Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Grodzisk – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Grodzisk znajduje się na terenie Białołęki i jest to jeden z prężniej rozwijających się terenów stolicy. Jeszcze parę lat temu dominowała tu uprawa pół i tradycyjne gospodarstwa wiejskie, dziś puste działki wypełniają kolejne osiedla.

Grodzisk – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule prezentujemy obszar Grodzisk, który znajduje się w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Poznasz zalety tego miejsca, a także dowiesz się, dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji.

Przejdź do akapitów:

Grodzisk – historia

Najwcześniejsze wzmianki o wsi Grodzisk pochodzą z I połowy XVI w., kiedy to należała do książąt mazowieckich. Mieszkali tu chłopi, którzy trudnili się utrzymaniem pobliskiego Zwierzyńca Królewskiego Zygmunta III Wazy. W 1656 podczas bitwy pod Warszawą wieś została całkowicie spalona. W połowie XVII w. założono nową wieś.

Nowe mieszkanie na warszawskiej Białołęce; Warszawa Białołęka Grodzisk

W 1943 r. we wsi Grodzisk mieszkało 317 osób, działał tu również folwark. Mimo bliskości centrum i dobrej lokalizacji zabudowa nie rozwijała się, gdyż planowano na tym terenie budowę lotniska. Grodzisk został włączony do granic Warszawy w 1976 r.

Grodzisk – instytucje kulturowe

Na terenie obszaru Grodzisk znajduje się Białołęcki Ośrodek Kultury, który realizuje liczne projekty kulturalno-społeczne, dzięki czemu dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy mogą rozwijać swoje pasje.

Białołęcki Ośrodek Kultury to miejsce, w którym odbywają się wydarzenia muzyczne, spektakle teatralne, seanse filmowe, a także projekty edukacyjne. Dodatkowo można wziąć udział m.in. w nauce języka japońskiego, akrobatyki, baletu, śpiewu, rysunku i gry na pianinie.

Grodzisk – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Na obszarze Grodzisk znajduje się Park Magiczny z placem zabaw, torem rowerowym pumptrack, skateparkiem, boiskiem oraz siłownią plenerową.

Park Magiczny, plac zabaw - Warszawa Białołęka Grodzisk

Północno-wschodnia część Grodziska graniczy z Rezerwatem Przyrody Puszcza Słupecka, olbrzymim kompleksem leśnym z wieloma możliwościami spacerowymi. Puszcza Słupecka znajduje się na powierzchni 160,56 ha, a 80% drzewostanu tworzą brzoza i olsza.

Grodzisk Białołęka mieszkanie przy placu zabaw

W dzielnicy można się również rozwijać sportowo – na nieużytkach rolnych działa lotnisko modelarskie oraz tor wyścigów terenowych, w Folwarku Lewandów można doskonalić jazdę konną. Działa tutaj także wiele klubów sportowych i fitness.

Miejscem wartym odwiedzenia jest również hodowla alpak – Przystanek Alpaka.

Grodzisk – mieszkania

Na obszarze Grodziska dominuje dziś zabudowa wielorodzinna – zamknięte osiedla nowych bloków. Przy niektórych ulicach zachowała się zabudowa jednorodzinna. Na terenach niezabudowanych przeważają łąki oraz nieużytki rolne, szybko one jednak znikają pod kolejnymi osiedlami lub centrami handlowymi. Przez Grodzisk przepływają rzeka Długa oraz Kanał Bródnowski.

Warszawa Białołęka Grodzisk - mieszkanie na spokojnym osiedlu otoczonym zielenią

Grodzisk jest dobrze skomunikowany z centrum Warszawy – jeśli nie ma korków w 15 minut można dostać się do metra Marymont. Są też autobusy bezpośrednio jadące do Śródmieścia. Bliskość trasy S8 zapewnia szybki wyjazd z Warszawy.

Grodzisk Białołęka - mieszkanie znajduje się w gotowym budynku obok supermarketu Stokrotka

Doskonałe jest zaplecze handlowe Grodziska – zakupy można zrobić w sklepach Decathlon, Lidl, Biedronka, Netto, Pepco, centrum handlowym Czerwona Torebka czy wielu innych lokalnych sklepach z różnorodnym asortymentem. Nie brakuje tutaj także piekarni, sklepów mięsnych czy warzywniaków.

Decathlon Warszawa Białołęka Grodzisk

Na terenie Grodziska są przedszkola i szkoły, zarówno prywatne, jak i publiczne. Przy szkole podstawowej nr 356 na Głębockiej działa Białołęcki Ośrodek Kultury.

Podstawowa opieka medyczna na terenie Grodziska jest możliwa w wielu centrach medycznych oraz gabinetach specjalistycznych. Nie brakuje tu restauracji, kawiarni oraz miejsc przyjaznych i dedykowanych dzieciom.

Nowe mieszkanie znajduje się w spokojnej, zielonej okolicy - bliskość natury i placu zabaw; Warszawa Białołęka Grodzisk

Z pewnością Grodzisk to obszar samowystarczalny – mieszkańcy nie muszą pokonywać dużych odległości, żeby załatwić podstawowe potrzeby.

Grodzisk Białołęka mieszkania w nowoczesnym budynku o niskiej zabudowie

Sprawdź pozostałe obszary Warszawy, w których warto zamieszkać.

Kolejny artykuł

Ulrychów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Ulrychów to obszar w warszawskiej dzielnicy Wola, sąsiadujący z Kołem, Młynowem, Odolanami i Jelonkami. Jego nazwa pochodzi od założycieli Ogrodów Ulrychów.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu