Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Mieszkanie na parterze? Tak, warto!

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Rozpoczynając poszukiwania mieszkania, na pewno będziesz zastanawiał się nad tym, na którym piętrze chciałbyś, żeby się znajdowało. „Parter czy wyższe piętro?”, „Balkon czy ogródek?” — są to standardowe pytania, pojawiające się podczas takiego wyboru. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie na parterze.

Mieszkanie na parterze? Tak, warto!

Prywatny kawałek zieleni za darmo

Do parterowego mieszkania powinna Cię przekonać przede wszystkim powierzchnia dodatkowa (często sporych rozmiarów), którą otrzymujesz przy jego zakupie całkowicie za darmo. Przestrzeń dodatkową mieszkania stanowią ogródki, balkony bądź tarasy. Do lokali na parterze najczęściej przylegają ogródki, chociaż spotykane są również rozwiązania w postaci balkonów (ma to miejsce przy nieruchomościach na wysokim parterze). W przypadku ogródka, jego powierzchnia może Cię bardzo pozytywnie zaskoczyć. Na rynku deweloperskim są dostępne mieszkania, w których ogrody są wielkości nawet do ponad 200 m²! Taka powierzchnia niewątpliwie umożliwi Ci zaaranżowanie olbrzymiej zielonej enklawy, z dala od zgiełku miasta.

Na parterze taniej

Kolejnym plusem mieszkań na parterze jest ich cena. Na rynku pierwotnym prawdziwe jest stwierdzenie, że „im wyżej, tym drożej”. Mieszkania na parterze są zatem tańsze od lokali, znajdujących się na wyższych kondygnacjach. Różnica w cenie za m² pomiędzy takimi nieruchomościami może sięgać aż kilkuset złotych. Oczywiście, na korzyść parterowych mieszkań. Taka sytuacja wynika przede wszystkim z faktu, że mieszkania na ostatnich piętrach cieszą się większą popularnością wśród kupujących, co jest równoznaczne z ich wyższą ceną rynkową. Dlatego jeżeli szukasz tańszego mieszkania na wynajem albo posiadasz ograniczony limit finansowy, powinieneś wziąć pod uwagę mieszkania na parterze.

Dla każdego coś fajnego

Mieszkanie z ogrodem jest optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich kupujących. Klienci inwestycyjni zaoszczędzą na jego zakupie, rodziny zaś będą posiadać dodatkowy teren, na którym będą mogły bawić się dzieci (jest to tym bardziej odpowiednia opcja, jeżeli plac zabaw lub park znajdują się w znacznej odległości od inwestycji). Natomiast parom lun singlom, zielona przestrzeń przy mieszkaniu zapewni dużo relaksu. W swoich ogródkach będą mogli nie tylko postawić leżaki, zrobić grilla, ale także zacząć hodować kwiaty oraz warzywa. Ponadto ogród będzie świetnym wyborem dla miłośników zwierząt, ponieważ zielone otoczenie sprawi radość każdemu kotu, psu czy królikowi.

Kolejny artykuł

Aranżacje wnętrz – znajdź swój styl
Mogłoby się wydawać, że to decyzja o kupnie mieszkania stanowi najtrudniejszy życiowy wybór, który będzie miał istotny wpływ na kolejne lata. Jednak nie mniej ważna jest odpowiednia aranżacja jego wnętrza, ponieważ to właśnie ona sprawi, że w swoim nowym „M” będziesz mógł w końcu całkowicie poczuć się jak u siebie w domu. Wybór dostępnych aranżacji jest bardzo szeroki, więc możesz przebierać i eksperymentować do woli, aż w końcu odnajdziesz idealny styl dla swojego mieszkania.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu