Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Czyżyny – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Czyżyny to część Krakowa, w której nie brakuje nowych inwestycji. Lokalizacja ma dużo zalet i staje się coraz popularniejsza. Szukasz lokalu dla siebie lub pod inwestycję? Odpowiednim miejscem będą właśnie Czyżyny.

Czyżyny – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Szukasz mieszkania w Krakowie? Interesuje Cię lokalizacja z dala od zgiełku wielkiego miasta, ale mimo wszystko dobrze skomunikowana z centrum? Cenisz sobie spokój i tereny zielone? Poznaj lepiej Czyżyny!

Przejdź do akapitów:

Dzielnica Czyżyny – krótka historia

Dzielnica Czyżyny to dawna wieś będąca początkowo własnością książęcą – od XIII wieku należała do zakonu cystersów. W roku 1876 powstała tutaj Fabryka Cygar, a w 1912 lotnisko. Na terenie Czyżyn znajduje się kościół św. Judy Tadeusza wybudowany w latach 1936-1939. W 1945 roku Czyżyny, wraz z Olszą i Rakowicami, zostały włączone w granice Krakowa.

Kraków Czyżyny to świetnie skomunikowana dzielnica w centralnej części Krakowa

Czyżyny – zabytki i instytucje kulturowe zlokalizowane w dzielnicy

Na terenie Czyżyn mieści się Muzeum Lotnictwa Polskiego. To miejsce, gdzie mali i duzi miłośnicy lotnictwa mają możliwość podziwiać eksponaty – samoloty, śmigłowce czy szybowce, ale mogą też wziąć udział w zajęciach edukacyjnych lub w corocznym Małopolskim Pikniku Lotniczym, który stanowi ważne wydarzenie w ofercie kulturalnej Krakowa.

Muzeum Lotnictwa Polskiego; nieopodal na sprzedaż przytulne mieszkanie

Czyżyny – atrakcje dla turystów i mieszkańców

Ważnym obiektem na Czyżynach jest TAURON Arena Kraków, gdzie odbywają się liczne imprezy różnego typu, między innymi wydarzenia sportowe, koncerty, konferencje i kongresy. To przyciąga na Czyżyny nie tylko mieszkańców Krakowa, ale też osoby przyjezdne, które odwiedzają miasto Kraka z chęci wzięcia udziału w koncercie uwielbianej gwiazdy, w meczu ulubionej drużyny lub w ciekawej konferencji branżowej. Dlatego okolica może być dobrym miejscem do zainwestowania w mieszkanie na wynajem krótkoterminowy.

Tauron Arena Kraków; jeśli mieszkanie znajduje się w tej okolicy to z pewnością sprawdzi się pod wynajemCzyżyny mieszczą na swoim terenie także Park Lotników Polskich z Ogrodem Doświadczeń im. Stanisława Lema – duży zielony obszar, idealny, aby odpocząć od miejskiego zgiełku.

Tauron Arena Kraków i Park Lotników Polskich Można tu spotkać na spacerze okolicznych mieszkańców oraz studentów, ponieważ w pobliżu mieszczą się Politechnika Krakowska, Akademia Wychowania Fizycznego i Wyższa Szkoła Europejska, a także wielu biegaczy – w parku wytyczone zostały ścieżki biegowe, odbywają się tu też grupowe treningi biegowe. Park ten wzbogacony jest o staw, przy którym nie brakuje zaaranżowanej architektury. Z kolei w Ogrodzie Doświadczeń dzieci (i dorośli) mogą zobaczyć, a nierzadko i samemu przeprowadzić, proste eksperymenty fizyczne pozwalające lepiej zrozumieć prawa natury.

Park Lotników Polskich to jeden z najbardziej atrakcyjnych parków w Krakowie

Czyżyny – mieszkania

Dzielnica Czyżyny to obszar, który zyskuje na popularności i gdzie wciąż powstają nowe budynki wielorodzinne. Kiedyś królowały tu bloki z wielkiej płyty, ale obecne inwestycje to już zupełnie inna bajka – kameralne osiedla i niskie nowe budownictwo, które zaprojektowano z dbałością zarówno o ekologię, jak i o komfort mieszkańców.

Nowopowstające mieszkanie w świetnej lokalizacji; Kraków CzyżynyPowstają tu nowe, zróżnicowane lokale, wśród których znaleźć można zarówno przytulne mieszkanie jednopokojowe z aneksem kuchennym, jak i komfortowe mieszkanie czteropokojowe. W nowoczesnych inwestycjach dostępnych jest wiele udogodnień, takich jak naziemne lub podziemne parkingi, wózkownie, boksy na rowery, stacje do ładowania samochodów elektrycznych, panele fotowoltaiczne czy system Smart Home.

Mieszkanie z komórką lokatorską w dzielnicy Czyżyny Czyżyny to odpowiednie miejsce pod wynajem krótkoterminowy, ale i długoterminowy, szczególnie dla studentów uczelni znajdujących się w pobliżu. Zadbane mieszkanie usytuowane w spacerowych odległościach od miejsc codziennej potrzeby, czyli sklepów, punktów usługowych i przystanków komunikacji miejskiej, cieszyć się będzie największym zainteresowaniem najemców.

Kraków Czyżyny - mieszkanie na sprzedaż w nowoczesnym budownictwie, w atrakcyjnej lokalizacjiChoć Czyżyny leżą kawałek od centrum Krakowa, a nowych mieszkań powstaje tu niemało, sprzedają się one błyskawicznie. Dlaczego? Dużą zaletą jest przede wszystkim lokalizacja – dojazd stąd na Stare Miasto zajmuje mniej niż pół godziny, a wygodne połączenie z innymi obszarami Krakowa zapewniają linie autobusowe i tramwajowe. Ponadto w okolicy znajduje się wszystko, co niezbędne do wygodnego mieszkania – liczne sklepy, w tym Centrum Handlowe Czyżyny i Centrum Handlowe M1 umożliwiające zrobienie dużych zakupów praktycznie każdego rodzaju, niezbędne punkty usługowe takie jak salony fryzjerskie czy pracownie krawieckie, szkoły podstawowe i średnie, przedszkola, a także ośrodki zdrowia.

Słoneczne mieszkanie z miejscem postojowym w garażu podziemnym na osiedlu pełnym zieleni w dzielnicy CzyżynyNa Czyżynach znajdziemy też wiele firm. Mieści się tu między innymi główna siedziba firmy Comarch, zajmująca aż siedem biurowców przy ul. Życzkowskiego. W pobliżu znajdują się też biura firm Nokia, Ailleron, Revolut czy Morele.

Centrum handlowe w dzielnicy Czyżyny Jeśli poszukujesz nowej inwestycji w atrakcyjnej lokalizacji, to sprawdź dostępne mieszkania w dzielnicy Czyżyny korzystając z naszej wyszukiwarki.

Obszar wodny obok infrastruktury handlowo-usługowej; Kraków Czyżyny

Kolejny artykuł

Grębałów-Lubocza – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Popularnym ostatnio obszarem, w którym powstają nowe inwestycje jest Grębałów-Lubocza. Mieszkania tutaj będą dobrym wyborem dla osób, które chcą korzystać z zalet mieszkania w dużym mieście, a przy tym chcą uniknąć miejskiego zgiełku.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu