Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Miedzeszyn – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ula Olczak
Ula Olczak

Miedzeszyn to obszar w warszawskiej dzielnicy Wawer położony wśród sosnowych lasów i typowych dla Mazowsza malowniczych wydm. Już w XVI w. istniała wieś duchowna Miedziessin.

Miedzeszyn – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule przedstawimy Ci krótką historię Miedzeszyna. Dowiesz się też jakie cenne miejsca znajdują się na tym obszarze.

Przejdź do akapitów:

Miedzeszyn – krótka historia

W latach 1926-1943 działało w Miedzeszynie sanatorium im. Włodzimierza Medema dla dzieci żydowskich zagrożonych gruźlicą. Podczas okupacji niemieckiej w Miedzeszynie funkcjonowało getto dla ludności żydowskiej, które zostało zlikwidowane 20 sierpnia 1942 r.

Miedzeszyn – zabytki i lub instytucje kulturowe

Na terenie Miedzeszyna, przy ul. Szachowej znajduje się Instytut Łączności. Obiekt utworzony w 1934 r. dziś pełni funkcję instytutu badawczego działającego w obszarze telekomunikacji i technologii informacyjnych.

Warszawa Wawer Miedzeszyn – bór sosnowy

Pomiędzy Miedzeszynem a Falenicą znajduje się sosnowy bór, w którym rosną oprócz sosen klony i brzozy. Las został tu zasadzony w latach 50. XX wieku. Na tym terenie znajdują się okopy z czasów II wojny światowej.

Miedzeszyn – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Miedzeszyn znajduje się w sosnowym lesie, więc już spacer uliczkami obszaru, często leśnymi drogami, będzie całkiem przyjemny.

Warszawa Wawer Miedzeszyn – dwupoziomowe mieszkanie w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego

W pieszym zasięgu Miedzeszyna jest Mazowiecki Park Krajobrazowy oraz nadwiślańska plaża Romantyczna. W sezonie letnim korzystać można z boiska do siatkówki, miejsca na ognisko, stoiska gastronomicznego, większość atrakcji jest dostępna w weekendy.

Miedzeszyn – mieszkania

Charakter zabudowy Miedzeszyna jest zróżnicowany. Dominuje zabudowa jednorodzinna, z pięknymi willami i okazałymi ogrodami. Są również budynki wielorodzinne – segmenty i apartamentowce. Nowe inwestycje budowane są w zachodniej części obszaru.

Doświetlone mieszkanie w pobliżu atrakcyjnej zieleni z dobrym dojazdem do południowej obwodnicy Warszawy

Komunikacyjnie Miedzeszyn jest obszarem bardzo atrakcyjnym. Znajduje się tu stacja PKP Warszawa Miedzeszyn, gdzie zatrzymując się pociągi regionalne oraz SKM – R7 oraz S1. Przez Miedzeszyn przebiega Południowa Obwodnica Warszawy S2, a w pobliżu droga wojewódzka 801 łącząca Warszawę z Puławami.

Warszawa Wawer Miedzeszyn – stacja PKP

Na terenie Miedzeszyna znajduje się publiczna szkoła podstawowa oraz prywatne przedszkola. W sąsiedniej Falenicy jest przedszkole publiczne. W obszarze Miedzeszyn jest sporo sklepów, zarówno lokalnych, jak i popularne dyskonty. Oferta gastronomiczna Miedzeszyna to głównie pojedyncze restauracje znajdują się w okolicy stacji kolejowej.

Warszawa Wawer Miedzeszyn – atrakcyjne mieszkanie gotowe do zamieszkania

Miłośnicy sportu w Miedzeszynie mają dostęp do atrakcyjnych tras biegowych i rowerowych. Działa tu parafialny klub sportowy Radość, przy Mozaikowej znajduje się stajnia Jackowo.

Komfortowy dom położony na zamkniętym osiedlu domów kameralnych

Najbliższa przychodnia POZ znajduje się w sąsiedniej Falenicy. W Miedzeszynie znajdują się prywatne gabinety specjalistyczne. Wierni mieszkający na terenie Miedzeszyna przynależą do parafii Matki Bożej Dobrej Rady oraz parafii Dobrego Pasterza.

Luksusowe nieruchomości – Warszawa; domy usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie parku

Miedzeszyn jest ciekawą opcją do mieszkania dla miłośników natury i ciszy.

Interesują Cię inne obszary Warszawy? Zobacz pozostałe artykuły.

Kolejny artykuł

Miasteczko Wilanów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Oficjalna nazwa obszaru to Błonia Wilanowskie, jednak przyjęło się tu bardziej określenie zwyczajowe – Miasteczko Wilanów. Naturalna zachodnia granica Miasteczka Wilanów to skarpa warszawska, od wschodu ulica Przyczółkowa, od północy ulica Arbuzowa i aleja Wilanowska, a od południa granica wiedzie wzdłuż ulicy Rosnowskiego.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu