Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Bronowice-Armii Krajowej – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Cenisz sobie lokalizację z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, a przy tym szukasz mieszkania? Bronowice-Armii Krajowej to obszar, który zapewnia łatwy dostęp do zaplecza handlowo-usługowego oraz komunikacyjnego. Poznaj bliżej to miejsce.

Bronowice-Armii Krajowej – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Bronowice-Armii Krajowej to spokojna okolica, która będzie idealna nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale także studentów i ludzi pracujących w korporacjach. Jest tu wszystko to, czego potrzeba do codziennego życia, a bliskość centrum miasta to dodatkowy plus.

Przejdź do akapitów:

Dzielnica Bronowice-Armii Krajowej. Krótka historia

Bronowice to dawna wieś, która została założona na Wróżnej Górze (Pasterniku). Po pewnym czasie podzielono ją na Bronowice Wielkie i Bronowice Małe. Bronowice Wielkie zostały przyłączone do Krakowa w 1910 roku, a Małe – w 1941. To w Bronowicach Małych toczy się akcja Wesela Wyspiańskiego.

Pętla tramwajowa w dzielnicy Bronowice

​Bronowice-Armii Krajowej – zabytki i instytucje kulturowe zlokalizowane w dzielnicy

Nie ma tutaj żadnych szczególnych obiektów historycznych czy kulturalnych, ale z Bronowic-Armii Krajowej łatwo dojechać do Muzeum Narodowego, które szczyci się bogatymi zbiorami sztuki polskiej, europejskiej i pozaeuropejskiej, organizuje też bardzo interesujące wystawy czasowe, a nierzadko również konferencje, wykłady i prelekcje. Obok mieści się Biblioteka Jagiellońska będąca jedną z największych bibliotek w Polsce.

​Bronowice-Armii Krajowej – atrakcje dla turystów i mieszkańców

Bronowice-Armii Krajowej znajdują się w niedużej odległości od wielu terenów zielonych. Całkiem blisko leżą Błonia, czyli jedna z największych w Europie łąk znajdujących się w centrum miasta. Błonia cieszą się dużą popularnością wśród spacerowiczów, biegaczy, rolkarzy i rowerzystów, odbywa się tu także wiele imprez. Przy Błoniach znajdują się trzy kluby sportowe – Cracovia, Wisła i Juvenia. W okolicy znajdują się też parki – Park Krakowski i Park Jordana, w których latem odbywają się Pikniki Krakowskie. Ponadto niedaleko jest Kopiec Kościuszki, Lasek Wolski, krakowskie zoo i Kopiec Piłsudskiego.

Bronowice-Armii Krajowej – mieszkania

Nie ma tutaj żadnych dużych obiektów kulturalnych czy zabytków, zamiast tego są głównie lokale usługowe, bloki i biurowce. Po sąsiedzku znajdują się Zwierzyniec, Krowodrza i Prądnik Biały ze wszystkimi ich zaletami.

Budynek główny Uniwersytetu Pedagogicznego w dzielnicy Bronowice

Blisko stąd na Miasteczko Studenckie AGH i wszystkie obiekty, które się tam znajdują, a jest ich wiele – kluby studenckie „Studio”, „Filutek”, „Zaścianek” i „Gwarek”, siedziba Centrum Mediów AGH, oddział Poczty Polskiej, paczkomat InPost, boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej, basen, asfaltowe korty tenisowe, kręgielnia, klub bilardowy, supermarket Lewiatan i kilka innych sklepów spożywczych, a także sklep komputerowy i inne punkty usługowe i gastronomiczne. W pobliżu znajdują się obiekty kilku krakowskich uczelni – Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Rolniczego, Uniwersytetu Pedagogicznego i Politechniki Krakowskiej.

Uniwersytet Pedagogiczny w dzielnicy Bronowice

Dzielnica Bronowice-Armii Krajowej dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej ma dobre połączenie z różnymi częściami Krakowa. Dodatkowo znajduje się tutaj stacja Kraków Bronowice. Jest stąd blisko także na lotnisko w Balicach – dojazd samochodem zajmuje około 15 minut, jest też połączenie autobusowe z lotniskiem.

Pętla tramwajowa - Kraków Bronowice Armii Krajowej

Jak już zostało wspomniane, przeważają tutaj wysokie bloki, nie brakuje też biurowców. W kompleksie biurowym GTC, czyli przyciągających wzrok budynkach Edison, Newton i Galileo, swoje siedziby mają takie firmy jak IBM, Deloitte, Hitachi, AON czy Raiffeisen.

Kraków Bronowice Armii Krajowej nieruchomość w doskonałej lokalizacji

W pobliżu są restauracje i kawiarnie, liczne sklepy, szkoły i przedszkola oraz punkty usługowe. Po sąsiedzku jest Galeria Bronowice, gdzie można zrobić zakupy w hipermarkecie Auchan i wielu innych mniejszych sklepach, coś zjeść, a nawet pójść do kina – znajduje się tutaj filia Kina Mikro, które działa od 1959 roku i gdzie odbywają się projekcje w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Off Camera i Copernicus Festival. Obok galerii mieści się IKEA.

Przy ul. Zarzecze znajduje się stadion KS Bronowianka. W klubie oprócz sekcji piłki nożnej mężczyzn i kobiet we wszystkich kategoriach wiekowych działają sekcje tenisa stołowego i siatkówki kobiet. KS Bronowianka ma też basen, siłownię i saunę, z których można korzystać.

Kraków Bronowice-Armii Krajowej nieruchomość - mieszkanie znajduje się w doskonałej lokalizacji, blisko pętli tramwajowej

Jeśli szukasz mieszkania, obszar Bronowice-Armii Krajowej może okazać się dobrym wyborem. W okolicy wciąż powstają nowe, raczej niewysokie bloki. Zaletą tych okolic jest dobra infrastruktura i całkiem dużo zieleni. Zrobienie większych zakupów ułatwi znajdująca się nieopodal Galeria Bronowice.

Na naszej stronie znajdziesz również mieszkania z pozostałych dzielnic Krakowa.

Kolejny artykuł

Kryspinów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Cenisz sobie odpoczynek wśród natury? Zamiast ścisłego centrum wolisz obrzeża miasta? Do tego wszystkiego jesteś na etapie poszukiwania nowego mieszkania? Kryspinów jest obszarem o dużych walorach przyrodniczych i rekreacyjnych. Poznaj dokładniej to miejsce!
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu