Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Ranking inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu – I kwartał 2022

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Ranking inwestycji mieszkaniowych powstaje na podstawie preferencji mieszkaniowych użytkowników obido. Wybór najlepszej inwestycji zależy od wielu czynników, takich jak np. komfortowa lokalizacja czy atrakcyjna cena mieszkania.

Ranking inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu – I kwartał 2022

Nowe mieszkania w Poznaniu. Najlepsze inwestycje w I kwartale 2022

Na popularność inwestycji wpływa przede wszystkim atrakcyjna, dobrze skomunikowana lokalizacja, która zapewnia dostęp do ważnych punktów: sklepów, lokali usługowych, lokali gastronomicznych, przychodni, szkół, ośrodków sportowych czy przystanków komunikacji miejskiej.

Ważne są także parametry dotyczące mieszkań w danej inwestycji: cena za metr kwadratowy, ilość pokoi, ekspozycja okien czy dodatkowe pomieszczenia. Istotne są również zastosowane udogodnienia na osiedlu: garaże podziemne, lokale usługowe, miejsca do odpoczynku oraz place zabaw dla dzieci.

Poniżej prezentujemy inwestycje, które w I kwartale 2022 cieszyły się największym zainteresowaniem i zostały wybrane jako najlepsze miejsca do zamieszkania.

I MIEJSCE

Żeromskiego, VINCI Immobilier Polska

Inwestycja Żeromskiego (Poznań, Jeżyce) obejmuje 7-piętrowy budynek położony na wzniesieniu i otoczony terenami zielonymi. Budynek wyposażony jest w duże przeszklenia, które świetnie doświetlą pomieszczenia i zapewnią atrakcyjne widoki na panoramę Poznania.

W ofercie znajduje się łącznie 130 mieszkań o metrażu od 27 do 78 m². Mieszkania w inwestycji Żeromskiego posiadają powierzchnie dodatkowe w postaci ogródków, balkonów oraz tarasów.

Deweloper VINCI Immobilier Polska zapewnia garaż podziemny, rowerownię i stojaki rowerowe. Dodatkowo mieszkańcy będą mieć do dyspozycji specjalną przestrzeń do spotkań i rozmów.

Lokalizacja inwestycji zapewnia dostęp do terenów zielonych – w pobliżu znajduje się Park Sołacki, Ogród Botaniczny im. Adama Mickiewicza oraz Jezioro Rusałka. W odległości 3 minut spacerem od osiedla zlokalizowany jest przystanek tranzytowy, nie brakuje tutaj również sklepów, lokali usługowych i placówek edukacyjnych.

Inwestycja Żeromskiego w Poznaniu, deweloper Vinci Immobilier Polska

Zobacz mieszkania w inwestycji Żeromskiego.

II MIEJSCE

Grunwaldzka 240, Ronson Development

Inwestycja Grunwaldzka 240 (Poznań, Grunwald) to nieduży budynek, w którym rozmieszczono tylko 68 mieszkań o powierzchni od 26 do 83 m². Mieszkania w inwestycji Grunwaldzka 240 posiadają ogródki lub balkony. Dodatkowo lokale wyposażone są w system smart house.

Deweloper Ronson Development zadbał o liczne, korzystne dla środowiska rozwiązania, takie jak: panele fotowoltaiczne, stacje ładowania samochodów, oświetlenie LED, woda deszczowa do podlewania części wspólnych, zielone dachy i elewacje, łąki kwietne, domki dla owadów i ekologiczne place zabaw. Na terenie osiedla uwzględniono także wiaty i stojaki na rowery

Osiedle mieści się w dobrze rozwiniętej lokalizacji, są tutaj sklepy, pętla tramwajowa oraz tereny zielone: Park im. Feliksa Michalskiego i Lasek Marceliński. W promieniu ok. 10 minut spacerem od inwestycji mieszczą się też żłobki, przedszkola i szkoła podstawowa.

Inwestycja Grunwaldzka 240, deweloper Ronson Development

Zobacz mieszkania w inwestycji Grunwaldzka 240.

III MIEJSCE

Ostoja nad Głuszynką, KMM C1

Inwestycja Ostoja nad Głuszynką (Poznań, Czapury) składa się z 36 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, podzielonych na siedem segmentów. Domy mają powierzchnię 74,56 m² i posiadają funkcjonalną strefę dzienną i nocną.

Domy w inwestycji Ostoja nad Głuszynką wyróżniają się podwyższonym standardem deweloperskim, który obejmuje: okna trzyszybowe, skrzynki na rolety na parterze oraz ogrzewanie podłogowe we wszystkich pomieszczeniach.

Deweloper KMM C1 przy każdym domu zapewnia 2 miejsca postojowe i ogród. Do dyspozycji mieszkańców jest też prywatny teren rekreacyjny o powierzchni ponad 4000 m², na którym znajduje się plac zabaw, siłownia i miejsce na ognisko.

Inwestycja mieści się w spokojnej, zielonej lokalizacji. W odległości 3 minut spacerem od osiedla znajduje się przystanek autobusowy i sklep, a 16 minut jest do szkoły podstawowej. W okolicy jest też Jezioro Czapnica.

Inwestycja Ostoja nad Głuszynką, deweloper KMM C1

Zobacz mieszkania w inwestycji Ostoja nad Głuszynką.

Nowe mieszkania w Poznaniu – zwycięskie inwestycje

Zwycięskie inwestycje – Żeromskiego, Grunwaldzka 240, Ostoja nad Głuszynką – znajdują się w dogodnej lokalizacji, która zapewnia dostęp do przystanków komunikacji miejskiej, sklepów i terenów zielonych. Inwestycje oferują komfortowe mieszkania o przemyślanych układach i atrakcyjnych powierzchniach dodatkowych.

Kolejny artykuł

Ranking inwestycji mieszkaniowych w Łodzi – II kwartał 2022
Ranking inwestycji mieszkaniowych to doskonała wskazówka dla osób poszukujących mieszkania. Zestawienie obejmuje trzy najlepsze inwestycje mieszkaniowe w Łodzi w II kwartale 2022 roku.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu