Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Kabaty, Skarpa Powsińska – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Kabaty i Skarpa Powsińska to obszary, które należą do warszawskiej dzielnicy Ursynów. Niegdyś sypialnia Warszawy, dziś można powiedzieć samodzielnie funkcjonujące miasteczko z ogromnym terenem rekreacyjno-spacerowym oraz potencjałem na rozbudowę.

Kabaty, Skarpa Powsińska – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Szukasz mieszkania w spokojnej, zielonej i dobrze rozwiniętej okolicy? W tym artykule poznasz bliżej obszar Kabaty i Skarpa Powsińska. Dowiesz się jakie zalety posiadają te tereny i jakie udogodnienia można tutaj znaleźć.

Przejdź do akapitów:

Kabaty, Skarpa Powsińska – krótka historia

Kabaty były wzmiankowane w źródłach już w XIV w. Położona na skraju skarpy warszawskiej wieś była własnością rodziny Ciołków aż do XVI w. Wieś została zniszczona w czasie potopu szwedzkiego w 1656 roku. W latach 80. XX w. zaczęły powstawać bloki mieszkalne osiedla Natolin. Nazwano je później osiedlem Kabaty, a rozbudowa sukcesywnie trwała w kolejnych latach.

Inwestycje rynek pierwotny i rynek wtórny - Warszawa Ursynów

W 1995 r. na Kabatach oddano do użytku początkową stację linii M1 metra w Warszawie i oddalona od centrum dzielnica zyskała 30 minutowe połączenie z centrum Warszawy. Metro przyspieszyło rozwój budownictwa mieszkaniowego w tej części stolicy. Na południu obszaru znajduje się stacja techniczno-postojowa warszawskiego metra.

Kabaty, Skarpa Powsińska – instytucje kulturowe

Na terenie obszaru działa Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, które prowadzi zarówno zajęcia terenowe, jak i zajęcia w sali, gdzie odbywają się wykłady i spotkania przyrodnicze. Podczas warsztatów w budynku można korzystać z tablic interaktywnych, mikroskopów oraz gier i modeli, natomiast w terenie uczestnicy otrzymują dostęp do lornetek, lup oraz mikroskopów terenowych.

Kabaty, Skarpa Powsińska – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Obszar Kabaty jest dość gęsto zabudowany, na jego obszarze nie ma wyznaczonego parku miejskiego, jednak tuż przy granicy znajdują się dwa parki ze świetnymi placami zabaw – Park przy Bażantarni oraz Park Moczydełko.

Las Kabacki w Ursynowie - Warszawa Ursynów

Niewątpliwie najbardziej atrakcyjnym terenem spacerowym obszaru (ale nie jedynym) jest rezerwat przyrody Las Kabacki. Ta ogromna połać lasu ma genialnie zorganizowaną infrastrukturę. Alejki są szerokie, a szlaki dobrze oznaczone. Znajdują się tu ścieżki edukacyjnie, jest wiele tablic z informacjami na tematy przyrodnicze.

Na południowym krańcu Lasu Kabackiego zlokalizowany jest Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk. To przyjemne miejsce na spacer i edukację – hodowanych jest tu wiele unikatowych gatunków roślin, w tym narodowa kolekcja róż.

Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauki w Ursynowie

Na osobne parę słów zasługuje Park Kultury w Powsinie, gdzie można z powodzeniem spędzić cały dzień na różnych aktywnościach sportowych, blisko natury. Jest tu olbrzymi plac zabaw, park linowy, odkryty basen, są ścieżki MTB. Na polanie rekreacyjnej można rozpalić ognisko przy jednej z wielu wiat (drewno jest na miejscu).

Kabaty, Skarpa Powsińska – mieszkania

Charakter zabudowy na Kabatach jest zróżnicowany. Duża część budynków znajduje się na ogrodzonych, strzeżonych osiedlach pomiędzy którymi nie ma przejścia. We wschodniej części Kabat dominuje zabudowa jednorodzinna. Obszar wciąż ma ogromny potencjał deweloperski – szczególnie atrakcyjne są bliskie okolice Lasu Kabackiego i jego południowa otulina w pobliżu jedynego uzdrowiska na Mazowszu – Konstancina-Jeziorny.

Osiedle mieszkań na Ursynowie w dobrej lokalizacji przy przystankach autobusowych

Komunikacyjnie Kabaty są bardzo wygodne – stacja metra umożliwia szybkie dostanie się do centrum i innych dzielnic, sieć autobusów zapewnia sprawny ruch lokalny. Samochodowo – odkąd została otwarta trasa do Wilanowa (Rosnowskiego i Korbońskiego) – również jest dużo wygodniej niż wcześniej, gdy Kabaty były ślepym zaułkiem Warszawy.

Mieszkania w wysokiej nieruchomości obok stacji metra - Warszawa Ursynów

W obszarze Kabaty działają kluby fitness i kluby sportowe, jest dobra sieć ścieżek rowerowych, a bliskość Lasu Kabackiego zapewnia doskonałe miejsce do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Na Kabatach są również przedszkola i szkoły podstawowe – zarówno publiczne, jak i prywatne.

Skatepark w Ursynowie - Kabaty, Skarpa Powsińska

Mieszkańcy Kabat nie będą mieć problemu ze zrobieniem zakupów – jest wiele osiedlowych sklepów, jak również hipermarket Tesco przy stacji metra oraz popularne dyskonty w różnych częściach obszaru. Znajdują się tu również małe sklepy ze specjalistyczną ofertą kuchni świata.

Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauki - Warszawa Ursynów

Dostęp do opieki medycznej jest bardzo szeroki – na Kabatach znajdują się zarówno większe centra medyczne, jak i mniejsze gabinety specjalistyczne.

Na Kabatach jest wiele restauracji – oferta gastronomiczna jest bardzo bogata i zróżnicowana. W lokalach usługowych na parterach budynków – ciągnących się wzdłuż al. Komisji Edukacji Narodowej i ul. Wąwozowej – ugryziemy świat z każdej strony.

Wierni mieszkający na Kabatach mają parafie w pieszej odległości w swoim obszarze lub bliskim sąsiedztwie obszarów sąsiadujących.

Nowe inwestycje zielony Ursynów; Kabaty, Skarpa Powsińska

Kabaty są wygodnym miejscem do zamieszkania dla osób ceniących sobie życie w dobrze prosperującej, samowystarczalnej dzielnicy. Wszystkie codzienne sprawunki zostaną załatwione bez problemu na miejscu, dodatkowo nie brakuje punktów rekreacji i odpoczynku.

Mieszkanie w niewysokim bloku w dobrej lokalizacji - Warszawa Ursynów

Jeśli szukasz oferty mieszkaniowej w innej części Warszawy, zapoznaj się z pozostałymi dzielnicami. Rynek pierwotny posiada bogatą ofertę mieszkań i domów, które powstają w różnych częściach miasta – na pewno znajdziesz lokalizację odpowiednią dla siebie.

Kolejny artykuł

Miedzeszyn – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Miedzeszyn to obszar w warszawskiej dzielnicy Wawer położony wśród sosnowych lasów i typowych dla Mazowsza malowniczych wydm. Już w XVI w. istniała wieś duchowna Miedziessin.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu