Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Jak zapewnić psu wygodne legowisko?


Każdy posiadacz czworonoga doskonale wie o tym, że naszym ulubieńcom zawsze najlepiej i najwygodniej jest na kanapie i w naszym łóżku. Gdy jednak chcemy oduczyć psy takich zwyczajów, warto zaproponować im równie atrakcyjną alternatywę i już od małego przyzwyczajać je do spania i odpoczynku we własnych legowiskach. Jakie wybrać? Gdzie je umieścić? Poniżej prezentujemy kilka możliwości.

Jak zapewnić psu wygodne legowisko?

Rozmiar i materiał

Przy wyborze samego legowiska, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wielkość psa. Do jego długości trzeba dodać 10-20 cm, tak żeby miał swobodę ruchu i mógł się bez trudu wyciągnąć. Legowiska powinny być wodoodporne, łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na zadrapania. Ponadto najlepiej jakby były miękkie i miłe w dotyku – psia skóra jest bowiem wrażliwsza od ludzkiej. Rekomendowane materiały zewnętrzne to kodura, suedine i alcantara, natomiast jeśli chodzi o wypełnienie to poleca się przede wszystkim kulki sylikonowe, charakteryzujące się dużą sprężystością i nieodkształcaniem się.

Legowisko dla psa w mieszkaniu

Estetycznie także dla psa

Kolejnym ważnym elementem jest estetyka. Rynek zapewnia tak szeroki wybór materiałów, wzorów i kolorystyki, że bez trudu będziemy w stanie wkomponować kącik naszego psa w wystrój mieszkania. Legowisko nie musi bowiem straszyć wyglądem i być chowane po kątach, wręcz przeciwnie, może być ozdobą i dodać pomieszczeniu uroku – zwłaszcza z pupilem leżącym na nim. Jeśli to możliwe, warto wziąć pod uwagę wykończenie ściany i postawić na materiały odporne na brud lub łatwo zmywalne.

Legowisko dla psa a wystrój mieszkania

Prywatny kawałek podłogi

Jeśli chodzi o lokalizacje, należy unikać miejsc tuż przy grzejnikach (psy będą się bardziej lenić) i w przeciągach (będą bardziej narażone na przeziębienia). Nie lokujemy naszych psów również przy telewizorze i głośnikach lub też na szlakach komunikacyjnych – ponieważ psy, tak jak każdy, potrzebują do odpoczynku ciszy i spokoju. Jeśli nasz czworonogi przyjaciel jest z nami bardzo związany i lubi przebywać tam gdzie my, warto przygotować mu więcej niż jedno legowisko, np. w salonie i w sypialni.

Kolejny artykuł

Mieszkanie na parterze? Tak, warto!
Rozpoczynając poszukiwania mieszkania, na pewno będziesz zastanawiał się nad tym, na którym piętrze chciałbyś, żeby się znajdowało. „Parter czy wyższe piętro?”, „Balkon czy ogródek?” — są to standardowe pytania, pojawiające się podczas takiego wyboru. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie na parterze.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu