Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Nowe mieszkania i domy w Poznaniu i okolicach

Rynek pierwotny w Poznaniu wyróżnia zróżnicowana oferta mieszkaniowa, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie – niezależnie czy szuka małego mieszkania w centrum, czy dużego domu na obrzeżach. Deweloperzy stawiają nowe inwestycje w dogodnych i dobrze rozwiniętych lokalizacjach, aby zapewnić przyszłym mieszkańcom komfort codziennego życia. W okolicy nowo powstających osiedli funkcjonuje bogate zaplecze handlowo-usługowego oraz rozbudowana infrastruktura miejska, natomiast na terenie inwestycji można znaleźć liczne udogodnienia, które dodatkowo podnoszą poziom życia mieszkańców.

Poznaj inwestycje w Poznaniu

Poznań, gmina Swarzędz
Zielone Rabowice II
9 dostępnych domów
  • Przystanek autobusowy (10 minut spacerem)
  • Las (12 minut samochodem do parkingu)
  • Jezioro Swarzędzkie z plażą miejską (12 minut samochodem)
  • CH M1 Poznań, IKEA (20 minut samochodem)
  • Las (12 minut samochodem do parkingu)
DOM
Zobacz szczegóły

Odkrywaj w Poznaniu

Jeśli jesteś na etapie zakupu mieszkania, na naszym blogu znajdziesz przydatne porady z zakresu finansów i prawa. Dzięki pomocy naszych ekspertów dowiesz się, jaki kredyt hipoteczny wybrać i jak poprawić swoją zdolność kredytową, sprawdzisz jak powinna być skonstruowana umowa kredytowa, przedwstępna lub deweloperska, a także uzyskasz przydatne informacje w przypadku niedotrzymania terminu przez dewelopera lub różnicy w metrażu kupionego mieszkania. Po sfinalizowaniu zakupu możesz skorzystać z naszych porad aranżacyjnych.

zobacz listę artykułów

Promocje deweloperów w Poznaniu

Murapol: Murapol Osiedle Verde
zobacz inwestycję

Naziemne miejsce postojowe GRATIS na Dniu Otwartym w Poznaniu

Przyjdź 25 maja do biura sprzedaży przy ul. Wagrowskiej 11A lub Hawelańskiej 2 na Mieszkaniowy Dzień Otwarty i zyskaj miejsce postojowe w cenie wybranego mieszkania w Poznaniu. Już teraz umów się z doradcą na spotkanie i skorzystaj z okazji!

Do końca wydarzenia pozostał 1 dzień
Murapol: Murapol Zielony Żurawiniec
zobacz inwestycję

Naziemne miejsce postojowe GRATIS na Dniu Otwartym w Poznaniu !

Przyjdź 25 maja do biura sprzedaży przy ul. Wagrowskiej 11A lub Hawelańskiej 2 na Mieszkaniowy Dzień Otwarty i zyskaj miejsce postojowe w cenie wybranego mieszkania w Poznaniu. Już teraz umów się z doradcą na spotkanie i skorzystaj z okazji!

Do końca wydarzenia pozostał 1 dzień

Dowiedz się więcej o rynku pierwotnym w Poznaniu

Rynek pierwotny w Poznaniu

Poznań to piąte co do wielkości miasto w Polsce, stanowiące ważny ośrodek przemysłu, handlu, nauki i kultury. Nic więc dziwnego, że dobrze się tutaj mieszka i wiele osób decyduje się tutaj przeprowadzić z innego miasta. Taki stan rzeczy daje duże możliwości deweloperom, którzy chętnie stawiają nowe inwestycje właśnie w Poznaniu. Tutejszy rynek pierwotny słynie zarówno z mieszkań, jak i domów jednorodzinnych. Osoby, które szukają nowego mieszkania mają indywidualne priorytety, dlatego deweloperzy budują osiedla w różnych regionach Poznania, aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców i spełnić wymagania przyszłych mieszkańców. Powstają zatem osiedla zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta. W ofercie są komfortowe, jasne mieszkania z przynależnymi zielonymi ogródkami, dużymi balkonami, przestronnymi tarasami lub przeszklonymi loggiami, a osiedla posiadają liczne udogodnienia, które podnoszą komfort codziennego życia i zapewniają mieszkańcom liczne atrakcje. 

Istotnym aspektem przy wyborze mieszkania jest lokalizacja, dlatego warto zastanowić się, którą dzielnicę wybrać, aby była ona najbardziej zgodna z naszymi potrzebami. Deweloperzy stawiają nowe inwestycje praktycznie w każdej części Poznania, a także w sąsiadujących z miastem powiatach, dlatego wybór mieszkań i domów z rynku pierwotnego jest naprawdę ogromny i każdy z łatwością powinien znaleźć coś idealnego dla siebie. Dodatkowo deweloperzy zwracają uwagę na to, aby budować osiedla w komfortowych i dobrze rozwiniętych obszarach, dzięki czemu nie ma problemu z dostępem do zaplecza handlowo-usługowego, placówek edukacyjnych, obiektów sportowych, przystanków komunikacji miejskiej, dróg ekspresowych czy autostrady. 

Nowe mieszkanie w Poznaniu – zalety

Nowe mieszkania w Poznaniu cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony osób poszukujących mieszkania. Jednak wybór tego właściwego lokum nie zawsze jest taki prosty i często wymaga sporo czasu, aby podjąć dobrą decyzję. Dużym ułatwieniem w tym procesie są wirtualne spacery 3D, dzięki którym można przejść się po danym mieszkaniu, zaplanować przeznaczenie pomieszczeń i sprawdzić jak mogą zostać one urządzone. Sporą zaletą nowych mieszkań jest także możliwość skorzystania z wykończenia pod klucz, co wiążę się z możliwością wyboru gotowego stylu aranżacyjnego, w którym zostanie urządzone mieszkanie, dzięki czemu można wprowadzić się do niego od razu i nie tracić czasu na samodzielne wykończenie wnętrza czy szukanie odpowiedniej firmy. 

Nowe osiedla budowane są w przemyślany sposób, a podczas projektowania uwzględniane są wymagania i potrzeby przyszłych mieszkańców. W budynkach znajdują są cichobieżne windy i eleganckie klatki schodowe. Na kondygnacji podziemnej są miejsca postojowe, stacje do ładowania pojazdów elektrycznych oraz komórki lokatorskie, wózkownie czy boksy rowerowe. Przed budynkiem powstają miejsca naziemne, miejsca dla gości oraz stojaki na rowery. Najmłodsi mogą korzystać z nowoczesnych placów zabaw oraz boisk wielofunkcyjnych, natomiast starsi mieszkańcy mają zazwyczaj do dyspozycji siłownie, kluby mieszkańca lub widokowe tarasy. Mieszkania są funkcjonalne i mają przemyślane układy. W zależności od indywidualnych preferencji można wybrać mieszkanie na parterze z ogródkiem albo zdecydować się na wyższą kondygnację z tarasem lub balkonem. W ofercie są zarówno kompaktowe jednopokojowe mieszkania, jak i przestronne pięciopokojowe apartamenty. Można kupić także mieszkanie dwupoziomowe i zyskać dodatkową przestrzeń, idealną np. do stworzenia domowego gabinetu czy garderoby. Zwolennicy prostych układów mogą zdecydować się na mieszkanie o regularnym kształcie, dzięki czemu aranżacja wnętrza nie sprawi żadnych trudności. 

Deweloperzy dbają także o środowisko, dlatego standardem stają się ekologiczne rozwiązania, takie jak np. panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne czy deszczówki. Na osiedlach znajduje się liczna zieleń, często udaje się także zachować naturalny drzewostan na terenie osiedla. 

W którym regionie Poznania warto zamieszkać?

Wybór lokalizacji to bardzo ważny czynnik przy zakupie mieszkania. Dla niektórych istotne jest, aby inwestycja znajdowała się blisko centrum, natomiast inni wolą spokojniejsze obszary, w pewnym oddaleniu od zgiełku miasta. Wśród najbardziej popularnych obszarów Poznania można wymienić m.in. Stare Miasto, w którym najczęściej wybierane jest osiedle Piątkowo – będące nazywane sypialnią Poznania oraz osiedle Strzeszyn – oddalone nieco od centrum i lubiane przez rodziny z dziećmi. Mieszkańcy uznają te obszary za bezpieczne, przyjazne i zielone. Sporą popularnością cieszy się także Grunwald, gwarantujący dobry dojazd do najważniejszych części miasta, czy Wilda i Jeżyce, co roku rewitalizowane i ulepszane, dzięki czemu są popularne zarówno jeśli chodzi o zakup mieszkania w celach prywatnych czy z myślą o wynajmie. Są to obszary blisko centrum, dlatego chętnie wybierają je osoby młode – które chcą mieszkać w pobliżu Starego Rynku – oraz inwestorzy szukający lokali na wynajem krótkoterminowy czy długoterminowy. Nie można zapominać także o takich obszarach jak Winogrady czy Rataje, które wybierane są m.in. ze względu na swoje dogodne położenie przy trasie tzw. „Pestki”, czyli Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. 

Szukasz mieszkania pod Poznaniem? Sprawdź najpopularniejsze obszary

Jeśli chodzi o miejscowości pod Poznaniem, najchętniej zamieszkiwane rejony to Swarzędz, Suchy Las, Mosina czy Tarnowo Podgórne.

Swarzędz

Swarzędz chętnie wybierany jest ze względu na nieduże oddalenie od Poznania, do którego można szybko dojechać samochodem, pociągiem czy komunikacją miejską – która w Swarzędzu jest bardzo dobrze rozwinięta. Kolejną zaletą gminy Swarzędz jest bogata oferta edukacyjna. Można znaleźć tutaj wiele żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, działa tu także technikum, liceum i szkoła zawodowa. Wśród atrakcyjnych terenów zielonych i rekreacyjnych warto wymienić Jezioro Swarzędzkie. Nie brakuje tutaj również ośrodków sportowych, takich jak kręgielnia, korty tenisowe czy lodowisko, mieszczą się tutaj również potrzebne sklepy i lokale usługowe.

Suchy Las

Suchy Las jest z kolei najszybciej rozwijającą się miejscowością w aglomeracji poznańskiej. To wpływa na duże zainteresowanie mieszkańców oraz deweloperów, chętnie stawiającym nowe mieszkania i domy właśnie w tym regionie. Nowe osiedla z rynku pierwotnego najczęściej składają z nowoczesnych jedno- i dwupoziomowych domów z oddzielną kuchnią lub aneksem. Dom gwarantuje większą przestrzeń aranżacyjną, a także dodatkowe pomieszczenia w postaci poddasza, domowego gabinetu, garderoby czy dodatkowej łazienki. Suchy Las to także obszar z bogatą ofertą sportowo-rekreacyjną – mieszkańcy znajdą tutaj centrum kultury, w którym prowadzone są różne kursy, oraz park wodny czy boiska wielofunkcyjne. 

Mosina

Mosina to spokojna i zielona miejscowość zlokalizowana w sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. Mosina od Poznania oddalona jest o ok. 18 km, jednak dzięki pobliskiej drodze krajowej czy kursującym stąd pociągom dojazd do Poznania nie zajmie tak dużo czasu. Najchętniej mieszkają tutaj rodziny z dziećmi, które mają do dyspozycji liczne place zabaw oraz różne placówki oświatowe. Mosinę wyróżnia także spora ilość ścieżek rowerowych oraz spływy kajakowe po Kanale Mosińskim. Jest to idealne miejsce do zamieszkania dla tych, którzy szukają ciszy i wytchnienia od miasta. 

Tarnowo Podgórne

Tarnowo Podgórne to gmina, która przyciąga do siebie wiele osób poszukujących nowego mieszkania. Najchętniej wybierane w niej są takie obszary jak Baranowo i Lusowo. Baranowo uznawane jest za jedną z najbardziej malowniczych podpoznańskich miejscowości, a to wszystko za sprawą bezpośredniego sąsiedztwa Jeziora Kierskiego. Również Lusowo posiada podobne walory krajobrazowe i rekreacyjne, ponieważ wieś leży nad brzegiem Jeziora Lusowskiego. Z obydwu obszarów można komfortowo dojechać do centrum Poznania, korzystając z dwupasmówek czy tras szybkiego ruchu.  

Poznań – dobre miejsce do pracowania,  studiowania i… życia 

Poznań jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce, dlatego miasto to słynie z dużej liczby osób, które przeprowadzają się tutaj, aby rozpocząć studia, a później także karierę zawodową. Do wyboru jest szeroka oferta kierunków, dlatego każdy znajdzie coś zgodnego ze swoimi zainteresowaniami. Poznań słynie również z licznych inicjatyw studenckich. Jeśli chodzi o pracę, Poznań znajduje się wśród topowych miast, które mają najniższą stopę bezrobocia w Polsce. 

Poznań to także miasto pełne atrakcji i zieleni. Można tutaj spędzić czas w Parku Sołackim, który jest uznawany za najładniejszy poznański park. Został on zaprojektowanym w stylu angielskim i bywa nazywany płucami Poznania. Innym parkiem, wartym uwagi, jest Park Cytadela, czyli największy park w Poznaniu, który powstał na terenie dawnego Fortu Winiary. Na terenie parku mieszczą się dwa muzea: Muzeum Armii Poznań oraz Muzeum Uzbrojenia. Fani botaniki powinni zwrócić uwagę na tutejszy Ogród Botaniczny, słynący z największego zbioru roślin kaktusowatych w Polsce, oraz Palmiarnię – największą w kraju, a także jedną z największych w Europie. 

Z miejsc rekreacyjno-rozrywkowych warto wymienić Jezioro Maltańskie. Można tutaj spędzić czas na kajakach czy próbując swoich sił w wakeboardingu. Przy jeziorze mieszczą się kawiarnie oraz trawiaste brzegi, na których można rozłożyć koc i poleżeć z książką. Dużą atrakcją są także Termy Maltańskie, będące największym aquaparkiem w Polsce. Spacer wokół jeziora zajmuje około godzinę, więc można pokonać tę trasę pieszo, rowerem lub na rolkach. 

Miłośnicy architektury i pięknych budynków zakochają się w poznańskim Rynku Głównym. Zwiedzanie warto zacząć od Starówki, na której mieści się ratusz w stylu renesansowym i piękne, kolorowe kamieniczki. 

Poznań – miasto literatury, sztuki i imprez

Śladami Jeżycjady 

To właśnie tutaj, w Poznaniu, toczy się akcja popularnej Jeżycjady - cyklu powieści Małgorzaty Musierowicz. Główni bohaterowie zamieszkują w klimatycznej kamienicy przy ulicy Roosevelta 5, dokumentując obecne życie w Polsce. Postacie poruszają się po mapie Poznania, tutaj się uczą, pracują i spotykają ze znajomymi, dzięki czemu fani powieści mogą odbywać podróże po zakątkach znanych im z kart książek – korzystając m.in. z organizowanych co jakiś czas profesjonalnych wycieczek śladami Jeżycjady. Do dzisiaj obecni mieszkańcy wspomnianej kamienicy muszą zaprzeczać, jakoby miała tu mieszkać książkowa rodzina Borejków. 

Słynny obraz Claude’a Moneta w Poznaniu 

W Muzeum Narodowym można obejrzeć obraz Plaża w Pourville autorstwa Claude’a Moneta. Obraz ma swoją prywatną historię. W 2000 roku został on bowiem wycięty z ram i skradziony przez pewnego mężczyznę z Olkusza, który ukrył obraz w szafie i – aż do odnalezienia go i zwrócenia do muzeum – podziwiał go w samotności, twierdząc, że został zaczarowany przez to impresjonistyczne dzieło. 

Imprezowy Poznań od 1921 roku

W Poznaniu odbywają się jedne z najstarszych, a także największych imprez wystawienniczych w Europie – Międzynarodowe Targi Poznańskie. Po raz pierwszy zostały one zorganizowane już w 1921 roku.

Rynek w Poznaniu – jedno z najładniejszych miejsc w Polsce 

To tutaj, na poznańskim rynku, można podziwiać kolorowe, kamieniczki czy skorzystać z bogatej oferty kulturalnej i rozrywkowej. Dodatkowo w okresie świątecznym powstaje tu wyjątkowe miasteczko betlejemskie.

Mieszkanie bez wkładu własnego – Poznań

Szukasz mieszkania bez wkładu własnego w Poznaniu? Zobacz dostępne oferty: https://obido.pl/rynek-pierwotny-poznan/oferty-donation.htm

Najczęstsze pytania użytkowników

Ile wynosi średnia cena za m² mieszkania w Poznaniu?

W kwietniu 2024 r. średnia cena za m² wyniosła: 12 426 zł.

Który obszar w Poznaniu jest najchętniej wybierany przez poszukujących mieszkania?

W Poznaniu najchętniej wybierany jest obszar Łazarz, Jeżyce.

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Poznaniu?

W kwietniu 2024 r. średnia cena za mieszkanie wyniosła: 671 104 zł.