Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione zapytanie do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Apartamenty inwestycyjne we Wrocławiu — jedna nieruchomość, wiele korzyści

Apartamenty inwestycyjne we Wrocławiu — jedna nieruchomość, wiele korzyści

Rynek nieruchomości rozwija się w zawrotnym tempie, a nieruchomości są bardzo dobrym zabezpieczeniem kapitału – dlatego też warto zainwestować w apartamenty inwestycyjne. Do wyboru są wynajmy krótkoterminowe albo długoterminowe, a każdy z nich posiada swoje zalety. Dodatkowo taka inwestycja wiąże się z licznymi korzyściami zarówno dla wynajmującego, jak i najemcy.


Inwestowanie w nieruchomości jest bardzo dobrym pomysłem, aby osiągnąć wiele korzyści, głównie tych finansowych. Dodatkowo, kiedy już podejmiemy decyzję o zakupie apartamentu inwestycyjnego –przekażemy nad nim opiekę wyspecjalizowanej firmie, która będzie dbała o kompleksowe zarządzanie naszą inwestycją. Zajmie się ona pozyskiwaniem najemców oraz późniejszym całościowym kierowaniem najmem krótkoterminowym, jak i długoterminowym.

Wynajem krótkoterminowy i długoterminowy

Wynajem długoterminowy zawierany jest przeważnie na okres przekraczający 12 miesięcy, dlatego jest to dla nas inwestycja pewniejsza. Będą nią np. zainteresowane większe firmy, które będą chciały wynająć mieszkania swoim pracownikom. Wybierając taką grupę lokatorów, mamy pewność, że będą oni korzystać z naszego apartamentu przez długi czas, niezależnie od trwającego sezonu. Wynajem długoterminowy wiąże się także ze stałym i pewnym pozyskiwaniem pieniędzy, co na pewno wpłynie na nasze poczucie bezpieczeństwa.

Wynajem krótkoterminowy przypomina trochę wynajmowanie pokoju w hotelu – najemcy korzystają z naszego apartamentu przez krótki czas, dlatego ich przepływ jest bardzo duży. Jest to bardziej czasochłonne i może wiązać się z częstszymi naprawami w mieszkaniu po takim pobycie. Jednak wynajmowanie apartamentu inwestycyjnego nawet tylko przez kilka dni, dla potencjalnego najemcy jest atrakcyjniejsze niż pobyt w hotelu, ponieważ tutaj dostaje on nie tylko sypialnie z miejscem do spania, ale także salon, łazienkę, kuchnie czy nawet dostęp do ogródka, tarasu czy balkonu. Dlatego to tylko od nas zależy, jaka opcja czasowa nas interesuje i która z nich przyniesie nam większe korzyści.

Apartamenty inwestycyjne – rynek pierwotny

Jaka lokalizacja dla apartamentu inwestycyjnego?

Przed zakupem inwestycji, trzeba ustalić, w jakiej lokalizacji nasz apartament będzie najbardziej atrakcyjny. Grupami, które najliczniej będą zainteresowane wynajmem, będą na pewno firmy, szukające mieszkań dla swoich pracowników. Dlatego ważna będzie bliskość biurowców i miejsc pracy. Innymi zainteresowanymi naszym apartamentem będą studenci, dla których najważniejsze będzie szybkie dotarcie na uczelnię. Wiadomo, im bliżej centrum, tym lepiej. Bardzo istotna jest także bliskość przystanków komunikacji miejskiej, zwłaszcza tramwajów, które w szybki sposób pozwolą na dotarcie w ważne miejsca. Również wszelakie restauracje, kina, siłownie, parki – będą ważne dla osób wynajmujących nasz apartament.

Apartamenty inwestycyjne z rynku pierwotnego

Podwójne korzyści dla właściciela

W zakupionym apartamencie inwestycyjnym właściciel może albo mieszkać sam, tak długo jak tylko chce, albo może zacząć wynajmować go zainteresowanym osobom. Dzięki temu cały czas uzyskuje przychody z inwestycji. Należy jednak wziąć pod uwagę to, w jakim czasie wynajmować apartament, a kiedy samemu z niego korzystać. Jeśli będziemy wynajmować długoterminowo nie jest to aż takie istotne, jednak jeśli ma być to wynajem krótkoterminowy, warto rozważyć, co nam się najbardziej opłaci. Dlatego też jeśli chcemy wynająć pokoje studentom, najlepiej to zrobić w trakcie trwania roku akademickiego, a samemu skorzystać ze swojego apartamentu w okresie wakacyjnym.

Kolejny artykuł

Materiały wykończeniowe — jaką podłogę wybrać?
Dopasowanie podłogi do wystroju nowego mieszkania stanowi ważny element wykończeniowy. Istotne jest wybranie takiego materiału, który będzie pasował do funkcji danego pomieszczenia, stylu aranżacji, koloru mebli czy ścian. W tym artykule dowiesz się, w co warto zainwestować, by cieszyć się zarówno pięknym wyglądem mieszkania, jak również długim i bezproblemowym użytkowaniem.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu

Apartamenty inwestycyjne we Wrocławiu

Wrocław, Śródmieście
Gdańska 1 – mieszkania inwestycyjne, m. P/1/7
589 680 zł2 pokoje56 m² + balkon 2,56 m2
 • Park Stanisława Tołpy (11 minut spacerem)
 • Pasaż Grunwaldzki (7 minut spacerem)
 • Szkoła Podstawowa nr 84 (10 minut spacerem)
 • Wyższa Szkoła Filologiczna (15 minut spacerem)
 • Park Stanisława Tołpy (11 minut spacerem)
3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA BLISKO CENTRUM TRAMWAJ ANEKS DUŻE POKOJE PRAWIE GOTOWE
Wrocław, Psie Pole
Sołtysowicka 21C – lokale inwestycyjne, m. A 0.8
303 590 zł2 pokoje38 m²
 • Stacja kolejowa Wrocław Sołtysowice (6 minut samochodem)
 • Stacja kolejowa Wrocław Sołtysowice (6 minut samochodem)
 • Hol z recepcją
 • Instytut Studiów Międzynarodowych (5 minut spacerem)
 • CH Młyn (6 minut samochodem)
PREMIUM 3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA ANEKS DWUSTRONNE PRAWIE GOTOWE SŁONECZNE
Wrocław, Śródmieście
Gdańska 1 – mieszkania inwestycyjne, m. P/1/8
547 548 zł2 pokoje53 m² + balkon 2,56 m2
 • Przystanek tramwajowy (3 minuty spacerem)
 • Przystanek tramwajowy (3 minuty spacerem)
 • Przystanek tramwajowy (3 minuty spacerem)
 • Nobilis Business House (12 minut spacerem)
 • Przystanek tramwajowy (3 minuty spacerem)
3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA BLISKO CENTRUM TRAMWAJ ANEKS PRAWIE GOTOWE
Wrocław, Śródmieście
Gdańska 1 – mieszkania inwestycyjne, m. P/3/8
558 180 zł2 pokoje53 m² + balkon 2,56 m2
 • Pasaż Grunwaldzki (7 minut spacerem)
 • Delikatesy (2 minuty spacerem)
 • Szkoła Podstawowa nr 84 (10 minut spacerem)
 • Uniwersytet Medyczny (15 minut spacerem)
 • Żłobek i przedszkole (2 minuty spacerem)
3D MIESZKANIE KOMUNIKACJA BLISKO CENTRUM TRAMWAJ ANEKS PRAWIE GOTOWE