Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Domy miejskie. Nowe podejście do życia w metropolii – Allcon


Rozwój technologii oraz zmiany społeczne wpływają nie tylko na styl życia mieszkańców miast, ale też na architekturę i budownictwo. Rodziny, które kiedyś budowały tradycyjne domy na przedmieściach, dziś coraz częściej chcą pozostać w metropolii. Rozwiązaniem na obecne czasy są nowocześnie zaprojektowane i energooszczędne domy miejskie w ramach inwestycji LINEA w Gdańsku.

Domy miejskie. Nowe podejście do życia w metropolii – Allcon

Przestronnie, wygodnie i w mieście

„Rozlewanie się” polskich miast na przedmieścia i okoliczne obszary wiejskie niesie za sobą wiele negatywnych skutków, zarówno w wymiarze urbanistycznym, społecznym, jak i środowiskowym. Długie dojazdy, problemy z podłączeniem do mediów oraz brak odpowiedniej infrastruktury skutecznie zniechęcają wielu do realizacji planów budowania domu.

W ciągu ostatnich dekad zmienił się też styl życia Polaków. Spotkania w restauracjach, wyjścia do teatru i kina czy treningi w centrum fitness stały się standardem, a nie wyjątkową okazją. Wielu z nas marzy jednak o większej przestrzeni do życia i zielonym, wyciszającym otoczeniu, o które trudno w mieście. Limit gruntów sprawia, że budowa własnego domu w dobrej lokalizacji w metropolii jest praktycznie niemożliwa.

Allcon – Linea

W Gdańsku dla osób, które nie chcą porzucać marzeń o posiadaniu domu, a równocześnie cenią życie w Trójmieście powstają DOMY LINEA. To domy miejskie w zabudowie szeregowej, realizowane w przyjaznej dzielnicy Jasień. Gęsta sieć komunikacyjna w tej okolicy, w postaci jednej z głównych arterii miasta – alei Pawła Adamowicza, a także przystanków tramwajowych, autobusowych i stacji Pomorskiej Kolei Metropolitarnej sprawia, że szybko można dojechać stąd do centrum, jak i do innych części Trójmiasta.

Co ważne, domy są budowane w ramach osiedla LINEA, którego oferta obejmuje również mieszkania i lokale usługowe. Oznacza to, że mieszkańcy będą mieli pełen dostęp do infrastruktury inwestycji. Standardowe przy budowie domu kwestie związane m.in. z wywozem śmieci, przyłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej i kanalizacji są już rozwiązane przez dewelopera.

Architektura przyjazna człowiekowi

Dom miejski to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zastąpić tradycyjną wizję produktem idealnie dopasowanym do ich stylu życia. Projekt ALLCONu obala stereotypy już przy pierwszym, wizualnym wrażeniu. Klasyczny spadzisty dach i kolorowa elewacja zostały tu zastąpione geometrycznością oraz eleganckim zestawieniem bieli z domieszką grafitu. W projekcie budynków można dopatrzeć się inspiracji ideą Bauhausu (niemieckiej uczelni rzemieślniczo-artystycznej), która wpłynęła na rozwój architektury modernistycznej i zmieniła sposób myślenia o projektowaniu. Nacisk na funkcjonalizm i prostotę, a zarazem elegancja i perfekcyjnie dopracowanie formy sprawiają, że DOMY LINEA zdecydowanie wyróżniają się na rynku. Cechy te sprzyjają nie tylko atrakcyjnej prezencji nieruchomości, ale przede wszystkim komfortowej codzienności. Architekci przygotowali projekt uwzględniający 2 kondygnacje. Dzięki odpowiedniemu strefowaniu, mieszkańcy z łatwością będą mogli oddzielić strefę dzienną od prywatnej. Duże okna i balkony sprawiają, że pomieszczania będą jasne i pogodne. Co ważne, mimo nowoczesnej formy Domy LINEA posiadają wszystkie atuty, które powinien mieć dom: 1- lub 2-stanowiskowy garaż, miejsce na kominek i prywatny podjazd, ogródek oraz przestrzeń aż do 185 mkw.

Allcon – Linea

Oszczędność energii i bogactwo zieleni

Ważnym atutem Domów LINEA są ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, które sprzyjają nie tylko środowisku, ale też portfelom mieszkańców. Zabudowa szeregowa oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów, jak cegła POROTHERM, sprzyjają termoizolacyjności, a tym samym zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie. Na oszczędność energii wpływa także dobre nasłonecznienie budynków. Kolejnym atutem jest przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, czyli korzystanie z tzw. ciepła systemowego.

Każdy z ośmiu DOMÓW LINEA posiada prywatny ogródek. To idealna przestrzeń do odpoczynku na hamaku, porannej jogi na świeżym powietrzu czy rodzinnego grilla. Co więcej, w oddalonej części osiedla LINEA deweloper zaplanował realizację Doliny Potoku, czyli ponad 7 tys. mkw. zielonej przestrzeni, z alejkami spacerowymi, placami zabaw, miejscami odpoczynku i rekreacji.

Allcon – Linea

Domy miejskie to komfortowe i nowoczesne rozwiązanie dla osób, które poszukują dużej przestrzeni do życia w metropolii. Inwestycja taka jak DOMY LINEA udowadnia, że połączenie szybkiego dojazdu do pracy czy kina z popołudniowym relaksem w ogródku jest możliwe. Projekt ALLCONu będzie gotowy do odbioru już w połowie przyszłego roku.

Kolejny artykuł

Nowoczesne nieruchomości są ekologiczne – RONSON rusza z przedsprzedażą projektu EKO Falenty
RONSON Development rozpoczął przedsprzedaż inwestycji EKO Falenty pod Warszawą. W pierwszym etapie projektu powstaną 42 nowoczesne domy w zabudowie szeregowej, wyposażone w rozwiązania ekologiczne. „Ta inwestycja to nasza EKO wizytówka.”
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu

Zobacz takie oferty

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Gdańsk Jasień, Zakoniczyn, Chełm
Linea (domy), m. D1
5 pokoi185 m² + działka 343,71 m² (w tym ogród 125,84 m²)
  • Garaż w bryle budynku
  • Galeria Morena, Cinema1 (6 minut samochodem)
  • Garaż w bryle budynku
  • Planowany Multipark Morena (5 minut spacerem)
  • Biedronka (10 minut spacerem)
RODZINNY KREDYT 3D DOM KOMUNIKACJA TRAMWAJ ANEKS DUŻE POKOJE DUŻY BALKON DWUSTRONNE PRAWIE GOTOWE OGRÓDEK OSOBNA KUCHNIA