Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Dodatki oferowane przez deweloperów

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Na rynku pierwotnym działa bardzo wielu deweloperów. Są wśród nich tacy, którzy z nieruchomościami związani są od kilkudziesięciu lat. Mają wypracowane wzorce budownictwa, cieszą się zaufaniem klientów, a materiały, których używają do budowania inwestycji są trwałe i sprawdzone. Na rynku pierwotnym wielu także tych nowszych deweloperów, którzy do swoich inwestycji wprowadzają dużo nowoczesnych rozwiązań. Sprawdź, na jakie dodatki możesz liczyć, kupując nowe mieszkanie lub dom – czy to od dewelopera, który działa na rynku już od lat, czy od tego, który dopiero zaczyna.

Dodatki oferowane przez deweloperów

System Smart Home

W ostatnich latach najpopularniejszy jest chyba pakiet System Smart House, dzięki któremu mieszkańcy w wygodny sposób, bo np. za pomocą smartfona, mogą zarządzać elektroniką i mediami w mieszkaniu czy domu. System Smart House oferuje m.in. termoregulatory, czujniki otwarcia drzwi głównych czy balkonowych, kontrolowanie żaluzji, zasilania, oświetlenia, multimediów. Co ważne, korzystanie z takiego pakietu pozwoli znacznie zaoszczędzić na rachunkach.

Pakiet antysmogowy

Inne udogodnienie, coraz częściej oferowane przez deweloperów, to pakiet antysmogowy. Chroni on zarówno przed smogiem, ale też przed kurzem, pyłkami, alergenami czy grzybami. Pakiet posiada także filtr, który zabezpiecza przed owadami, stąd nie ma konieczności instalowania moskitiery. Dodatkowo pakiet antysmogowy oferuje stały dopływ czystego i świeżego powietrza. Urządzając nowe mieszkanie warto także znaleźć miejsca na antysmogowe rośliny, które także wpłyną na jakość powietrza w pomieszczeniach.

Pakiet Smart House w nowym mieszkaniu

Panele fotowoltaiczne

Dla tych, którzy chcą mieszkać ekologicznie, satysfakcjonujące będzie to, że deweloperzy często proponują naturalne rozwiązania w postaci fotowoltaiki czy kolektorów słonecznych. Panele fotowoltaiczne to inteligentna instalacja, która pozwala na zmniejszenie zużycia prądu. Natomiast kolektory słoneczne zapewniają mniejsze koszty ogrzewania. Oprócz tego coraz częściej na osiedlach pojawiają się stacje do ładowania samochodów elektrycznych, co przyczynia się do dbania o środowisko.

Ochrona i monitoring

Na bezpieczeństwo mieszkańców będzie wpływało to, że nowe osiedla są grodzone, często mają szlabany, ochronę i monitoring 24h/dobę. Natomiast główne drzwi do budynku i do poszczególnych mieszkań są antywłamaniowe i bardzo szczelne, co sprawia, że ciepło zostaje zatrzymane wewnątrz budynku. Również okna trzyszybowe, stosowane w nowych inwestycjach, dzięki swojej świetnej termoizolacji wpływają na zmniejszenie utraty energii grzewczej, co przekłada się na zaoszczędzenie pieniędzy. Okna trzyszybowe zapewniają także świetną izolację akustyczną, co w przypadku mieszkania w bloku, jest bardzo pożądaną właściwością.

Pakiety wykończeniowe

Pomocną opcją są pakiety wykończeniowe, które deweloper oferuje w wykończeniu pod klucz. Dzięki takiej możliwości zaoszczędzisz swój czas i nie będziesz musiał martwić się kwestiami wykończenia mieszkania. Jedyne co musisz zrobić to zdecydować, w jaki sposób chcesz mieć urządzone swoje wymarzone M. Może to nie być takie łatwe jak się wydaje, ponieważ deweloperzy oferują kilka różnych stylów, np. retro, rustykalny, modern, skandynawski czy marynistyczny – więc wybór może być ciężki. Jednak przy zakupie mieszkania często można skorzystać z pomocy architekta wnętrz.

Nowe mieszkanie w stylu marynistycznym

Garaż lub poddasze gratis

Warto wspomnieć także o tym, że deweloperzy często wprowadzają do swoich inwestycji różne gratisy. Najczęściej jest to dodatkowa powierzchnia użytkowa wliczona już w cenę mieszkania, jak np. balkon, taras, ogródek, garaż czy miejsce postojowe. W przypadku domów mieszkańcy często dostają poddasze gratis, które mogą zaadaptować w dowolny sposób.

Przy inwestycjach z najwyższej półki, wśród których znajdują się m.in. apartamenty inwestycyjne, mieszkańcy mogą liczyć na wiele udogodnień w samych przestrzeniach wspólnych. Takie osiedla są przeważnie wyposażone w spa, fitness, siłownię, place zabaw, lokale handlowo-usługowe, boiska, osiedlowe kino czy klub. Dodatkowo na komfort mieszkania wpłynie lobby z recepcją, monitoring i ochrona 24h/dobę. Mieszkańcy mogą liczyć także na wideodomofony i karty hands free.

Kolejny artykuł

Wykończenie mieszkania — ile kosztuje i od czego zależy cena?
Kupiłeś nowe mieszkanie i nie masz czasu lub ochoty na prace wykończeniowe i dobieranie odpowiednich mebli do każdego z pomieszczeń? Zdecyduj się na najlepszy sposób wykończenia mieszkania! Pozwoli Ci to zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku. Wielu deweloperów, przy zakupie mieszkania z ich inwestycji, oferuje także wykończenie mieszkania pod klucz. O tym, czym jest wykończenie pod klucz i jakie korzyści ono daje, pisaliśmy tutaj. Ile jednak kosztuje takie rozwiązanie?
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu