Wizytówka Wrocławia, czyli nowy projekt przy Stadionie Wrocław

Wizytówka Wrocławia, czyli nowy projekt przy Stadionie Wrocław

Arkop Deweloper kupił dwie działki pomiędzy Stadionem Wrocław a Autostradową Obwodnicą Wrocławia. Nabyty teren znajduje się u zbiegu alei Śląskiej i ulicy Królewieckiej, a ostateczna kwota wpłacona przez dewelopera wyniosła ponad 4 miliony złotych. Co tutaj powstanie?


Konkurs na najlepszy projekt

Arkop Deweloper planuje przeprowadzić konkurs na koncepcję projektu, który powstanie na zakupionym terenie ‒ a na podstawie zgromadzonych pomysłów, wybierze najlepsze biuro projektowe. Arkop Deweloper zamierza wybudować tutaj obiekt gastronomiczny, kompleks biurowo-usługowy oraz stację benzynową. Pod uwagę brany jest także pełnowymiarowy hotel.

Obiekt, będący wizytówką Wrocławia

Obiekt, który powstanie obok Stadionu Wrocław będzie liczył od 3 do 6 kondygnacji. Będzie to prestiżowa i funkcjonalna inwestycja, stanowiąca wizytówkę Wrocławia. Stacja benzynowa będzie dedykowana zwłaszcza tym kierowcom, którzy będą wjeżdżać na AOW. Prace nad całym projektem powinny rozpocząć się w 2024 roku.

Wpływ dewelopera na rozwój Wrocławia

Deweloper działa na rynku budowlanym od 30 lat, natomiast na rynku deweloperskim od 15. W portfolio dewelopera znajdują się takie inwestycje jak: Zacisze Krzemienieckie, Willa na Grabisyznku, Panorama Zatorska, Osiedle Orion, Parkowe Złotniki, Rodzinne Maślice, Paryski Zakątek, Polana Miłoszycka, Osiedle Bieńkowice Park, Apartamenty Mikroplus czy Osiedle Verde. Oprócz projektów mieszkaniowych i usługowych, Arkop Deweloper wybudował ponad 100 stacji paliw oraz 40 hal przemysłowych.

Kolejny artykuł

Domy na Polanie ‒ inwestycja blisko natury. Najwyższa jakość materiałów na rynku deweloperskim
Domy na Polanie ‒ inwestycja blisko natury. Najwyższa jakość materiałów na rynku deweloperskim
Inwestycja Domy na Polanie to projekt realizowany przez Future Development Company. Osiedle znajduje się w malowniczej okolicy w Wołowicach pod Krakowem. Termin odbioru to II kwartał 2021.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu