Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Dawidy, Zgorzała, Lesznowola – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ula Olczak
Ula Olczak

Dawidy, Zgorzała, Lesznowola to urokliwe miejscowości zlokalizowane w komfortowej odległości od Warszawy. Panuje tu spokojny, podmiejski klimat. Czy warto zdecydować się na ten obszar?

Dawidy, Zgorzała, Lesznowola – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule poznasz obszar Dawidy, Zgorzała Lesznowola. Dowiesz się, jakie atrakcje są zlokalizowane w tej okolicy oraz czy dla kogo ta okolica będzie idealna.

Przejdź do akapitów:

Dawidy, Zgorzała, Lesznowola – krótka historia

Warszawa nieustannie się powiększa. Niegdyś widok z okien samochodu w drodze między Ursynowem, a Piasecznem był wiejsko-sielski, dziś jest tu właściwie ciągłość zabudowy i duży tłok. Cały omawiany obszar wschodniej części gminy Lesznowola to teren mniej więcej pomiędzy ulicą Puławską, a wsią Lesznowola. W wielu punktach tego obszaru budują się nowe inwestycje, często w bardzo konkurencyjnych cenach. Zwykle są to segmenty lub osiedla willowe, ale w ofercie są również apartamentowce.

Nowe inwestycje w Dawidach – w niedalekiej odległości od osiedla znajduje się park

Obszar ten ma charakter rolniczo-leśny, obecnie przekształca się w mieszkaniowy. Istniejąca zabudowana, poprzeplatana polami uprawnymi, łąkami, lasami tudzież ujeżdżalniami dla koni, jest zróżnicowana. Znajdują się tu zarówno starsze gospodarstwa rolnicze, jak i wille z ogrodami. Są też osiedla domków, segmentów i bloków. Na pewno jest to jeden z obszarów z większym potencjałem, zważywszy na bliskość torów kolejowych i podmiejskiej kolejki dojeżdżającej do Śródmieścia lub na Warszawę Zachodnią.

Dawidy, Zgorzała, Lesznowola – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Tereny spacerowe w tej okolicy zlokalizowane są punktowo, nie ma większego zwartego kompleksu leśnego. Niewątpliwie najbardziej urokliwym terenem spacerowym obszaru są Lasy Magdaleńskie, a w nich Góry Piaskowe. Znajduje się tu okazała wydma, gęsto porośnięta sosnami. Jest plac zabaw, miejsce biwakowe oraz szlaki turystyczne. Lasy Magdaleńskie to większy kompleks leśny, po którym można swobodnie spacerować.

Stawy w Dawidach

W Nowy Woli znajdziemy staw, który oplata przyjemna ścieżka spacerową. Dla najmłodszych zorganizowany jest też plac zabaw. Niestety miejsce nie jest zadrzewione, ma silną ekspozycję słoneczną.

Miejscem docenianym przez wędkarzy są Stawy w Dawidach, gdzie na dwóch obszernych łowiskach można upolować karpia, amura, szczupaka, lina, karasia lub suma.

Dawidy, Zgorzała, Lesznowola – mieszkania

Mieszkać i przemieszczać się do pracy czy szkoły bez samochodu na terenie tego obszaru jest raczej trudno. Wprawdzie jeździ tu kolejka – są stacje – Piaseczno, Nowa Iwiczna, Warszawa Jeziorki, Warszawa Dawidy, jednak niewiele inwestycji budowanych jest w bezpośredniej bliskości pociągu. Nie wszystkie też sprawunki wymagają podróży do Warszawy. Po ulicach jeżdżą autobusy, mogą one ułatwić podróże po mieście. Szczęśliwie są drogi i sprawnie można dojechać autem do różnych miejsc. Do Warszawy najprościej wybrać się albo Puławską na wschodzie, lub S7/S8 na zachodzie.

Nowe mieszkania – inwestycja znajduje się przy sąsiedniej drodze dojazdowej

Każda z wsi należąca do opisywanego obszaru ma swoje rejonowe przedszkole oraz szkołę podstawową. Oprócz nich są pojedyncze placówki prywatne.

Miłośnicy sportu mieszkający w omawianym obszarze mają sporo miejsc do biegania i jazdy na rowerze. Znajdują się tą rzadko rozsiane kluby sportowe – piłkarskie oraz sztuk walki. Na terenie obszaru jest kilka ośrodków jeździeckich. Klub fitness znajduje się w Lesznowoli przy ul. Gminnej, do innych trzeba dojechać do Piaseczna. Tu oferta jest szersza. Najbliższy basen znajduje się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie przy ul. Gen. Sikorskiego.

Dawidy - zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania powstał tu plac zabaw dla dzieci

Mieszkańcy obszaru zrobią zakupy w licznych lokalnych sklepach spożywczych oraz w popularnych dyskontach. W sprawny sposób dojedzie się również do Centrum Handlowego Auchan Piaseczno, gdzie w sprzedaży są produkty różnych brand, w tym budowlanej.

Plac zabaw dla dzieci – Dawidy

Dostęp do opieki medycznej na tym obszarze nie należy do największych atutów tej okolicy. Mieszkańcy mogą w ramach NFZ korzystać z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej SALUS w Magdalence oraz Przychodni dla Dzieci i Rodziców w Nowej Woli. W Starej Iwicznej i w Piasecznie działa Centrum Medyczne LUX MED.

Nowe inwestycje na terenie obszaru Wschodnia Część Gminy Lesznowola

Na terenie tego obszaru znajduje się niewiele punktów gastronomicznych, większość z nich skierowanych jest do klienta organizującego większe imprezy rodzinne. W Lesznowoli jest pizzeria, kebab i sushi.

Wierni mieszkający w obszarze przynależą do parafii przy kościele św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach, bł. Honorata Koźmińskiego w Lesznowoli oraz do parafii w sąsiadujących obszarach.

Atrakcyjna działka budowlana w zielonych okolicach

Obszar, w którego skład wchodzą Dawidy, Zgorzała i Lesznowola jest spokojnym, podmiejskim terenem, dedykowany głównie osobom zmotoryzowanym. Z pewnością bardziej go docenią miłośnicy grilla ogródku niż nocnych klubów. Mieszka się tu trochę jak na wsi, ale jest blisko do miasta (zarówno do Piaseczna, jak i Warszawy).

Przeczytaj artykuły również o innych obszarach Warszawy.

Kolejny artykuł

Józefosław, Julianów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Józefosław to wieś w powiecie piaseczyńskim, położona 15 km od centrum Warszawy, przy południowej granicy Lasu Kabackiego. Julianów to teren sąsiadujący, wpisany trójkątem na mapie w Józefosław, ograniczony od południa torami kolejowymi (ruch pozostaje tu towarowy). Traktujemy to więc w artykule jako jeden obszar.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu