowany od ponad dwóch dekad teren wraz z otaczającą go zielenią zostanie ponownie oddany mieszkańcom Jeżyc – mówi Tomasz Łapiński, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska.

Natura w centrum uwagi

W ramach budowy osiedla deweloper zobowiązał się do rewitalizacji zabytkowej alei ponad 100-letnich platanów przylegającej do terenu Modeny. Przed rozpoczęciem prac budowlanych drzewa zostały przycięte i odpowiednio zabezpieczone. Jak informuje inwestor, wszystkie platany są w dobrej kondycji i bardzo dobrze zniosły zabiegi pielęgnacyjne. Aleja, uzupełniona wygodnymi ławkami i hamakami, stworzy strefę relaksu i zostanie otwarta dla lokalnej społeczności po zakończeniu pierwszego etapu inwestycji.

W nowej Modenie nie zabraknie też innych rozwiązań służących naturze. O zieloną energię zadbają panele fotowoltaiczne oraz oświetlenie LED wykorzystywane w częściach wspólnych. Zbiorniki retencyjne na wodę deszczową umożliwią podlewanie roślinności bez marnowania cennych zasobów, a zielone dachy zredukują zanieczyszczenia powietrza. Na terenie inwestycji pojawią się także specjalnie zaprojektowane budki, które dadzą schronienie ptakom – min. jerzykom.

Zabytkowy teren odzyskuje przyszłość

Jednocześnie z postępującymi pracami w pierwszym etapie inwestycji, krystalizują się plany dotyczący jej dalszej przyszłości. Cordia pozyskała już ostateczną decyzję zabudowy dla kolejnych etapów, które będą architektonicznym rozwinięciem obecnego konceptu. Dwa budynki na terenie zakładów przy ul. Jackowskiego i Kraszewskiego zostaną zachowane. Projekt budowlany ma być gotowy w 2024 r., a równolegle będą prowadzone prace projektowe związane z przebudową ulicy Kraszewskiego. Cała inwestycja ma zakończyć się do ok. 2028 r.

Inwestycja Modena, deweloper CORDIA

Zależało nam, aby w projekcie nowej Modeny zachować jak najwięcej oryginalnych elementów i utrzymać ducha tego miejsca, dlatego prace prowadzimy w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków. Udało nam się zaprojektować modernizację i rozbudowę budynku od strony ulicy Kraszewskiego tak, by symbol Modeny, piękny neon z lat 80-tych, pozostał w dotychczasowej lokalizacji. Odrestaurujemy również zabytkową pompę wody, a wykończenia wnętrz nawiążą do projektów dawnych śródmiejskich kamienic. Naszym celem jest nie tylko ocalenie historycznych elementów, ale także ich podkreślenie i włączenie w nowoczesny kontekst. To właśnie te detale, które przetrwały próbę czasu, nadają szczególny charakter i wyjątkowość naszemu projektowi – podkreśla Joanna Kasperczyk, Dyrektor Projektów Cordii w Poznaniu.

Generalnym wykonawcą Modeny jest poznańska firma W.P.I.P. – MARDOM.

Kolejny artykuł

RONSON Development publikuje wyniki sprzedażowe za III kwartał 2023 roku. „W pierwszych trzech kwartałach sprzedaliśmy ponad 80% więcej mieszkań niż w całym 2022 roku”
RONSON Development zakontraktował w III kwartale 2023 roku sprzedaż 305 lokali i dostarczył 282 mieszkania. W pierwszych trzech kwartałach 2023 roku deweloper sprzedał 81% więcej mieszkań, w porównaniu z całym rokiem 2022.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu