Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Toaletka z lustrem – pomysły na efektowne aranżacje


Toaletka kosmetyczna to niepozorny mebel, który sprawi, że codzienne zabiegi kosmetyczne zamienią się w przyjemne rytuały. Czym kierować się przy wyborze toaletki i gdzie ją usytuować? Podpowiadamy!

Toaletka z lustrem – pomysły na efektowne aranżacje

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule wspólnie z Aleksandrą Gosztyła, architektem wnętrz Decoroom, przedstawimy pomysły na aranżacje toaletki kosmetycznej. Dowiesz się, jaką toaletkę wybrać oraz gdzie ją usytuować.

Przejdź do akapitów:

Toaletka z lustrem – dlaczego warto?

Toaletka kosmetyczna to niewielki, lecz bardzo praktyczny mebel, który nie tylko pomieści wszystkie niezbędne kosmetyki, biżuterię czy inne drobne akcesoria, ale też pozwoli zachować porządek. Dodatkowo toaletkę kosmetyczną można wyposażyć w organizery, stojaki na biżuterię czy półki funkcyjne, dzięki którym przechowywanie stanie się jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze.

Toaletki kosmetyczne dostępne są w zróżnicowanych formach – od minimalistycznych po bogato zdobione i doposażone meble w stylu hollywood, od wersji stojących po wiszące. Duże zróżnicowanie toaletek, pozwala dopasować ten mebel do każdej przestrzeni.

Czym kierować się przy wyborze toaletki?

Toaletki z lustrem, w zależności od materiałów i formy, możemy dopasować do wielu stylów aranżacyjnych. Proste i minimalistyczne kształty, jasne drewno, szarości i biele świetnie odnajdą się w stylach skandynawskim, japandi i boho. Wygięte nogi, zdobione lustra, owalne kształty przypasują do stylu retro. W przypadku stylu glamour sprawdzi się połyskujący lub szklany blat, możemy wybrać tapicerowane lub frezowane fronty. Jeśli zależy nam na stylu surowszym, industrialnym – wpiszą się w to toaletki drewniane lub w ciemnych kolorach, także ciekawym elementem będą użyte przy nich metalowe stelaże.

Toaletka kosmetyczna z lustrem led w sypialni

Toaletka kosmetyczna – gdzie ją umieścić?

Toaletka jest meblem, przy którym wykonujemy poranny makijaż, wieczorną pielęgnację lub czasem wykorzystujemy jako miejsce do pracy bądź poczytania książki. Głównym wyznacznikiem tutaj powinno być oświetlenie – najlepiej toaletkę z lustrem umiejscowić blisko dostępu do światła dziennego. Jeśli mamy możliwość, aby usiąść twarzą do okna, uzyskamy równomierne oświetlenie twarzy do wykonania makijażu.

Toaletka kosmetyczna może być też ustawiona bokiem do ściany z oknem, jednak wtedy musimy wziąć pod uwagę, że jedna strona naszej twarzy będzie inaczej oświetlona niż druga. Te różnice możemy zniwelować używając oświetlenia bocznego lub górnego przy lustrze.

Toaletka nowoczesna w sypialni

Jeśli chcemy zakupić toaletkę z lustrem do już gotowej sypialni i nie planujemy wprowadzania zmian w instalacjach, najlepiej będzie ustawić toaletkę przy wcześniej wykonanym kinkiecie lub chociaż przy gniazdach elektrycznych, do których możemy podłączyć lampkę stołową, czy nawet telefon do ładowania. Toaletka powinna być umiejscowiona tak, by można było koło niej swobodnie przejść, a także odsunąć puf/fotel/krzesło i wygodnie usiąść.

Jeśli nasza sypialnia nie jest dobrze doświetlona, toaletka z lustrem led może okazać się doskonałym wyborem. Dobrze dobrane oświetlenie sprawie, że wykonany make up będzie wyglądał dobrze nie tylko przy sztucznym oświetleniu, ale także w świetle dziennym.

Toaletka stojąca czy wisząca?

Rodzaj toaletki powinniśmy dostosować do dostępnej przestrzeni w sypialni bądź innym pomieszczeniu, do którego chcemy ją wstawić. Także do stylu wnętrza oraz budżetu, jaki mamy do wykorzystania.

Toaletka wisząca zazwyczaj jest mniej zdobna, więc lepiej sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych, industrialnych lub boho. Przy takim rodzaju mebla, mamy do wykorzystania blat toaletki oraz zazwyczaj jedną bądź dwie szuflady. Jest to wygodne rozwiązanie, gdy mamy mało miejsca w pokoju i pod blatem możemy schować dodatkowe siedzisko czy kosze/pudełka do przechowywania.

Stosując podwieszane meble pomieszczenie zyskuje wizualnie, ponieważ przestrzeń podłogi wydaje się większa. Wykonując zabudowy na wymiar także często decydujemy się na toaletki wiszące, które są wbudowane w szafę – tworzy się wtedy wnęka z blatem, nad którym zawieszamy lustro. Taki blat możemy także przeciągnąć dalej, co stworzy nam przestrzeń roboczą, np. miejsce do pracy z laptopem.

Toaletka biała z dwiema szufladami do przechowywania biżuterii, wbudowane lustro

Toaletki kosmetyczne stojące warto przewidzieć, jeśli zależy nam na stylu glamour bądź vintage. Wtedy nogi mebla mogą być w bogatych kształtach i wykończeniach, co nadaje niepowtarzalnego charakteru. Taka toaletka zajmie nam nieco więcej miejsca, ale jeśli zależy nam na konkretnym stylu – warto to miejsce poświęcić.

W styl industrialny dobrze wpiszą się toaletki stojące na metalowych nogach – stelażu. Wybierając toaletkę stojącą, powinniśmy pamiętać o tym, że zajmie nam ona dodatkowe miejsce na podłodze, jej nogi zazwyczaj nie są regulowane, więc nie jesteśmy w stanie dostosować do siebie wysokości jej blatu (co jest możliwe w przypadku toaletki podwieszanej).

Zobacz inne artykuły.


O DECOROOM

Pracownia Architektury Wnętrz Decoroom jest obecna na rynku od 2009 roku i z wieloma sukcesami na koncie pozycjonuje się jako jeden z pionierów usługi kompleksowego wykończenia mieszkania „pod klucz”. Decoroom zaprasza Klientów do dwóch flagowych showroomów połączonych z biurem zlokalizowanych w Warszawie oraz we Wrocławiu. Zespół DECOROOM tworzą doświadczeni architekci, zaufane ekipy wykończeniowe, działy realizacji, pracownicy stolarni oraz dział DECOROOM KITCHEN, który zajmuje się kompleksowym wykończeniem zabudowy kuchennej i meblowej.

Kolejny artykuł

Boże Narodzenie 2022 – modne aranżacje świąteczne
Święta Bożego Narodzenia to czas na wspólne ubieranie choinki, uroczystą kolację czy radosne obdarowywanie drugiej osoby. Jak udekorować przestrzeń, by w pełni cieszyć się świąteczną atmosferą? Poznaj modne aranżacje świąteczne na Boże Narodzenie 2022.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu