Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Brzeziny – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Brzeziny to obszar na terenie warszawskiej dzielnicy Białołęka. Granice wyznaczają ulice Szlachecka, Pawła Włodkowica, Białołęcka, Płochocińska, Ostródzka, Zdziarska, a także trasa S8.

Brzeziny – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule poznasz bliżej obszar Brzeziny i dowiesz się, czy jest tu dobry dostęp do istotnych punktów, takich jak sklepy, przychodnie i szkoły.

Przejdź do akapitów:

Brzeziny – historia

Do połowy XX w. Brzeziny były podwarszawską wsią, tereny te zostały włączone do Warszawy w 1951 r., razem z pozostałymi sąsiadującymi wsiami.

Domy w spokojnej okolicy - Brzeziny Białołęka Warszawa

Brzeziny – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Brzeziny to dawny rolniczy teren, gdzie nie ma wyznaczonego parku czy lasu, jednak dość przyjemnie się spaceruje wzdłuż Kanału Żerańskiego, gdzie wiedzie ścieżka pieszo-rowerowa. Po Kanale Żerańskim można też popływać kajakiem.

Kanał Żerański Białołeka Warszawa

Popularnym miejscem wśród rodzin z dziećmi jest plac zabaw Truskawkowe Pole, przy ul. Truskawkowej. Na ogrodzonym terenie znajduje się wiele atrakcyjnych przestrzeni do zabaw i rekreacji.

Kanał Żerański Brzeziny Białołęka Warszawa

Z Brzezin sprawnie dojedzie się nad Zalew Zegrzyński, który jest popularnym miejscem rekreacji na wodzie – można tu żeglować oraz uprawiać windsurfing oraz kitesurfing. W bliskiej okolicy jest również duży kompleks leśny Puszcza Słupecka, gdzie nie brakuje tras spacerowych, biegowych oraz rowerowych.

Mieszkania – Brzeziny

Charakter zabudowy Brzezin jest raczej zróżnicowany. Na razie dominują tu domy jednorodzinne, zarówno sprzed lat, jak i te nowe, jednak wciąż powstają nowoczesne osiedla z budynkami wielorodzinnymi.

Nieruchomość Brzeziny Białołęka Warszawa1-piętrowy dom zlokalizowany w dogodnej lokalizacji - Brzeziny Białołęka Warszawa

Po ulicach obszaru Brzeziny krążą lokalne autobusy, które dowożą mieszkańców do większych węzłów komunikacyjnych. Jednak niewątpliwie najwygodniejszą formą przemieszczania się będzie samochód. Obszar graniczy z szybką trasą S8, którą można dotrzeć w każde miejsce w północnej Warszawie. W godzinach szczytu trasa S8 bywa zakorkowana.

Na terenie obszaru Brzeziny przy ulicy Hemara znajduje się rejonowe przedszkole, w innych punktach osiedla mieszczą się placówki prywatne. Przy ulicy Hemara oraz Juranda ze Spychowa są szkoły podstawowe.

Nieruchomość Brzeziny Białołęka Warszawa

Miłośnicy sportu mieszkający na obszarze Brzeziny nie mają zbyt wielu miejsc, w których mogą trenować. Działają tu dwa piłkarskie kluby sportowe – Białe Orły oraz Szkółka Piłkarska Football Kids. Przy ul. Kopijników znajduje się siłownika i klub fitness. Najbliższa pływalnia mieści się przy ul. Łabiszyńskiej.

Na obszarze Brzeziny znajdują się nieliczne sklepy spożywcze, w większości lokalne, nie ma tu większego centrum handlowego. Za to są tutaj takie punkty jak Lidl, Biedronka i Carrefour Market oraz parę sklepów specjalistycznych branż. Tuż przy granicy obszaru znajduje się duży odzieżowy outlet Factory Annopol, nieopodal mieści się również IKEA.

Nieruchomość wśród terenów zielonych - Brzeziny Białołęka Warszawa

Rejonowa przychodnia znajduje się przy ul. Przykoszarowej. Przyjmują tu lekarze pierwszego kontaktu oraz różni specjaliści. Przy ul. Wierzbiny znajduje się Przychodnia Diagnostyczno-Specjalistyczna, a w południowej części obszaru mieści się parę prywatnych gabinetów stomatologicznych.

Oferta gastronomiczna obszaru Brzeziny jest bardzo uboga, są tutaj pizzerie, fast food, restauracja i kawiarnia.

Wierni mieszkający na obszarze Brzeziny przynależą do parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty przy ul. Ostródzkiej.

Droga w pobliżu szkoły - Brzeziny Białołęka Warszawa

Zobacz też pozostałe obszary Warszawy.

Kolejny artykuł

Białołęka Dworska – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Białołęka Dworska to obszar w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Położony jest w otoczeniu lasów, pomiędzy linią kolejową, ulicą Smugową i ulicą Ornecką.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu