Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Szamoty – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Szamoty to obszar w dzielnicy Ursus – graniczący z Gołąbkami, Niedźwiadkiem, Bemowem, Włochami, Skoroszami i powiatem warszawskim zachodnim.

Szamoty – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule poznasz bliżej obszar Szamoty, który należy do dzielnicy Ursus. Przedstawiamy zalety tego miejsca oraz wszystkie udogodnienia, które się tutaj znajdują.

Przejdź do akapitów:

Szamoty – krótka historia

Szamoty jako Swabi Bożeje istniały już w od XV w. Ważnym wydarzeniem było poprowadzenie w XIX w. kolei warszawsko-kaliskiej, która przecinała północną część gruntów wsi, a następnie wybudowanie łącznika do warszawsko-wiedeńskiego odcinka.

W 1921 r. wieś Szamoty straciła rację bytu, gdy rozpoczęto na jej terenie budowę Zakładów Mechanicznych Ursus – i rozrastająca się fabryka zaczęłam wchłaniać osadę. Tuż przed wojną rozpoczęto budowę kuźni. Po wojnie fabryka wciąż się rozwijała w kierunku północnym, wykupując coraz więcej terenów od właścicieli, którzy przenosili się do pobliskich Czechowic. W samym środku znajdowała się fabryka, a od strony dzielnicy Włochy i obszaru Gołąbki pozostały wybudowane baraki mieszkalne pełniące funkcje hoteli pracowniczych. Ostatecznie one również zostały wchłonięte przez zakład, gdy postanowiono o jego rozbudowie.

Nowoczesne osiedle - obok zielone miejsca rekreacji; w prężnie rozwijającej się dzielnicy Ursus Szamoty

Dziś Szamoty to ogromny plac budowy, stanowiący idealny teren dla ciekawych inwestycji, dzięki czemu przez najbliższe lata z pewnością zmieni swój klimat opuszczonych poprzemysłowych zakładów. Jest nawet pomysł, by w jednej z pozakładowych hal swoją wystawę miało Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach.

Szamoty – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Z uwagi na były przemysłowy charakter obszaru, nie ma na Szamotach jeszcze żadnego zorganizowanego parku czy przestrzeni spacerowej. Całkiem blisko jest jednak Park Czechowicki w obszarze Czechowice.

Szamoty – mieszkania

Nowe inwestycje powstają na razie w dużej ilości przy ul. Posag 7 Panien i Gierdziejewskiego. Wraz z budową osiedli powstają kluby fitness, więc tam gdzie jest „cywilizacja” jest możliwość ćwiczeń. Najbliższy basen to pływalnia Albatros w obszarze Ursus Niedźwiadek.

Rozbudowane osiedle i funkcjonalne mieszkania - Warszawa Ursus Szamoty

Komunikacja – wbrew pozorom – jest całkiem sprawna. Po Szamotach krążą autobusy, są tu trzy stacje kolejki, którą szybko dojeżdża się do centrum Warszawy – na południu Warszawa Ursus, a na północy Warszawa Gołąbki i pomiędzy nimi Ursus Północny. Jest tu również szybki wyjazd na trasę S8 przez Gołąbki.

Rozbudowane osiedle z dostępem do sklepów - doskonała lokalizacja Ursus Szamoty

Dostęp do edukacji w obszarze Szamoty jest w przygotowaniu. Jest parę prywatnych przedszkoli na nowych osiedlach, jednak rejonowe placówki są w sąsiadujących dzielnicach.

Nowoczesne osiedle - zielone miejsca rekreacji i doskonała komunikacja; Ursus Szamoty

Na terenie Szamot są sklepy spożywcze, jak również duże centrum handlowe Factory Ursus, w którym znajdują się outlety popularnych marek. Gastronomia powstaje wraz z nową zabudową. Już teraz można zjeść w paru ciekawych restauracjach, a z pewnością wraz z rozwojem obszaru będą powstawały nowe miejsca.

Ursus Factory Warszawa Szamoty

Opieka medyczna wciąż się buduje, są pojedyncze centra, a w sąsiadujących obszarach w bliskiej odległości jest ich więcej. Na Szamotach swoją siedzibę ma Urząd Dzielnicy Ursus oraz Urząd Stanu Cywilnego.

Zielone patio i miejsca postojowe na nowym osiedlu - Warszawa Szamoty

Wierni mieszkający na Szamotach przynależą do parafii w sąsiadujących dzielnicach.

Szamoty to nowy obszar, który jeszcze przez wiele lat będzie w budowie i fazie organizacji. Jest to miejsce, które daje duże możliwości inwestycyjne.

Nowe mieszkania w 7-piętrowym bloku w spokojnej części Ursusa - Warszawa Szamoty

Interesuje Cię mieszkanie usytuowane w innej części Warszawy? Sprawdź pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Kabaty, Skarpa Powsińska – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Kabaty i Skarpa Powsińska to obszary, które należą do warszawskiej dzielnicy Ursynów. Niegdyś sypialnia Warszawy, dziś można powiedzieć samodzielnie funkcjonujące miasteczko z ogromnym terenem rekreacyjno-spacerowym oraz potencjałem na rozbudowę.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu