Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Cordia zakończyła budowę Osiedla Jerozolimska


Osiedle Jerozolimska – nowoczesny projekt Cordia Polska w Krakowie jest już gotowe do zamieszkania. Klucze do swoich mieszkań odebrali już pierwsi mieszkańcy i inwestorzy. Osiedle znajduje się u zbiegu ulic Wielickiej i Jerozolimskiej na terenie Podgórza, w okolicy galerii handlowej Bonarka City Centre oraz zielonych terenów rekreacyjnych leżących nieopodal Kopca Krakusa. Ze 159 mieszkań w ofercie aż 127 to lokale dwupokojowe, bardzo atrakcyjne dla potencjalnych najemców.

Cordia zakończyła budowę Osiedla Jerozolimska

Osiedle Jerozolimska to kompleks dwóch, 6-piętrowych budynków o nowoczesnym designie. Przygotowano tu 159 mieszkań od 39 do 88 mkw. Większość z nich to lokale dwupokojowe zaprojektowane z myślą o osobach, które chcą kupić nieruchomość w celach inwestycyjnych.

– Osiedle Jerozolimska to nasz pierwszy projekt ukierunkowany tak mocno na inwestorów. Blisko 80 proc. lokali w ofercie to najpopularniejsze wśród najemców mieszkania dwupokojowe, bardzo łatwe do wynajęcia i późniejszej odsprzedaży. Na korzyść wynajmujących działa też przemyślany układ pomieszczeń, który pozwala zaaranżować mieszkanie tak, by było wygodne do życia i trafiło w oczekiwania potencjalnych lokatorów. Naturalnie, osoby szukające mieszkania na potrzeby własne i rodziny też znajdą tu coś dla siebie, bo w Jerozolimskiej przygotowaliśmy różne metraże i liczne udogodnienia – mówi Tomasz Łapiński, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi Cordia Polska

Jerozolimska CORDIA

Charakteru całemu projektowi dodają elegancka strefa wejściowa w kolorach złota i antracytu oraz szerokie, narożne okna. Na szczególną uwagę zasługują te od ulicy Wielickiej, o podwyższonej izolacyjności akustycznej, które z uwagi na duże rozmiary i montaż w licu elewacji, wpuszczają dużo naturalnego światła do wnętrz. Do wszystkich mieszkań przynależą poza tym charakterystyczne, przestronne balkony lub przydomowe ogródki. W budynkach zostały zlokalizowane pomieszczenia pełniące funkcje wózkowni i rowerowni, a na samym terenie osiedla znajduje się ponad 50 stojaków dla rowerów. Kameralny klimat tworzy duża ilość zieleni: drzew, krzewów i dekoracyjnych traw.

Do zalet osiedla Jerozolimska należy też dogodna lokalizacja, która zaoszczędzi sporo czasu przyszłym mieszkańcom. W okolicy działają liczne linie tramwajowe i autobusowe, a pobliska stacja kolejowa Kraków Płaszów zapewnia bezpośrednie połączenie do Krakowa Głównego. Około 7 km od osiedla znajduje się wjazd na autostradę A4, który umożliwia szybki wyjazd z miasta. W okolicy są przedszkola i szkoły, a także rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa.

Generalnym wykonawcą osiedla jest firma Grimbud. Za projekt odpowiada krakowskie biuro ION Architekci.

Osiedle Jerozolimska to już piąty projekt Cordii w Krakowie. Szósty – Safrano jest w trakcie realizacji, z planowanym zakończeniem prac budowlanych w 2 kwartale 2023 r. W sumie od początku swojej działalności w Polsce Cordia zrealizowała w stolicy Małopolski już 877 mieszkań.

Kolejny artykuł

Deweloperzy Dzieciom – edycja XI
Już dziś, 15 grudnia, odbędzie się kolejna, XI edycja akcji Deweloperzy Dzieciom. Podobnie jak w minionych latach deweloperzy z Wielkopolski łączą się w imię szczytnego celu – niesienia pomocy dzieciom z rodzinnych Domów Dziecka i placówek wychowawczych. Jest to jedyna taka inicjatywa w Polsce.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu