Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Prądnik Biały – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Prądnik Biały jest jedną z najpopularniejszych dzielnic mieszkaniowych, w których powstaje dużo nowych inwestycji. Obszar jest atrakcyjny, a do tego dynamicznie się rozwija, aby mieszkało się tutaj jeszcze wygodniej. Jeśli szukasz nowego mieszkania, Prądnik Biały może okazać się idealną dzielnicą dla Ciebie.

Prądnik Biały – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Prądnik Biały to dzielnica, która wyróżnia się licznymi udogodnieniami i jest świetnie skomunikowana z pozostałymi częściami Krakowa. Jeśli szukasz mieszkania, powinieneś rozważyć właśnie to miejsce. Poznaj bliżej ten obszar.

Przejdź do akapitów:

Kraków, Prądnik Biały - przestronne mieszkanie usytuowane w kameralnym budynku

  Dzielnica Prądnik Biały – krótka historia

  Dzielnica Prądnik Biały była niegdyś wsią, której zabudowania ciągnęły się wzdłuż traktu wielkopolskiego, idącego od obecnej ul. Długiej w stronę Zielonek. Najstarsze zapiski na jej temat pochodzą z XII wieku – nosiła ona wówczas nazwę Prutnic i należała do biskupów krakowskich. Pierwsza jej część została przyłączona do Krakowa w ramach koncepcji tak zwanego „Wielkiego Krakowa” w 1909 roku. Pozostała część wsi została włączona do Krakowa w 1941 roku.

  Słoneczne mieszkanie w doskonałej lokalizacji w dzielnicy Prądnik Biały

  Dziś Prądnik Biały w niczym nie przypomina wsi – królują tu tak zwane blokowiska, jest też wiele mniejszych i większych sklepików oraz rozmaitych punktów usługowych, jak fryzjer, krawiec czy szewc. W okolicy nie brakuje też przedszkoli ani szkół podstawowych i średnich. Jest również kilka ośrodków zdrowia, a także Krakowski Szpital Specjalistyczny.

  Komfortowa inwestycja z dostępem do terenów zielonych; mieszkanie znajduje się w cichej okolicy

  Prądnik Biały – zabytki i instytucje kulturowe zlokalizowane w dzielnicy

  Na Prądniku przy ulicy Papierniczej, w otoczeniu Parku Kościuszki, znajduje się Dworek Białoprądnicki, w którym obecnie funkcjonuje centrum kultury. Początki dworku związane są z połową XVI wieku i z wybitnymi postaciami takimi jak Jan Kochanowski, Mikołaj Ren, Łukasz Górnicki czy Tadeusz Kościuszko. Dodatkowo w dworku mieściły się pracownie malarskie Olgi Boznańskiej i Jacka Malczewskiego. Obecne centrum kultury „Dworek Białoprądnicki” oferuje stałe zajęcia z zakresu muzyki, tańca, plastyki, wystąpień teatralnych i sportu. Odbywają się tutaj koncerty oraz wystawy malarskie.

  Kraków, Prądnik Biały - Dworek Białoprądnicki

  Ciekawym miejscem jest Plac Imbramowski – jeden z największych placów targowych w tej części miasta – gdzie można kupić świeże sezonowe owoce i warzywa, przetwory, mięso i wędliny, sery, jaja, przyprawy, słodycze, zdrową żywność, dania gotowe, a także kosmetyki, odzież, artykuły papiernicze i przemysłowe.

  Prądnik Biały – Park Kościuszki, Park Krowoderski i inne atrakcje dla turystów i mieszkańców

  Prądnik Biały jest dość zieloną okolicą. Pomiędzy blokami nie brakuje zielonych skwerków, a większe przestrzenie zieleni, wśród której można spacerować, zapewniają parki. Mieści się tutaj Park Kleparski sąsiadujący z Fortem Kleparz, gdzie funkcjonuje klub muzyczny, Park Wyspiańskiego, Park Krowoderski z boiskiem, siłownią plenerową, lodziarnią i wybiegiem dla psów oraz Park Kościuszki przy Dworku Białoprądnickim. W Parku Kościuszki można znaleźć plac zabaw, boisko do streetballu i siłownię plenerową.

  Nowoczesne osiedle mieszkaniowe z dostępem do terenów zielonych wyposażonych w boiska w dzielnicy Prądnik Biały

  Przyjemne tło spacerów stanowi zieleń ciągnąca się wzdłuż przepływających przez Prądnik Biały rzek – Białuchy i Sudołu. Miasto Kraków planuje ponadto zagospodarowanie bulwarów Białuchy.

  Kraków, Prądnik Biały - ścieżki spacerowe w parku

  Mieszkania – Prądnik Biały

  Dzielnica Prądnik Biały często uznawana jest za najlepsza część Krakowa do zamieszkania. Jest tutaj całkiem dużo zieleni, są szkoły i ośrodki zdrowia, punkty gastronomiczne i usługowe, a jakby tego było mało, jest stąd blisko do centrum.

  Kraków, Prądnik Biały - lokale usługowe i biurowe w doskonałej lokalizacji

  Wśród mieszkańców Prądnika Białego nie brakuje studentów, a to za sprawą dwóch uczelni, które znajdują się w okolicy – Uniwersytetu Rolniczego i Politechniki Krakowskiej. W pobliżu mieści się też kilka biurowców, a swoje biura mają tutaj takie firmy jak Heineken, Akamai czy Rolls-Royce. Prądnik Biały stanowi więc dobre miejsce na zakup mieszkania pod wynajem długoterminowy.

  Komfortowe mieszkania w dobrej lokalizacji - Prądnik Biały

  Prądnik Biały jest dość dobrze skomunikowany z innymi częściami Krakowa – kursujące tędy linie autobusowe łączą go z Dworcem Głównym, Nowym Kleparzem, Górką Narodową, ale też z dalej od niego położonymi rejonami, takimi jak Salwator, Czyżyny czy Nowa Huta. Jest połączenie także z lotniskiem w Balicach i okolicznymi miejscowościami, w tym z Iwanowicami i Wieliczką. Komunikacja będzie wyglądać jeszcze lepiej, kiedy zrealizowana zostanie budowa linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, która ma biec z pętli Krowodrza Górka na Azory.

  Nowe mieszkania w doskonałej lokalizacji tuż przy pętli autobusowej

  Szukasz mieszkania? Prądnik Biały to bardzo atrakcyjna lokalizacja – jest tu pełna infrastruktura handlowo-usługowa, a do tego dobra komunikacja. Jeśli jej mieszkańcy nazywają ją najlepszą częścią Krakowa, musi to coś znaczyć. Nie brakuje tutaj również zieleni – mieszkańcy znajdą w pobliżu Park Kościuszki i Park Krowoderski.

  Kraków, Prądnik Biały - Park Kościuszki

  Jeśli poszukujesz mieszkania w dzielnicy Prądnik Biały lub w innych obszarach Krakowa, skorzystaj z naszej wyszukiwarki, która pomoże Ci znaleźć nowe mieszkanie spełniające Twoje oczekiwania.

  Kraków, Prądnik Biały - Park Krowoderski

  Dzielnica Prądnik Biały, Kraków - punkty handlowo-usługowe blisko centrum Krakowa

  Kraków, Prądnik Biały - atrakcyjne mieszkanie zlokalizowane blisko miejsc parkingowych

  Kolejny artykuł

  Ruczaj – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
  Ruczaj to dobrze rozwinięta część Krakowa, w której znajdują się liczne biura i punkty akademickie. Z tego też powodu mieszkanie zlokalizowane na Ruczaju będzie dobrym wyborem zarówno dla osób prywatnych, jak i inwestorów.
  Zobacz wszystkie artykuły z tego działu