Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Anin – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Anin to obszar w warszawskiej dzielnicy Wawer. Graniczy on z takimi miejscami jak: Marysin Wawerski, Sadul, Międzylesie, Stara Miłosna oraz Wesoła.

Anin – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule poznasz bliżej obszar Anin znajdujący się w dzielnicy Wawer.

Przejdź do akapitów:

Anin – historia

Anin słynie z położenia w pięknym sosnowym lesie. Niegdyś były to dobra wilanowskie, które należały do hrabiego Ksawerego Branickiego. I to właśnie od imienia jego żony – Anny – wzięła się nazwa osiedla.

Dom w otoczeniu zieleni - Warszawa Wawer Anin

Zabudowa Anina powoli się poszerzała i coraz więcej ludzi wybierało obszar jako miejsce do życia. Rozwijała się również infrastruktura. W 1951 r. cały Wawer został włączony do Warszawy, a teren Anina został zagospodarowany w celach mieszkalnych – naprawiano uszkodzone nawierzchnie ulic i tworzono drogi o utwardzonej nawierzchni. Wybudowano też szkołę.

Mieszkał tu Julian Tuwim oraz Konstanty Ildefons Gałczyński.

Anin – zabytki

Do rejestru zabytków wpisana została drewniana Willa Kazimierzówka, zlokalizowana przy ulicy Trawiastej 16. Willa widoczna była w filmach m.in. Andrzeja Wajdy – „Kroniki wypadków miłosnych” czy też Jacka Borcucha – „Tulipany”.

Anin – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Na terenie obszaru Anin znajduje się Las Barciucha. Jego nazwa pochodzi od półdzikich uli dla pszczół w potężnych pniach dębów i sosen – barci.

Dom jednorodzinny z tarasem - Warszawa Wawer AninDroga dojazdowa do domów wśród drzew - Warszawa Wawer Anin

Tutejsze ścieżki i alejki są chętnie wykorzystywane jako trasy biegowe i rowerowe, a zimą okoliczni mieszkańcy szusują tu na nartach biegowych. Szlaki w lesie są bardzo dobrze i czytelnie oznakowane.

Mieszkania – Anin

Charakter zabudowy Anina jest jednorodzinny, willowy – dominują tu obiekty o niskiej zabudowie. Stoi tu kilka pięknych świdermajerów, olbrzymie wrażenie robi zabytkowa rezydencja w stylu zakopiańskim przy ul. IX Poprzecznej.

Dom jednorodzinny z tarasem - Warszawa Wawer Anin

Komunikacja jest komfortowa, znajdują się tu dwie stacje kolejowe – Warszawa Anin i Warszawa Wawer. Przystanki autobusowe umiejscowione są głównie wzdłuż ulicy Kajki. Przemieszczanie się samochodem również jest bezproblemowe, północną granicę obszaru stanowi krajowa droga nr 2.

Domy zlokalizowane wśród licznej zieleni - Warszawa Wawer Anin

Na terenie obszaru znajduje się Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki, XXVI Liceum Ogólnokształcące, a także żłobek i przedszkola.

Wszechobecność lasów sprzyja bieganiu i jeździe na rowerze. Przy ul. V Poprzecznej zlokalizowany jest Ośrodek Sportu i Rekreacji dzielnicy Wawer, w którym znajduje się pływalnia, skatepark, boiska do piłki nożnej i squasha. W sąsiednim obszarze, Międzylesiu, przy ulicy Szpotańskiego mieści się klub fitness Zdrofit.

Dom z garażem - Warszawa Wawer Anin

W Aninie bez problemu można zrobić zakupy spożywcze, są też restauracje, piekarnia i cukiernia.

Znajduje się tu też Szpital Kardiologiczny oraz Narodowy Instytut Kardiologii. Przychodnia jest w sąsiednim Międzylesiu.

Wierni przynależą do parafii przy kościele Matki Bożej Królowej Polski na ulicy Rzeźbiarskiej.

Mieszkanie własnościowe w domu jednorodzinnym Warszawa Wawer Anin

Anin to spokojny, podmiejski obszar, położony w otoczeniu lasu. Jest tu dobra infrastruktura i komunikacja.

Zobacz pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Aleksandrów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Aleksandrów to obszar w warszawskiej dzielnicy Wawer, sąsiadujący z takimi terenami jak: Marysin Wawerski, Sadul, Międzylesie i Stara Miłosna.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu