Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Lokalizacja definicją luksusowej inwestycji – Młyn Maria, RealCo


Prestiż miejsca, w którym znajduje się inwestycja, jej unikalny charakter oraz wysoki standard wykończenia, to kryteria, po których klienci poszukują niepowtarzalnych i luksusowych projektów.

Lokalizacja definicją luksusowej inwestycji – Młyn Maria, RealCo

Wrocław jest wyjątkowym miastem, którego staromiejska tkanka przenika się z kanałami Odry, uregulowanej na całym miejskim brzegu. Inwestycje tu zlokalizowane gwarantują bliskość ścisłego śródmieścia, otoczenia ekstensywnej, zwykle zabytkowej zabudowy, oraz zieleni miejskiej i nadbrzeżnej, dającej wytchnienie szczególnie wiosną i latem – trudno zatem wyobrazić sobie lepsze miejsce do mieszkania.

Jeszcze innym czynnikiem, decydującym o wyjątkowości i unikalności inwestycji jest gwarancja niczym nieprzesłoniętego, teraz i w przyszłości, wyjątkowego widoku z okna. To luksus, którym niewiele inwestycji może się pochwalić. Wśród nich jest zrewitalizowany przez RealCo, jedyny w swoim rodzaju, Młyn Maria.

Młyn Maria to niepowtarzalna inwestycja – kompleks zabytkowych budynków położony w sercu Wrocławia, bezpośrednio nad Odrą. Stąd Ostrów Tumski i Rynek są na wyciągnięcie ręki.

Gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością

Zlokalizowany w sercu Wrocławia, zabytkowy Młyn Maria odzyskał dawną świetność. Dzięki rewitalizacji zostały zachowane najważniejsze elementy architektury Młyna Maria – jak bryła, historyczny układ otworów okiennych, czy sposób wykończenia elewacji.

Odremontowany budynek zyskał nową, mieszkaniową funkcję, a śródmiejska przestrzeń stała się wizytówką miasta na nowo. Powstało tutaj 120 mieszkań wykończonych w wysokim standardzie, gotowych do zamieszkania. Wysokość apartamentów wynosi od 265 cm do nawet 4 metrów. Na parterze budynków mieści się 14 lokali usługowych.

Zabytkowa tkanka, poddana pieczołowitej rekonstrukcji – zawsze pod nadzorem konserwatora zabytków – z poszanowaniem historii i w zgodzie z charakterem miejsca, w którym się znajduje to składowe unikalnych projektów. Wyjątkowość takich projektów polega na sprawnym połączeniu ich zabytkowego charakteru i architektury – zarówno zewnętrznej jak i pieczołowicie odrestaurowanych części wspólnych – z wyposażeniem w nowoczesne rozwiązania, służące komfortowi mieszkańców tj. parkingi podziemne, windy, klimatyzacja, systemy inteligentnego sterowania.

Zabytek do zamieszkania – już od 2021 roku

W połowie 2021 roku odrestaurowany Młyn Maria zaczął tętnić życiem na nowo, a mieszkańcy otrzymali w pełni wykończone i gotowe do zamieszkania apartamenty.

RealCo zmienia oblicza miast

RealCo to firma deweloperska, będąca częścią polskiej grupy kapitałowej Warsaw Equity, specjalizująca się w rewitalizacji zabytkowych budynków i kamienic.

Firma stale się rozwija i szuka atrakcyjnie położonych nieruchomości niezabudowanych i zabudowanych w miastach o liczbie ludności powyżej 200 tys.: działki gruntu, istniejące obiekty, nieruchomości historyczne, do remontu.

RealCo odnawia zabytkowe obiekty i nadaje wyjątkowy charakter miejscom, w których one się znajdują. Młyn Maria jest drugim – po warszawskiej Kamienicy Wilcza 19 – projektem, w którym sprzedaż dotyczy lokali wykończonych w standardzie „do zamieszkania”.

Kolejny artykuł

Kamienica Wilcza 19 w Warszawie z pozwoleniem na użytkowanie
Śródmiejsko zlokalizowany, kameralny budynek z II połowy XIX wieku, odrestaurowany przez RealCo Property Investment and Development Sp. z o.o., otrzymał pozwolenie na użytkowanie.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu