Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Wizytówka Wrocławia, czyli nowy projekt przy Stadionie Wrocław


Arkop Deweloper kupił dwie działki pomiędzy Stadionem Wrocław a Autostradową Obwodnicą Wrocławia. Nabyty teren znajduje się u zbiegu alei Śląskiej i ulicy Królewieckiej, a ostateczna kwota wpłacona przez dewelopera wyniosła ponad 4 miliony złotych. Co tutaj powstanie?

Wizytówka Wrocławia, czyli nowy projekt przy Stadionie Wrocław

Konkurs na najlepszy projekt

Arkop Deweloper planuje przeprowadzić konkurs na koncepcję projektu, który powstanie na zakupionym terenie ‒ a na podstawie zgromadzonych pomysłów, wybierze najlepsze biuro projektowe. Arkop Deweloper zamierza wybudować tutaj obiekt gastronomiczny, kompleks biurowo-usługowy oraz stację benzynową. Pod uwagę brany jest także pełnowymiarowy hotel.

Obiekt, będący wizytówką Wrocławia

Obiekt, który powstanie obok Stadionu Wrocław będzie liczył od 3 do 6 kondygnacji. Będzie to prestiżowa i funkcjonalna inwestycja, stanowiąca wizytówkę Wrocławia. Stacja benzynowa będzie dedykowana zwłaszcza tym kierowcom, którzy będą wjeżdżać na AOW. Prace nad całym projektem powinny rozpocząć się w 2024 roku.

Wpływ dewelopera na rozwój Wrocławia

Deweloper działa na rynku budowlanym od 30 lat, natomiast na rynku deweloperskim od 15. W portfolio dewelopera znajdują się takie inwestycje jak: Zacisze Krzemienieckie, Willa na Grabisyznku, Panorama Zatorska, Osiedle Orion, Parkowe Złotniki, Rodzinne Maślice, Paryski Zakątek, Polana Miłoszycka, Osiedle Bieńkowice Park, Apartamenty Mikroplus czy Osiedle Verde. Oprócz projektów mieszkaniowych i usługowych, Arkop Deweloper wybudował ponad 100 stacji paliw oraz 40 hal przemysłowych.

Kolejny artykuł

Domy na Polanie – inwestycja blisko natury. Najwyższa jakość materiałów na rynku deweloperskim
Inwestycja Domy na Polanie to projekt realizowany przez Future Development Company. Osiedle znajduje się w malowniczej okolicy w Wołowicach pod Krakowem. Termin odbioru to II kwartał 2021.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu