Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Bemowo-Lotnisko – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ula Olczak
Ula Olczak

Bemowo Lotnisko to część dzielnicy Bemowo, bardzo atrakcyjnej do życia, również w związku z planowanym wkrótce oddaniem nowych stacji metra.

Bemowo-Lotnisko – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Przejdź do akapitów:

Bemowo-Lotnisko – historia

Zarówno etymologia nazwy, jak i okolica osiedla zdominowane są przez lotnisko Warszawa Babice, które powstało po II wojnie światowej jako obiekt wojskowy. Do połowy lat 70-tych lotnisko to posiadało 2 pasy startowe i było jednym z największych w Polsce. Później ponad połowę lotniska wraz z jednym pasem startowym przeznaczono pod zabudowę, w związku ze stale rozrastającą się stolicą. Tak powstało osiedle Bemowo-Lotnisko.

Warszawa Bemowo-Lotnisko – inwestycja posiada czyste klatki schodowe, obok bloku wydzielony skwer

Na dawnych pasach startowych wytyczone zostały ulice: Powstańców Śląskich i Radiowa. Na terenie osiedla znajduje się stara wieża kontroli lotów i kilka hangarów. Zachodnia część obszaru to teren zamknięty należący do WATu. Z lotniska w sezonie letnim startują regularnie małe jednostki lotnicze, głównie szybowce i awionetki.

Bemowo-Lotnisko – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Lotnisko, oprócz działalności lotniczej, udostępnia teren do organizacji interesujących wydarzeń kulturalnych o międzynarodowej randze. Do bardzo głośnych imprez należą: koncert Michaela Jacksona (1996 r.), koncert Madonny (2009 r.), koncert AC/DC (2010 r.), Sonisphere Festival (w latach 2010, 2011, 2012). Co roku odbywa się wiele imprez atrakcyjnych dla mieszkańców: Bieg Runnmageddon, eventy, imprezy charytatywne, imprezy we współpracy z lokalnymi organizacjami – Ośrodkiem Kultury Gminy Bemowo (corocznie latawce, zawody modeli latających), imprezy motoryzacyjne we współpracy z Automobilklubem Warszawskim (rajd Barbórka, wyścig na ¼ mili), targi motoryzacyjne i inne.

Boisko do gry w piłkę nożną – Warszawa, Bemowo-Lotnisko

W obszarze Bemowo-Lotnisko nie ma wydzielonego parku, jednak przylega on do jednej z bardziej atrakcyjnych części Warszawy, jeśli chodzi o infrastrukturę rekreacyjną i spacerową – Fortu Bema, który jest w pieszym zasięgu. Mimo braku parku w dzielnicy nie brakuje osiedlowych placów zabaw, atrakcyjnych dla najmłodszych mieszkańców.

Mieszkania – Bemowo-Lotnisko

Zabudowa mieszkalna dzielnicy jest dość gęsta i obejmuje zarówno urokliwe stare wille i segmenty, jak również blokowiska typowe dla drugiej połowy XX wieku (osiedla bloków są w bardzo oryginalnym kształcie – w podkówkę). Na terenie dzielnicy są też budowane zupełnie nowe inwestycje deweloperskie (w pobliżu ulicy Powstańców Śląskich) i zapewne będą wytyczane kolejne obszary pod zabudowę.

Warszawa, Bemowo-Lotnisko – nowoczesna inwestycja, w pobliżu linie autobusowe

Komunikacja z innymi częściami miasta jest bardzo dobra. Na pętli Nowe Bemowo stratują tramwaje rozjeżdżające się w różne strony (w tym do centrum i metra). Jest też parę linii autobusowych. Dojazd do Śródmieścia komunikacją zajmuje ok. 30-40 minut. Najbliższa stacja metra to Księcia Janusza. Jedną z granic obszaru jest trasa S8, dzięki której w szybki sposób można się wydostać z Warszawy lub przemieścić obwodnicą w inną część stolicy.

Park z placem zabaw w spokojnej części Bemowa

Na terenie Bemowa-Lotniska działa kilkanaście przedszkoli, zarówno publicznych, jak i prywatnych.

Przy ulicy ppłk. Wacława Szadkowskiego znajduje się publiczna Szkoła Podstawowa nr 321 z okazałym zapleczem sportowym – boiskami i bieżniami. Działa tu dziecięcy Bemowski Klub Sportowy „7”. Przy szkole nr 357 poza zapleczem sportowym jest również spory plac zabaw, z którego mogą korzystać mieszkańcy dzielnicy. Tuż przy trzeciej szkole obszaru – Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 znajduje się OSiR Bemowo Fitness oraz Pływalnia Pingwin, w którym dostępny jest m.in. basen (25 m), zjeżdżalnia (80 m) oraz płytki basen rekreacyjny.

Ładne mieszkanie w spokojnej części Bemowa, dużo zieleni, dobrze skomunikowana okolica

Jest to dobre miejsce do życia podczas studiów na Wojskowej Akademii Technicznej, której obszar częściowo należy do dzielnicy.

Istnieje możliwość zrobienia zakupów w popularnych dyskontach, nie brakuje również osiedlowych sklepów. Przy Powstańców Śląskich znajduje się stacja benzynowa oraz myjnia bezdotykowa. W pieszym zasięgu jest Galeria Bemowo, w której poza sklepami mieści się duży kompleks kinowy.

Warszawa, Bemowo-Lotnisko – inwestycje z nową elewacją w sąsiedztwie zielonego skweru

Wygodna jest kwestia opieki medycznej – mieści się tu parę centrów medycznych oraz laboratoriów diagnostycznych. Jest również całodobowa lecznica weterynaryjna.

Na osiedlach jest wiele punktów gastronomicznych o zróżnicowanej ofercie. Nie brakuje tu banków i bankomatów. Choć w obszarze są wydzielone liczne ogólnodostępne miejsca parkingowe i parkingi strzeżone, z uwagi na charakter zabudowy (powojenne bloki bez garaży podziemnych) może być problem z zaparkowaniem.

Dobrze skomunikowana część Warszawy – Bemowo-Lotnisko

Z pewnością okolica dzielnicy Bemowo Lotnisko to obszar samowystarczalny, który wyróżnia dość bogata infrastruktura usługowo-handlowa. By załatwić podstawowe potrzeby mieszkańcy nie muszą pokonywać dużych odległości.

Zobacz również inne obszary Warszawy.

Kolejny artykuł

Boernerowo-Lotnisko – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Boernerowo i Lotnisko to dwa sąsiadujące ze sobą obszary w warszawskiej dzielnicy Bemowo.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu