Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Nowodwory – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Nowodwory to obszar Białołęki graniczący z Wisłą i stanowiący jednocześnie granicę Warszawy. Przylega do innych obszarów – Tarchomina, Dąbrówki Szlacheckiej i Choszczówki.

Nowodwory – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Szukasz mieszkania na Białołęce? Ciekawym obszarem, który warto wziąć pod uwagę – szukając lokalizacji do zamieszkania – są Nowodwory. W tym artykule poznasz zalety tego miejsca i dowiesz się, dlaczego warto kupić mieszkanie właśnie tutaj.

Przejdź do akapitów:

Nowodwory – historia

Nowodwory to jeden z najmłodszych obszarów Warszawy, niegdyś znajdowała się tu wieś oraz folwark. Nowodwory zostały włączone w granice Warszawy w 1951 r. Rozbudowa na tym obszarze rozpoczęła się w 1999 roku, a pierwsze budynki powstały przy ulicy Strumykowej i Książkowej.

Mieszkanie Nowodwory - mieszkanie znajduje się w niskim bloku przy parkingu i boisku

Nowodwory – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Na terenie Nowodworów spacerować można w Parku Leśnym Winnica, którego częścią jest Park Strumykowa. Znajduje się on na wysokim wzniesieniu, na zalesionej wydmie. W jego południowej części – przy ul. Leśnej Polanki – znajduje się teren rekreacyjny, gdzie jest boisko, siłownia plenerowa oraz plac zabaw. Z północy na południe prowadzi ścieżka, która na mapie jest oznaczona jako ul. Gozdawitów. W zachodniej części lasu jest również zbiornik wodny i sieć kanałów, nad którymi poprowadzono mostki.

Boisko do siatkówki w otoczeniu zieleni - Warszawa Białołęka Nowodwory

Tereny spacerowe dzielnicy skupione są wzdłuż Wisły. Przede wszystkim po wale wiedzie wygodna ścieżka rowerowa. Są tu liczne plaże i punkty widokowe, jak również rezerwat przyrody Ławice Kiełpińskie oraz Bobrowisko, gdzie podglądać można ssaki przy pracy (jeśli ma się szczęście).

Rezerwat Przyrody Ławice Kiełpińskie - Warszawa Białołęka Nowodwory

Ciekawą atrakcją jest pieszo-rowerowy prom łączący Nowodwory z Łomiankami, działający w wakacje (codziennie). Przy plaży Aluzyjnej znajduje się mały drewniany plac zabaw i stanowiska piknikowe.

Park Strumykowa, plac zabaw w parku - Warszawa Białołęka Nowodwory

Jadąc dalej ścieżką w kierunku północnym można dojechać do Pałacu w Jabłonnej czy dalej, do Nowego Dworu Mazowieckiego.

Nowodwory – mieszkania

Południowa część obszaru jest gęsta i zdominowana przez zabudowania wielorodzinne. Na północy jest więcej obszarów otwartych w postaci pól i łąk, a także domostwa jednorodzinne.

Mieszkanie zlokalizowane w 3-piętrowym bloku na zamkniętym osiedlu; Warszawa Białołęka Nowodwory

Aż do momentu wybudowania mostu Marii Skłodowskiej-Curie Nowodwory uważane były za słabo skomunikowane z Warszawą, jednak teraz już w kilkanaście minut można dojechać do Metra Młociny – zarówno autobusem, tramwajem, jak i samochodem (przy węźle komunikacyjnym Metro Młociny znajduje się parking Park&Ride).

Doskonała inwestycja w gotowym budynku - mieszkanie położone obok przystanków; Warszawa Białołęka Nowodwory

Węzeł komunikacyjny (autobusy i tramwaje) na Nowodworach znajduje się u zbiegu ulic Światowida i Hanki Ordonówny.

Zakupy na Nowodworach zrobimy w Lidlu, Biedronce, Auchan, Pepco oraz licznych osiedlowych sklepach. Baza gastronomiczna jest przyzwoita, można zjeść na mieście, w ofercie dominuje pizza i sushi.

Mieszkanie usytuowane w bloku wielorodzinnym; Warszawa Białołęka Nowodwory

Dostęp do edukacji (przedszkola i szkoły podstawowe) jest równomierny, na terenie obszaru znajdują się liczne placówki zarówno publiczne, jak i prywatne. Również kwestia opieki medycznej jest wygodna – są centra medyczne (m.in. Medicover), gabinety specjalistyczne oraz laboratoria diagnostyczne.

Dla aktywnych i lubiących sport znajdzie się na Nowodworach parę interesujących adresów. Przy ul. Łączącej jest duży plac zabaw, skatepark oraz miasteczko ruchu drogowego dla dzieci. Na ul. Strumykowej działa Białołęcki Ośrodek Sportu z halami sportowymi, ścianką wspinaczkową, boiskami. Nie brakuje również siłowni i klubów fitness.

Boisko do gry w kosza w otoczeniu lasu - Warszawa Białołęka Nowodwory

Trasy ścieżek rowerowych zostały wytyczone wzdłuż ulic Światowida oraz Hanki Ordonówny, a także wzdłuż wybrzeża Wisły po wale.

Na terenie Nowodworów znajdują się dwa kościoły katolickie: św. Franciszka z Asyżu – przy ulicy Strumykowej, oraz św. Łukasza – przy ulicy Sprawnej.

Nieruchomość zlokalizowana przy ścieżkach rowerowych - Warszawa Białołęka Nowodwory

Szukasz mieszkania w innej części Warszawy? Sprawdź pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Tarchomin – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Tarchomin to część dobrze rozwiniętej Białołęki. Obszar znajduje się między Nowodworami a trasą na most Marii Skłodowskiej-Curie, ulicą Modlińską a Wisłą.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu