Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Chrzanów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Chrzanów to południowo-zachodnia część dzielnicy Bemowo, znajdująca się na granicy Warszawy. To prężnie rozwijający się obszar z ogromnym potencjałem do zaplanowania. Nowe inwestycje budują się równomiernie na całym obszarze.

Chrzanów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule przedstawiamy obszar Chrzanów (Bemowo). Poznasz jego zalety i dowiesz się, jakie punkty i atrakcje znajdują się na jego terenie.

Przejdź do akapitów:

Chrzanów – historia

W drugiej połowie XIX wieku ulokowano tu szlachecką wieś Macierzysz-Chrzanowo, należącą do rodziny Chrzanowskich, a teren ten już wcześniej nazywano Chrzanowem. Obszar znajdował się na linii pierścienia fortów Cytadeli.

Chrzanów - mieszkania na spokojnym osiedlu w otoczeniu terenów zielonych

Ważnym elementem rozwoju okolicy było założenie Folwarku Mory w początkach XX wieku, gdzie mieściła się stacja doświadczalna i szkoła ogrodnicza oraz arboretum. Chrzanów włączono w granice Warszawy w 1951 r., jednak jego prawdziwy rozwój budowlany ma miejsce dopiero teraz.

Atrakcyjne mieszkanie położone na obszarze Chrzanów Bemowo

Południową granicą obszaru jest główna magistrala kolejowa na linii wschód-zachód i między nią, a ul. Połczyńską znajduje się jedyny ściśle zabudowany teren na obszarze Chrzanów. Mieści się tu Instytut Energetyki oraz centra handlowe (Selgros Cash & Carry, Tesco, Bricoman, Media Expert, stacja benzynowa oraz liczne salony samochodowe).

Chrzanów – zabytki

Na obszarze Chrzanowa wybudowano Fort IV Chrzanów, który działał do 1913 r., po czym, podobnie jak inne obiekty tego typu stał się magazynem. Dziś popada w lekką ruinę, jednak obserwując tendencję w innych dzielnicach, jest szansa i potencjał na remont.

Chrzanów – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Ciekawym miejscem do odwiedzenia w Chrzanowie jest Wrotkarnia Roller Disco. To hala, w której można doskonalić jazdę na wrotkach i rolkach, a wieczorami odbywają się tu nawet dyskoteki na kółkach.

Wrotkarnia Roller Disco Chrzanów Bemowo

Możliwości spacerowe na terenie Chrzanowa nie są duże, naokoło Fortu wiedzie ścieżka, można wejść też na teren ruin.

Mieszkania – Chrzanów

Na terenie obszaru Chrzanów w chwili obecnej znajdują się jedynie prywatne przedszkola oraz szkoły podstawowe. Nie brakuje natomiast lokali gastronomicznych w postaci restauracji i kawiarni. Na terenie Chrzanowa planowane są budowy dwóch kościół katolickich, obecnie mieszkańcy przynależą do parafii w miejscowości Blizne.

Mieszkanie położone przy supermarkecie LIdl

Przy ulicy Gen. Meriana C. Coopera 5 znajduje się przychodnia rejonowa. Na terenie Chrzanowa znajdują się również prywatne centra medyczne oraz spa.

Mieszkanie zlokalizowane na nowym osiedlu w otoczeniu terenów zielonych

​Komunikacja z innymi częściami Warszawy dopiero nabiera rozpędu. Przy dużym rondzie na ulicy Połczyńskiej są przystanki, z których można autobusem w 20 minut dojechać do stacji metra Rondo Daszyńskiego. Inne autobusy jadą do dzielnicy Włochy czy na Bielany.

Atrakcyjne mieszkanie zlokalizowane na osiedlu z placem zabaw

​Z Chrzanowa jest łatwy wyjazd z Warszawy – obszar znajduje się przy węźle trasy S8 oraz drodze krajowej 92. Z pewnością łatwiej będzie się tu mieszkać osobom posiadającym własny samochód oraz takim, które nie muszą przemieszczać się do centrum miasta w godzinach szczytu.

W maju 2024 r. planowane jest otwarcie stacji II linii metra Chrzanów przy zbiegu ulic Szeligowskiej i gen. Rayskiego.

Osiedle do zamieszkania. Główne atuty nieruchomości to bliskość zieleni i ścieżki rowerowej

​Chrzanów z pewnością jest ciekawym wyborem na kupno mieszkania. Za parę lat wszystkiego będzie tu pełno, a obecne ceny są atrakcyjne. To czego nie da się zrobić na terenie Chrzanowa, można zrobić w sąsiadujących obszarach. Tuż obok, za ulicą Lazurową, są doskonale funkcjonujące Jelonki.

Na sprzedaż mieszkanie chrzanów - dla osób poszukujących wygodnego mieszkania blisko zieleni

Szukasz mieszkania w innej części Warszawy? Sprawdź pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Falenica – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Falenica to obszar w warszawskiej dzielnicy Wawer, przy trasie podmiejskiej kolejki linii otwockiej. Graniczy na północy z Miedzeszynem, na południu z Józefowem. Jej zachodnią granicę stanowi Wisła. Falenica jest położona w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu