Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

RONSON – Nowe Warzymice to nasza odpowiedź na zielony trend i rosnące koszty eksploatacyjne


RONSON Development uruchomił sprzedaż czwartego etapu swojego szczecińskiego projektu – Nowe Warzymice. W 2021 roku była to jedna z trzech najchętniej wybieranych inwestycji w ofercie dewelopera. „Ten projekt idealnie odpowiada na potrzebę życia blisko zieleni, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów eksploatacyjnych dla przyszłych mieszkańców”.

RONSON – Nowe Warzymice to nasza odpowiedź na zielony trend i  rosnące koszty eksploatacyjne

Nowe Warzymice to wieloetapowy projekt RONSON Development, budowany na przedmieściach Szczecina. Inwestycję wyróżnia bardzo estetyczna, kameralna zabudowa, otoczona zielenią. W czwartym etapie w ofercie sprzedażowej znalazło się 75 mieszkań o powierzchni od 32 do 87 m2. – Projektem Nowe Warzymice idealnie odpowiedzieliśmy na trend, jaki na dobre zagościł na rynku – ludzie szukają dziś zielonej przystani, gdzie odpoczną od zgiełku miasta i komfortowo zorganizują swoje codzienne życie, także w nowej formule – z pracą zdalną jako nową codziennością – mówi Karolina Bronszewska, Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development. – W przypadku Nowych Warzymic ten komfort oznacza bliskie sąsiedztwo bazy handlowo-usługowej i edukacyjnej, szybki dojazd do centrum Szczecina, ale też zieleń na terenie osiedla i wokół niego.

W trendzie eko

W inwestycji, podobnie jak w innych projektach dewelopera, duży nacisk został położony na otaczającą zieleń. – Bardzo zależy nam, aby roślinność wpisana w każdy z naszych projektów była bujna, co ważne ze względu na komfort życia naszych przyszłych mieszkańców, ale też estetyczna, dlatego powstają m.in. piękne pergole dla roślin – mówi Karolina Bronszewska. – W czwartym etapie inwestycji, zgodnie z naszym ekologicznym zobowiązaniem, planujemy wykonać instalację fotowoltaiczną na potrzeby zasilania części wspólnych oraz zielone ściany w strefach wejściowych do budynku.

Karolina Bronszewska podkreśla, że decydując się na podążanie za trendem eko, RONSON stawia na rozwiązania, które oznaczają dla przyszłych mieszkańców nie tylko życie w zgodzie z planetą, ale przekładają się na niższe koszty eksploatacji. Panele fotowoltaiczne, które mają za zadanie zasilać w energię części wspólne, oświetlenie LED, czy podlewanie części wspólnych wodą deszczową, to też ograniczenie kosztów bieżących dla wspólnoty. – Przy obecnych drastycznych wzrostach cen energii elektrycznej i wysokim poziomie inflacji, staramy się implementować rozwiązania pragmatyczne, które oznaczają prawdziwe oszczędności. Wierzymy, że właśnie tak zaprojektowane osiedla, w długiej perspektywie będą dla klientów doskonałą formą lokowania kapitału – mówi Karolina Bronszewska. I dodaje – Wiemy też jak ważne jest zielone otoczenie. Zarówno dla życia, jak i z perspektywy chęci sprzedaży mieszkania na rynku wtórnym.

Na terenie inwestycji stanęły już domki dla owadów – efekt zaangażowania RONSON w akcję Polskiego Związku Firm Deweloperskich na rzecz ekologii i różnorodności biologicznej. W II i III etapie deweloper planuje stworzenie zbiorników na wodę opadową, która posłuży do podlewania zielonych części wspólnych. Na tych dwóch etapach powstaną także łąki kwietne, które zastąpią trawniki, zapewniając tym samym większą bioróżnorodność i stanowiąc schronienie dla wielu gatunków owadów. – Zaproponowane w inwestycji rozwiązanie jest ekologiczną i bardzo estetyczną alternatywą dla tradycyjnego trawnika. Co ważne, zmniejsza koszty zużycia wody, bo łąki kwietne nie wymagają tak intensywnego podlewania jak trawa. Mniejsze są także nakłady na koszenie, nawożenie i pielęgnację – mówi Paweł Krawczyk, Kierownik Projektu Nowe Warzymice.

W IV etapie powstanie też zewnętrzna wiata rowerowa, a wszystkie poprzednie etapy wyposażone zostały w stojaki rowerowe do dyspozycji mieszkańców.

W bliskiej odległości od osiedla znajdują się przystanki autobusowe, dzięki czemu w kwadrans można dostać się do Placu Kościuszki w centrum Szczecina oraz stacja kolejowa PKP Szczecin Gumieńce, która daje możliwość podróży pociągiem do Berlina. Nowe Warzymice są także blisko drogi dojazdowej do stolicy Niemiec, a podróż zajmie niecałe 2 godziny.

Kolejny artykuł

RONSON – nowa pula mieszkań w inwestycji Viva Jagodno
Ruszyła przedsprzedaż drugiego etapu inwestycji Viva Jagodno. RONSON Development wprowadził do oferty 152 mieszkania w ramach budynków C oraz D. Etap przedsprzedaży to szansa na zakup mieszkania w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu