Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Targówek Mieszkaniowy – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Targówek Mieszkaniowy to obszar w dzielnicy Targówek w Warszawie. Graniczy z Bródnem, Zaciszem, Targówkiem Fabrycznym i Nową Pragą.

Targówek Mieszkaniowy – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule prezentujemy obszar Targówek Mieszkaniowy, który znajduje się w warszawskiej dzielnicy Targówek. Dowiesz się jakie udogodnienia i ciekawe miejsca znajdują się na tym obszarze.

Przejdź do akapitów:

Targówek Mieszkaniowy – krótka historia

Targówek początkowo nosił nazwę Targowe Małe i był szlachecką wsią, która w XV w. należała do Targowskich – i jak można się domyślić od ich nazwiska wzięła się nazwa dzielnicy. Obszar Targówek Mieszkaniowy został wybudowany w latach 70. XX w. według projektu architektów: Małgorzaty Handzelewicz-Wacławek, Zbigniewa Wacławka i Jana Kalinowskiego. Wewnątrz uchowało się stare osiedle z lat 50. zaprojektowane przez Z. Buczkowskiego.

Targówek Mieszkaniowy - osiedle bloków wielorodzinnych

Charakter zabudowy Targówka Mieszkaniowego jest zróżnicowany – są tu zarówno bloki, mniejsze, jednopiętrowe ślady dawnej architektury (w domach tych mieszkali m.in. robotnicy, rzemieślnicy, tramwajarze i kolejarze), jak również nowe inwestycje – przy ul. Oszmiańskiej i Kuflewskiej.

Targówek Mieszkaniowy – zabytki i instytucje kulturowe

Na terenie Targówka Mieszkaniowego znajduje się Teatr Rampa – popularny teatr miejski specjalizujący się w repertuarze z widowiskami muzycznymi i musicalami. Teatr posiada także bogatą ofertę spektaklową i edukacyjną dla dzieci oraz młodzieży.

Na terenie Targówka Mieszkaniowego znajduje się cmentarz żydowski, będący jednym z największych kirkutów na świecie. W XXI w. cmentarz został odzyskany przez Żydowską Gminę Wyznaniową w Warszawie, a w lutym 2018 r. otwarto wystawę „Bejt Almin – Dom Wieczności”. Cmentarz można zwiedzać za symboliczną opłatą w wysokości 10 zł.

Targówek Mieszkaniowy – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Miejscem odpoczynku i rekreacji mieszkańców jest park im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha” – na cześć pisarza i felietonisty.

Targówek Mieszkaniowy - park im. Stefana Wiecheckiego

Nie mieszkał on na Targówku, ale w swoich felietonach często opisywał charakter tego miejsca i mieszkających tu osób.

Targówek - park im. Stefana Wiecheckiego

W parku znajdują się fontanny, plac zabaw, tor jazdy na rolkach, boisko do koszykówki, zegar słoneczny, studnia oligoceńska oraz Teatr Rampa.

Targówek Mieszkaniowy – mieszkania

Targówek Mieszkaniowy jest miejscem bardzo dobrze skomunikowanym z innymi dzielnicami Warszawy – znajdują się tu dwie stacje metra: Trocka oraz Targówek Mieszkaniowy. Na przystankach autobusowych zatrzymuje się wiele linii rozjeżdżających się w różnych kierunkach. We wschodniej części obszaru biegnie ulica Radzymińska, która jest wyjazdową drogą 634 z Warszawy.

Targówek Mieszkaniowy - mieszkania obok zieleni

Na obszarze znajduje się wiele publicznych i prywatnych placówek oświatowych, poza przedszkolami i podstawówkami są również szkoły ponadpodstawowe.

Miłośnicy sportu mieszkający na Targówku Mieszkaniowym mają dobry teren rekreacyjny w parku Wiecha, znajdują się tu również kluby sportowe, fitness oraz szkółki piłkarskie. Choć obszar nie ma swojego basenu, to w pieszym zasięgu znajduje się kompleks na Namysłowskiej oraz bródnowska Muszelka.

Targówek Mieszkaniowy - plac zabaw dla dzieci

Na Targówku Mieszkaniowym znajdują się zarówno lokalne sklepy spożywcze, jak i popularne dyskonty. Popularnym miejscem handlowym jest również Bazarek Trocka. Oferta gastronomiczna nie jest bardzo bogata, ale da się coś zjeść na mieście.

Targówek Mieszkaniowy - plac zabaw i siłownia zewnętrzna

Na obszarze jest dobry dostęp do opieki medycznej – są tu zarówno centra medyczne, jak i prywatne, specjalistyczne gabinety i centra diagnostyczne.

Wierni mieszkający na Targówku Mieszkaniowym przynależą do parafii przy kościele św. Wincentego à Paulo na Bródnie.

Targówek Mieszkaniowy - blok wielorodzinny

Targówek Mieszkaniowy jest dobrze zorganizowanym obszarem z pełną infrastrukturą i sprawną komunikacją.

Interesuje Cię mieszkanie zlokalizowane w innej części Warszawy? Zobacz pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Kabaty, Skarpa Powsińska – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Kabaty i Skarpa Powsińska to obszary, które należą do warszawskiej dzielnicy Ursynów. Niegdyś sypialnia Warszawy, dziś można powiedzieć samodzielnie funkcjonujące miasteczko z ogromnym terenem rekreacyjno-spacerowym oraz potencjałem na rozbudowę.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu