Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Strefa wiedzy

W „Strefie wiedzy” gromadzone są informacje o bieżącej sytuacji na rynku mieszkaniowym. Znajdziesz tutaj dane na temat aktualnych cen mieszkań, opinie i najważniejsze raporty o rynku nieruchomości oraz informacje na temat tego, jakie mieszkanie najchętniej kupują single, a jakie rodziny z dziećmi. 

Najpiękniejsze parki – Poznań. Przy którym parku warto zamieszkać?
Tereny zielone – parki, lasy, skwery – są szczególnie ważne przy wyborze miejsca zamieszkania – wynika z najnowszego raportu Otodom „Szczęśliwy dom". W województwie wielkopolskim aż 42% respondentów uznało, że to właśnie zielona okolica najsilniej wpływa na ich poczucie szczęścia. Przedstawiamy listę: najpiękniejsze parki – Poznań. Sprawdź, gdzie warto zamieszkać.
Co wpływa na ceny mieszkań?
Rynek nieruchomości jest jednym z najbardziej dynamicznych sektorów gospodarki. A jednym z kluczowych czynników, którym zainteresowani są zarówno kupujący, jak i sprzedający, są ceny mieszkań. Ale co właściwie wpływa na te ceny? Czy są to tylko podstawowe czynniki, takie jak lokalizacja i metraż, czy może istnieje wiele innych elementów, które wpływają na wartość nieruchomości?
Najpiękniejsze parki wrocławskie. Przy którym parku warto zamieszkać?
Wrocław to miasto, które posiada nie tylko bogatą historię, ale też piękny, zielony krajobraz. Parki wrocławskie zapewniają mieszkańcom i turytom przestrzeń do odpoczynku, rekreacji i kontaktu z naturą. Przestawiamy najpiękniejsze wrocławskie parki.
Dużych spadków cen mieszkań nie będzie... raczej
Eksperci Otodom i ekonomiści mBanku połączyli siły i wspólnie przyjrzeli się rynkowi mieszkaniowemu. Wniosek? Spektakularnych obniżek nie będzie. Choć 2022 r. zamknął się w części miast dwucyfrowymi wzrostami cen mieszkań na rynku pierwotnym – od połowy roku obserwowaliśmy już stabilizację. Czego możemy spodziewać się w 2023 roku?
Najpiękniejsze parki – Łódź. Przy którym łódzkim parku warto zamieszkać?
Łódź kojarzy się przede wszystkim z postindustrialną zabudową, ulicą Piotrkowską oraz świetną szkołą filmową. Złośliwi mogą widzieć w niej jedynie szare bloki barwione przez upadłych bankietowiczów, jednak to miasto ma do zaoferowania o wiele więcej!
Co dalej z cenami mieszkań? Aktualności
Wzrosty cen mieszkań na najważniejszych rynkach wyhamowały. Czy koniec wzrostów stawek za metr kwadratowy przerodzi się w obniżki, które niektórzy wróżą już od kilku lat? Niewiele na to wskazuje.
Osiedle mieszkaniowe zamknięte czy otwarte? Plusy i minusy obu rozwiązań
Nowoczesne osiedle mieszkaniowe powinno być przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne – czy warunki te spełniają tylko zamknięte osiedla? Niekoniecznie. Również otwarte osiedla mieszkaniowe mogą cechować się komfortem i bezpieczeństwem. Poznaj zalety i wady obu rozwiązań.
Parki – Warszawa. Przy którym parku warto zamieszkać?
Warszawa obfituje w zielone obszary zarówno w centrum, jak i poza nim. Parki w Warszawie są niezwykle cenione przez mieszkańców i turystów w każdym wieku. Przy którym z nich warto zamieszkać?
Czy w 2022 roku mieszkania będą tanieć?
Według Otodomu ceny nowych mieszkań w Polsce wzrosły w 2021 roku o prawie 15 proc., dane firmy badawczej JLL są podobne, na największych rynkach wzrost stawek mieści się w przedziale 14-18 proc., a w Łodzi wyniósł 21 proc. Kupujący zadają sobie pytanie o to, kiedy trend się odwróci. Nie mamy dla nich dobrych wiadomości – większość czynników stymulujących wzrost cen mieszkań pozostanie aktualna też w 2022 roku.
Miasto 15-minutowe – o co w tym chodzi?
Sklepy, szkoły, restauracje i praca w zasięgu zaledwie 15-minutowego spaceru to idea, która rozkochała w sobie dużą część społeczeństwa. W końcu kto nie chciałby realizować swoich podstawowych potrzeb w tak komfortowym czasie?