Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytanie do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Ruczaj – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Ruczaj to dobrze rozwinięta część Krakowa, w której znajdują się liczne biura i punkty akademickie. Z tego też powodu mieszkanie zlokalizowane na Ruczaju będzie dobrym wyborem zarówno dla osób prywatnych, jak i inwestorów.

Ruczaj – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Jeśli szukasz mieszkania w dobrze rozwiniętej lokalizacji, która oferuje dostęp do najważniejszych punktów gastronomicznych, edukacyjnych i komunikacyjnych, poznaj bliżej Ruczaj.

Przejdź do akapitów:

Ruczaj – krótka historia

Ruczaj leży około 4 km na południowy zachód od centrum Krakowa. Składają się na niego wielkopłytowe osiedla powstałe w latach 1986–1993 oraz nowe osiedla mieszkaniowe. Na rozwój tej części Krakowa wielki wpływ miała budowa nowego kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz rozwój Krakowskiego Parku Technologicznego. Rosnącą popularność Ruczaju widzą deweloperzy, którzy realizują tutaj coraz więcej nowych inwestycji.

Mieszkanie usytuowane na Ruczaju; Kraków Dębniki

Ruczaj – instytucje kulturowe

Na terenie Ruczaju mieści się Ośrodek Kultury Ruczaj, w którym odbywają się zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Do wyboru są m.in. warsztaty fotografii cyfrowej, warsztaty rękodzieła, warsztaty teatralne, nauka gry na gitarze, fortepianie lub skrzypcach, zajęcia wokalne, a także nauka języka angielskiego.

Ruczaj – atrakcje dla turystów i mieszkańców

Pełna nazwa wspomnianego kampusu UJ brzmi Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego; Kraków Ruczaj

Na terenie kampusu znajdują się między innymi: Biblioteka Nauk Przyrodniczych, Instytut Nauk o Środowisku, Wydział Matematyki i Informatyki, Instytut Zoologii, Małopolskie Centrum Biotechnologii, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Centrum Edukacji Przyrodniczej, Wydział Chemii i Instytut Nauk Geologicznych.

Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego; Kraków Dębniki

Na południowy zachód od kampusu znajduje się podstrefa specjalnej strefy ekonomicznej zarządzanej przez Krakowski Park Technologiczny.

Krakowski Park Technologiczny Kraków Dębniki

Na jej terenie znajdują się biurowce wielu firm, takich jak np. Allpro, Beckers, Bielenda, Comarch, Lajkonik czy Wawel.

Krakowski Park Technologiczny Kraków Ruczaj

Kampus oraz Krakowski Park Technologiczny przyciągają wielu studentów i pracowników, dlatego Ruczaj może okazać się dobrym miejscem na zakup mieszkania pod wynajem.

Ruczaj – mieszkania

W okolicy są przedszkola oraz szkoły podstawowe i średnie, Centrum Kultury, biblioteka, Krakowski Klub Jazdy Konnej, a także Centrum Sportu i Rekreacji Cascada, w którym mieści się basen i siłownia, działa szkółka tenisowa oraz odbywają się różnorodne zajęcia sportowe, między innymi aerobik i joga, ale też zajęcia nie związane ze sportem, takie jak robotyka.

Centrum Sportu i Rekreacji Cascada; Kraków Dębniki

Na Ruczaju mieszczą się także najważniejsze lokale gastronomiczne, lokale usługowe oraz ośrodki zdrowia.

Mieszkanie usytuowane w atrakcyjnej lokalizacji; Kraków Ruczaj

Okolica Ruczaju to także dobre miejsce do spacerów i przejażdżek rowerowych. W pobliżu znajdują się Skałki Twardowskiego, Zakrzówek i Las Borkowski.

Nowe mieszkanie położone w atrakcyjnej lokalizacji; Kraków Ruczaj

Ruczaj ma liczne i dogodne połączenia tramwajowe i autobusowe z centrum Krakowa.

Mieszkanie zlokalizowane na Ruczaju - w okolicy liczne sklepy i przystanki tramwajowe

Ponadto mieści się tu pętla Czerwone Maki z parkingiem w systemie „Parkuj i Jedź”, skąd można dojechać między innymi do Płaszowa, Bieżanowa, Krowodrzy, Skawiny i Wieliczki.

Pętla autobusowa Kraków Ruczaj

Interesuje Cię mieszkanie usytuowane w innej części Krakowa? Sprawdź pozostałe artykuły.

Kolejny artykuł

Ludwinów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Osoby, które poszukują mieszkania bardzo często chcą mieszkać blisko centrum oraz ważnych punktów kulturalnych i rozrywkowych. W Krakowie znajduje się kilka obszarów, które zaoferują przyszłym mieszkańcom łatwy dostęp do istotnych i ciekawych miejsc. Jeśli interesuje Cię rynek pierwotny i szukasz nowego mieszkania, Ludwinów może okazać się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Sprawdź zalety tego krakowskiego obszaru!
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu