Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Moskitiera na drzwi balkonowe. Jaką wybrać?

Ula Olczak
Ula Olczak

Moskitiera na drzwi balkonowe to niezawodny sposób na celebracje letnich dni i wieczorów przy otwartym oknie, lecz bez towarzystwa uporczywych insektów. Jaką moskitierę balkonową warto wybrać do swojego domu?

Moskitiera na drzwi balkonowe. Jaką wybrać?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule poznasz zalety moskitier na drzwi i okna. Podpowiemy czym wyróżniają się moskitiery: na zawiasach, magnetyczne, rolowane i przesuwne. Dowiesz się też, którą moskitierę wybrać do swojego mieszkania.

Przejdź do akapitów:

Moskitiery na drzwi balkonowe – zalety

Gdy zbliża się sezon letni, trudno obyć się bez częstego otwierania drzwi balkonowych i okien. Kto nie lubi wypełniać swojego mieszkania świeżym, letnim powietrzem? Gdy nie posiadamy klimatyzacji, tym chętniej otwieramy swoją przestrzeń, szczególnie wieczorami, by zgromadzone w niej powietrze nieco ochłodzić. Mimo braku zaproszeń, częstymi gośćmi w naszych domach są muchy, komary i inne owady. Nieocenionym rozwiązaniem w takich sytuacjach mogą zostać moskitiery drzwiowe i moskitiery okienne.

Zalety moskitier:

  • zabezpieczają mieszkanie przed owadami,
  • są bezpieczne dla naszego zdrowia,
  • nie zabijają owadów, jest to ważne przede wszystkim w kontekście owadów pozytywnie wpływających na środowisko,
  • redukują ilość pyłu, co szczególnie dla alergików może być zbawienne,
  • pozostawiają przestrzeń niezacienioną i otwartą, dzięki czemu nawet wieczorami możemy cieszyć się otwartą przestrzenią bez komarów,
  • ich ceny nie obciążają znacząco domowego budżetu, ponadto mogą z powodzeniem służyć przez parę sezonów,
  • charakteryzują się prostym montażem,
  • dostępne są w wielu formach i kolorach, co pozwala na zastosowanie ich w zróżnicowanych przestrzeniach.

Moskitiera na drzwi wykonana z transparentnego włókna szklanego

Moskitiera na drzwi balkonowe na zawiasach

Moskitiera na drzwi balkonowe na zawiasach to produkt, który bez problemu dostosujemy do każdego rozmiaru drzwi balkonowych – możemy zamówić moskitierę na wymiar lub wybrać model umożliwiający jego samodzielną modyfikację. Moskitiery na zawiasach przypominają dodatkowe, cienkie drzwi – z daleka są niemal niewidoczne, ponieważ ich siatka wykonywana jest z włókna szklanego pokrytego PVC lub stali szlachetnej. Drobna struktura oczek skutecznie zapobiega wizytom komarów i innych owadów oraz nie zakłóca cyrkulacji powietrza.

Moskitiera na drzwi balkonowe na zawiasach może zostać wyposażona w drzwiczki, które umożliwiają zwierzętom domowym swobodne wyjście na zewnątrz.

Moskitiera na drzwi balkonowe magnetyczna

Moskitiera na drzwi balkonowe magnetyczna jest praktyczna i wygodna w użytkowaniu. Produkt ten wyposażony jest w magnesy, które ułatwiają ciche otwieranie i zamykanie moskitiery. Dodatkowo ten typ moskitiery sprawdzi się w przypadku zwierząt domowych, którym umożliwi swobodne przedostawanie się np. do ogrodu.

Moskitiera na drzwi balkonowe magnetyczna jest prosta w montażu, zwykle wyposażona jest w samoprzylepne rzepy, dzięki czemu nie wymaga wiercenia.

Moskitiera zapobiega obecności w pomieszczeniach komarów

Moskitiera na drzwi balkonowe rolowana

Rolowana moskitiera drzwiowa to kompaktowe, minimalistyczne rozwiązanie. Produkt ten wyposażony jest w szyny, które umożliwiają otwieranie i zamykanie przestrzeni przy pomocy siatki, która płynnie porusza się po szynach lub chowa w kasecie. Taką moskitierę drzwiową warto zastosować, jeśli chcemy, by nie wpływała ona na estetykę pomieszczenia, gdy nie jest używana.

Moskitiera na drzwi balkonowe rolowana może zostać zamontowana na ścianie, we wnęce lub na ościeżnicy.

Moskitiera na drzwi balkonowe przesuwne

Moskitiera przesuwna gwarantuje trwałość, ponieważ jej konstrukcja minimalizuje wystąpienie szkód mechanicznych i odkształceń. Drzwi moskitiery są stabilne i sztywne, umieszcza się je na dedykowanych prowadnicach, które montowane są na górnej i dolnej części wnęki.

Moskitiera przesuwna sprawdzi się nawet przy dużych rozmiarach drzwi, jest prosta w montażu i może służyć wielosezonowo.

Montaż moskitiery na drzwiach balkonowych

Moskitiera na okno balkonowe

Moskitiera ramkowa na okno chroni nas przed nieproszoną wizytą komarów i innych insektów w naszym pokoju. Moskitiera na okno to też dodatkowe zabezpieczenie dla zwierząt domowych, szczególnie kotów. Najprostszą moskitierę okienną znajdziemy już za kilkanaście złotych – składa się ona z ramki oraz osadzonej w niej siatki. Umieszczamy ją w otworze okiennym i stabilizujemy uchwytami blaszkowymi lub sprężynowymi. Moskitiera ramkowa nie wymaga ingerencji w ramę okna, jest prosta w montażu i demontażu.

Moskitiera – drzwi balkonowe. Który wybór będzie najlepszy?

Moskitiery występują w tak licznych wariantach, rozmiarach i kolorach, że z łatwością można je dostosować do każdego wnętrza. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, a dodatkowe drzwi mogłyby zakłócać płynność komunikacji, to warto zdecydować się na moskitierę rolowaną lub przesuwną, natomiast, jeśli chcemy umożliwić swobodne przejście na balkon lub do ogrodu naszym zwierzakom domowym – możemy wybrać moskitierę magnetyczną lub moskitierę na zawiasach dodatkowo doposażoną w specjalne przejście dla pupili.

Idealne dopasowanie to też odpowiedni kolor siatki i ramki. Siatka wykonana z włókna szklanego z drobnym przekrojem doskonale zabezpiecza wnętrze przed insektami, a jednocześnie jest transparentna, dzięki czemu nie ogranicza widoczności, zapewnia przepływ światła i powietrza. Ramkę moskitiery warto dopasować do koloru ścian lub drzwi balkonowych. Wybierając moskitierę, warto sprawdzić jej dane techniczne, które pozwolą ocenić, czy dany model jest odporny na czynniki atmosferyczne, temperaturę, deszcz i promieniowanie UV.

Moskitiera na okno – montaż

Zobacz inne artykuły.

Kolejny artykuł

Oświetlenie ogrodowe – jakie lampy ogrodowe wybrać?
Sezon letni to czas, w którym chętnie przebywamy w ogrodzie nie tylko dniem, ale i wieczorami. Aby przestrzeń ta była jak najbardziej funkcjonalna i bezpieczna, powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie ogrodowe. Jakie lampy ogrodowe wybrać? Podpowiadamy.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu