Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Stegny Zachodnie – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Stegny Zachodnie to obszar należący do dzielnicy Mokotów. Przez wiele lat wypełniony był nieużytkami rolnymi i dzikimi terenami – obecnie jest sukcesywnie zabudowywany kolejnymi inwestycjami.

Stegny Zachodnie – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule przedstawiamy obszar Stegny Zachodnie, który stanowi część warszawskiej dzielnicy Mokotów. Poznasz zalety tego obszaru i dowiesz się, dlaczego warto tutaj zamieszkać.

Przejdź do akapitów:

Stegny Zachodnie – historia

Etymologia nazwy obszaru nawiązuje do nazewnictwa śródziemnomorskich ulic we wschodniej części dzielnicy i jest to pewnego rodzaju hołd dla polskiego kurortu na Mierzei Wiślanej.

Starsza zabudowa mieszkalna w obszarze Stegny Zachodnie znajduje się w północno-zachodniej części obszaru – są to domy jednorodzinne. Nowe inwestycje powstają wzdłuż Alei Wilanowskiej oraz Alei Sikorskiego, powoli wchodząc również w zielony głąb terenu.

Dom jednorodzinny w otoczeniu zieleni - Warszawa Stegny

Wcześniej, do lat 70. XX w., na terenie Stegien były pola uprawne.

Stegny Zachodnie – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Atrakcyjnym miejscem spacerowym, świadczącym o dawnym charakterze obszaru, jest park – łąką o nazwie Gospodarstwa Rolne w Warszawie. To bardzo dzikie miejsce, porośnięte krzakami, ale są też w nim wytyczone ścieżki.

Bardziej zorganizowanym i uporządkowanym miejscem jest Park Enklawa – na terenie parku znajduje się długie na ok. 120 metrów jezioro z kładką oraz plac zabaw. Zostały zasadzone gatunki roślin będące pokarmem dla ptaków, wydzielono także specjalne obszary, stanowiące naturalne schronienia dla zwierząt.

Tereny zielone i jezioro - Warszawa Mokotów Stegny

Tuż obok znajduje się olbrzymia łąka – Jaśminowa Polana, idealna na wybieganie psa czy puszczanie latawców.

Stegny Zachodnie – mieszkania

Stegny Zachodnie są łakomym kąskiem dla deweloperów. W odległości 10 minut pieszo z obszaru jest stacja metra Wilanowska. Przy metrze znajduje się również duża pętla autobusowa zwana Dworcem Południowym, skąd do wielu miejscowości odjeżdżają autobusy miejskie i podmiejskie oraz PKSy.

Przystanki autobusowe na warszawskich Stegnach Zachodnich; Warszawa Mokotów

Stegny Zachodnie to obszar bardzo zielony. Znajduje się tu Fort Piłsudskiego wzniesiony w latach 80. XIX w. Dziś powstaje tu nowe osiedle, gdzie wszystko kręci się właśnie wokół starych zabudowań. Fort (na którego terenie powstało osiedle) otacza gęsty las.

Luksusowy apartament - mieszkanie usytuowane w kameralnym budynku w wysokim standardzie

W południowo-wschodniej części obszaru znajduje się Biedronka, a w lokalach usługowych nowych osiedli powstają mniejsze sklepy spożywcze. Przy ul. Pory znajduje się szpital ortopedii i medycyny sportu – Carolina Medical Center, należący do grupy Lux Med.

Osiedle domów jednorodzinnych w doskonałej lokalizacji w otoczeniu zieleni; Warszawa Mokotów Stegny

Stegny Zachodnie kojarzone są przede wszystkim z torem łyżwiarskim. Dziś jest to duży ośrodek sportowy, gdzie możliwe jest uprawianie różnych dyscyplin: łyżwiarstwa, rolkarstwa, tenisa. Sercem ośrodka jednak wciąż są łyżwy – to obok Torwaru drugie ogromne lodowisko w stolicy.

Dzieci przynależą do rejonowych placówek w sąsiadujących dzielnicach – Stegnach Wschodnich, Ksawerowie, Służewie.

Mieszkanie znajduje się na kameralnym osiedlu z terenami zielonymi; Warszawa Mokotów Stegny

Wraz z rozwojem dzielnicy i budową nowych osiedli zapewne będzie rozwijać się również gastronomia, która na razie jest dość skromna.

Nieruchomość mieści się w rejonie osiedla Stegny; Warszawa Mokotów

Stegny Zachodnie to nowa dzielnica, która jeszcze przez wiele lat będzie się budować i organizować. Mieszkanie tutaj z pewnością jest atrakcyjne z uwagi na bliskość metra oraz dużo terenów zielonych, które miejmy nadzieję częściowo pozostaną niezabudowane.

Mieszkania w 6-piętrowym bloku na zielonym osiedlu; Warszawa Mokotów Stegny

Jeśli interesuje Cię mieszkanie położone w innej dzielnicy, sprawdź pozostałe warszawskie obszary.

Kolejny artykuł

Gocławek – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Gocławek to warszawski obszar mieszkalny w dzielnicy Praga-Południe. Przez obszar przebiegają dwie duże drogi – Trasa Siekierkowska oraz ulica Płowiecka.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu