Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Osiedle Modena by Cordia z prestiżową nagrodą CIJ Awards Poland 2022


Firma Cordia, deweloper realizujący projekty mieszkaniowe w Polsce od 2014 r., otrzymała prestiżową nagrodę CIJ Awards Poland 2022 za powstające w Poznaniu nowoczesne osiedle Modena. Projekt Cordii został nagrodzony w kategorii Best Residential Upcoming Development.

Osiedle Modena by Cordia z prestiżową nagrodą CIJ Awards Poland 2022

Jurorzy konkursu docenili prowadzony przez Cordię projekt rewitalizacji jednego z najbardziej znanych w Poznaniu obiektów – terenów po kultowych zakładach odzieżowych „Modena”, na których dziś powstaje nowoczesne osiedle.

W ramach pierwszego etapu inwestycji, na poznańskich Jeżycach powstanie tu 6-piętrowy budynek z 8-piętrową dominantą. Znajdą się w nim 263 apartamenty i 9 lokali usługowych. Miejsce, które od ponad dwóch dekad pozostawało niezagospodarowane, wróci do miasta razem z aleją ponad stuletnich platanów i historyczną pompą do wody. W ramach kolejnych etapów zostanie odrestaurowany zabytkowy neon z logo dawnej „Modeny” z lat 80.

Bardzo się cieszymy, że to właśnie Osiedle Modena zostało docenione przez ekspertów. Startowaliśmy z tym projektem tuż po agresji Rosji na Ukrainę, w warunkach bardzo dużej niepewności. Mimo trudnej sytuacji rynkowej udało się wypracować kompromisowe rozwiązanie i przenegocjować kontrakt z generalnym wykonawcą, jak również dopełnić formalności związanych z kredytowaniem i wprowadzić do oferty pierwszy etap tej wspaniałej inwestycji obejmujący blisko 300 lokali, w nowym dla nas mieście. To wyjątkowe osiągnięcie. Dużo ryzykowaliśmy, ale już po kilku miesiącach wiedzieliśmy, że było warto. Udowodniliśmy, że wiemy co robimy i że tak znakomity projekt jak Modena obroni się w każdych czasach – mówi Tomasz Łapiński, dyrektor zarządzający projektami mieszkaniowymi w Cordia Polska.

Osiedle Modena by Cordia będzie nawiązywać nazwą do historii tego miejsca, a estetyką – do jeżyckich kamienic. Wpłyną na to m.in. elewacje w stylistyce okolicznej ceglanej zabudowy, a także zaokrąglenie narożnika fasady i balkonów. Również wykończenia części wspólnych, utrzymane w klasycznej czerni i bieli, będą inspirowane dawnymi, eleganckimi śródmiejskimi wnętrzami.

Modena to też liczne ekologiczne rozwiązania. W inwestycji Cordii uwzględniono m.in. zielone dachy, panele fotowoltaiczne i zbiornik retencyjny z automatycznym systemem nawadniania roślinności. Powstaną tu też budki dla ptaków, a w garażu znajdą się miejsca postojowe dla samochodów elektrycznych.

W sumie cały kompleks Modena by Cordia powstanie w czterech etapach, z których ostatni powinien zakończyć się do ok. 2028 r. Pracownią odpowiedzialną za projekt jest biuro HRA Architekci z Warszawy.

Konkurs CIJ Awards Poland odbywa się już od dwudziestu jeden lat i cieszy się uznaniem branży nieruchomości zarówno w Europie, jak i w Polsce. Nagrody przyznawane w konkursie stanowią prestiżowe wyróżnienia dla firm, które wdrożyły inspirujące i najciekawsze inwestycje. Rozstrzygnięcie dwudziestej pierwszej edycji CIJ Awards Poland 2022 odbyło się 2 lutego w Raffles Europejski w Warszawie. W 2021 r. Cordia zdobyła w konkursie CIJ Awards nagrodę za projekt gdańskiego osiedla Villa Jaśkowa Dolina w kategorii Best Residential Upcoming Development.

Kolejny artykuł

Cordia Polska zakończyła I etap inwestycji Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku
Cordia Polska zakończyła budowę I etapu inwestycji Villa Jaśkowa Dolina w gdańskim Wrzeszczu. W marcu rozpoczęło się przekazywanie kluczy przyszłym mieszkańcom osiedla. Jednocześnie trwa budowa oraz sprzedaż II etapu, którego planowane zakończenie to pierwszy kwartał 2024 roku.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu