Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Czechowice – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ula Olczak
Ula Olczak

Czechowice to obszar warszawskiej dzielnicy Ursus, którego granice wyznaczają ulice Cierlicka, Kościuszki, Sosnkowskiego, Bodycha, Górna Droga oraz linia kolejowa prowadząca do Żyrardowa.

Czechowice – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule dowiesz się więcej o obszarze Czechowice. Opowiemy Ci jego historię oraz przedstawimy ciekawe atrakcje dla mieszkańców i turystów. Podpowiemy też, dlaczego warto zamieszkać w tej części warszawskiego Ursusa.

Przejdź do akapitów:

Czechowice – historia

Obszar Czechowice był w XV w. wsią szlachecką, która rozwijała się swoim tempem na uboczu. Ursus w XIX w. stał się obszarem mocno przemysłowym z wieloma fabrykami na swoim terenie. Czechowice natomiast zachowały willowy charakter. Dominuje tu zabudowa jednorodzinna, są również powojenne osiedla, a także powstają nowe inwestycje. Obecnie w sprzedaży są mieszkania przy ulicy Górna Droga.

Czechowice – mieszkanie znajduje się przy cichej ulicy

Obszar Czechowice został włączony w granice Warszawy w 1977 r.

Czechowice – atrakcje dla mieszkańców i turystów

W obszarze Czechowice znajduje się Park Czechowicki, który jest lubianym terenem rekreacyjnym mieszkańców Ursusa. Zlokalizowany jest w kwadracie ulic Michała Spisaka, Żurawickiej, Malinowej i Michała Drzymały. Znajduje się tu zadbana zieleń, staw z fontanną, plac zabaw dla dzieci w różnym wieku oraz amfiteatr. Po parkowych alejkach można śmiało spacerować i biegać. Są tu również wytyczone ścieżki rowerowe.

Czechowice – Staw z fontanną w Parku Czechowickim

Mieszkania – Czechowice

Komunikacja obszaru Czechowice z innymi dzielnicami Warszawy jest bardzo dobra. Znajduje się tu stacja kolejowa podmiejskich pociągów Warszawa Ursus Niedźwiadek. Po ulicach krąży wiele linii autobusowych dojeżdżających w różne rejony Warszawy. Przez obszar Czechowice poprowadzona została trasa S2, która jest obwodnicą Warszawy. Głównymi ulicami obszaru są Spisaka i Regulska.

Czechowice – infrastruktura drogowa

W obszarze Czechowice znajdują się przedszkola i szkoły podstawowe.

Miłośnicy sportu mieszkający w obszarze Czechowice mają do dyspozycji Park Czechowicki, w którym wytyczone są alejki do biegania i ścieżki rowerowe. Przy ulicy Sosnkowskiego działa Ośrodek Sportu i Rekreacji dzielnicy Ursus, a w nim znajduje się basen o długości 25 metrów, kompleks boisk do gier zespołowych, korty tenisowe oraz działa klub sportowy. Swoje siedziby mają tu również kluby fitness.

Czechowice – Park Czechowicki

W obszarze Czechowice zakupy można zrobić w licznych sklepach osiedlowych oraz w popularnych dyskontach. Najbliższe centrum handlowe znajduje się w sąsiadującym obszarze Skorosze przy ulicy Składkowskiego.

Czechowice – dwupokojowe mieszkanie w niskim bloku

Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej znajduje się przy ulicy Sosnkowskiego. W obszarze Czechowice swoje siedziby mają również prywatne centra medyczne oraz specjalistyczne gabinety lekarskie.

Czechowice – 4-piętrowy blok zlokalizowany bezpośrednio przy zielonym terenie

Mapa gastronomiczna obszaru Czechowice jest raczej uboga. Znajduje się tu parę lokali o zróżnicowanym charakterze.

Wierni mieszkający w obszarze Czechowice przynależą do parafii przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na ulicy Piastowskiej.

Czechowice to wygodny obszar do życia, dobrze skomunikowany ze Śródmieściem i innymi dzielnicami Warszawy. Jest tu park miejski i sprzyjająca infrastruktura do życia.

Czechowice – widokowe mieszkanie położone przy placu zabaw

Zobacz również inne obszary Warszawy.

Kolejny artykuł

Kępa Zawadowska – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Kępa Zawadowska to obszar w warszawskiej dzielnicy Wilanów. Granice wyznaczają Wisła, trasa Południowej Obwodnicy Warszawy, rzeka Wilanówka. Od południa Kępa Zawadowska graniczy ze wsią Kępa Okrzewska, od zachodu z obszarem Powsin, a od północy z obszarem Zawady.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu