Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Gosia i Mateusz — para z Krakowa

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Gosia i Mateusz to para z Krakowa, która zdecydowała się opowiedzieć nam o swoich wrażeniach z zakupu nowego mieszkania. Idealne miejsce dla siebie znaleźli w zaledwie 2 miesiące, a w wyborze pomogła im platforma obido. Marzeniem pary było zamieszkanie w małym, kameralnym bloku, w 2-pokojowym mieszkaniu, gdzie kuchnia będzie połączona z salonem.

Gosia i Mateusz — para z Krakowa

Przygoda z obido

Para o obido dowiedziała się z reklamy na portalu społecznościowym. Jak twierdzi Gosia, po zalogowaniu na koncie i ustawieniu swoich preferencji, znalezienie wymarzonego mieszkania nie było już takie trudne. Zwłaszcza, że w dokonaniu odpowiedniego wyboru para zawsze mogła liczyć na konsultantów, z którymi mieli możliwość kontaktowania się poprzez różne kanały.

Kontakt z konsultantami na pewno pomógł nam w szybszym znalezieniu mieszkania, dzięki ich pomocy mieliśmy szansę zobaczyć więcej mieszkań i więcej idealnych dopasowań.

To właśnie dzięki konsultantom obido Gosia postanowiła zmienić trochę swoje kryteria poszukiwań, dzięki czemu zaczęła otrzymywać więcej dopasowanych ofert.

Filtry i spacer 3D – pomoc przy wyborze mieszkania

Największym udogodnieniem dla pary były filtry w wyszukiwarce, które pozwalają na zaznaczenie tego, co w poszukiwanym mieszkaniu jest priorytetowe. Można np. wybrać w ustawieniach, że idealne dla nas mieszkanie ma być słoneczne, do tego ma mieć duży balkon i mieścić się blisko centrum, dzięki czemu szybko dojedziemy do ważnych dla nas miejsc. Oprócz tego, bardzo na plus został odebrany spacer 3D – pomógł on parze w szybszym podjęciu decyzji.

Widok 3D na pewno ułatwił cały pogląd na mieszkanie, ponieważ nie były to tylko same tzw. suche rzuty, tylko można było na mieszkanie spojrzeć w inny, wizualny sposób.

Jak widać na przykładzie Gosi i Mateusza, znalezienie mieszkania w krótkim czasie jest możliwe. Trzeba tylko dobrze do tego podejść i czasem trochę zmodyfikować swoje początkowe preferencje, żeby mieć większe pole wyboru.

Podczas poszukiwania mieszkania zmieniłam preferencje odnośnie ceny [...] i faktycznie przez to mieliśmy dużo więcej dopasowań. [...] A kiedy już mieliśmy bazę tych idealnie dopasowanych mieszkań, które spełniają nasze kryteria – wybór był prosty.

Kolejny artykuł

Iza i Adrian — para z Warszawy
Iza i Adrian swojego mieszkania szukali przez okres około 3 miesięcy. Para za cel obrała sobie znalezienie jasnego i przestronnego mieszkania z ogródkiem, dużymi oknami i aneksem kuchennym. Takiego, od którego będzie blisko do stacji SKM, do centrum i galerii handlowych. Trochę tego wszystkiego dużo, ale... udało się! Do kupienia właśnie tego konkretnego mieszkania Izę i Adriana przekonały przede wszystkim dwie rzeczy: dobrze rozwinięta infrastruktura oraz dogodna lokalizacja, która pozwala na szybkie dotarcie do pracy czy dojazd do centrum miasta.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu