Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Młyn Maria nominowany w międzynarodowym konkursie IUPA


International Urban Project Award (IUPA), przyznawana przez Bauwelt (Berlin) i World Architecture Magazine (WA, Pekin) — promuje nowe i wyróżniające się projekty architektoniczne, które zmieniły miasta na całym świecie.

Młyn Maria nominowany w międzynarodowym konkursie IUPA

Tematem edycji 2021 jest Architektura dla przestrzeni publicznej. Nominację otrzymał też Młyn Maria.

Uwzględnienie inwestycji RealCo na liście projektów nominowanych w tak prestiżowym konkursie międzynarodowym to bardzo duże wyróżnienie. Obrady jury odbędą się w Berlinie i Pekinie w sierpniu i wrześniu 2021 roku.

Zakres prac związanych z rewitalizacją obiektu był szeroki, obejmował remont dwóch niedziałających już młynów – Maria i Feniks, ich nadbudowę oraz rozbudowę o plombę i zachodni łącznik. Nadrzędnym założeniem była reaktywacja od lat niszczejącego zabytku, dostosowanie obiektu do nowej, mieszkaniowej funkcji oraz odrestaurowaniem przestrzeni przyległej.

Odtworzone zostało przejście bramowe i pomost od strony zachodniej, więc Wyspa Piasek i Młyńska zyskały kolejne połączenie piesze. Północno-zachodnią część działki ukształtowano w formie skarpy niwelującej różnicę poziomów terenu, kryjącej w sobie podziemny garaż oraz pełniącej funkcję otwartej przestrzeni publicznej dla Wrocławian

Na górnej platformie skarpy zasadzono drzewa, a schody wzbogacono o ławki z niską roślinnością – tak, aby widok na Odrę nie był przesłonięty.

Aspekty historyczne i architektoniczne oraz unikalne położenie na wyspach, bezpośrednio nad Odrą stanowią o wyjątkowości tej inwestycji, podbijają jej atrakcyjność.

Prace związane z rewitalizacją dobiegają końca, od czerwca 2021 trwają odbiory kluczy do mieszkań i lokali usługowych. Pośród dostępnych mieszkań są jeszcze 1- i 2-pokojowe, wszystkie wykończone, sprzedawane w standardzie do zamieszkania. Sprzedaż prowadzi RealCo.

Kolejny artykuł

Cordia w programie Karta Dużej Rodziny
Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą teraz liczyć na specjalne benefity, w tym zniżki na zakup mieszkania w wybranych projektach realizowanych przez Cordia Polska w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu