Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Fort Radiowo – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ula Olczak
Ula Olczak

Fort Radiowo to obszar w warszawskiej dzielnicy Bemowo. Granice obszaru wyznaczają ulice Antoniego Kocjana, Fortowa, Dywizjonu 303, Powstańców Śląskich, Radiowa oraz granica Warszawy i gminy Stare Babice.

Fort Radiowo – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule poznasz obszar Fort Radiowo. Dowiesz się, co ciekawego można znaleźć w tej części Warszawy oraz czy dlaczego warto tu zamieszkać.

Przejdź do akapitów:

Fort Radiowo – historia

Nazwa obszaru Fort Radiowo pochodzi od zwyczajowej nazwy Fortu Twierdzy Warszawa, który znajduje się w okolicy, a wzniesiony został w drugiej połowie XIX wieku. W 1922 r. zamontowano tu instalacje radiowe, od których pochodzi obecnie używana nazwa. Dla obsługi radiostacji wzniesiono osiedla mieszkaniowe w sąsiadującym obszarze Boernerowo. Obecnie Fort Radiowo w dużej mierze porasta Las Bemowski, znajdują się tu także ogródki wojskowe, mały poligon z placem ćwiczeń, strzelnice wojskowe, dwa bloki mieszkalne i Wojskowa Akademia Techniczna. Sam fort zaś jest niedostępny dla zwiedzających.

Klub Wojskowej Akademii Technicznej – Warszawa, Bemowo, Fort Radiowo

Fort Radiowo – atrakcje dla mieszkańców i turystów

W obszarze Fort Radiowo nie ma zbyt wielu atrakcyjnych spacerowo terenów, z uwagi na fakt, iż większość terenu to obszar wojskowy. Jednak tuż za zachodnią granicą znajduje się rezerwat przyrody Łosiowe Błota – jedno z bardziej popularnych miejsc spacerowych Warszawiaków. Łosiowe Błota to lasy które są połączone z Kampinoskim Parkiem Narodowym. Często bywają tu typowe dla puszczy osobniki – łosie. W sercu lasu znajduje się krótka drewniana kładka, którą można wejść w dziką, podmokłą część lasu i obserwować przyrodę.

Warszawa Fort Radiowo – Łosiowe Błota

Mieszkania – Fort Radiowo

Bardzo dużą część obszaru zajmuje teren Wojskowej Akademii Technicznej (WAT). Znajduje się tu większość wydziałów uczelni, akademiki, poligon oraz pola do ćwiczeń.

W centrum obszaru znajduje się niewielkie osiedle domków jednorodzinnych skupionych przy paru ulicach, podobne znajduje się przy ulicy Powstańców Śląskich. Z kolei pas obszaru Górce znajdujący się pomiędzy ulicą Dywizjonu 303, a obwodnicą należy do deweloperów. Tu powstają nowe osiedla z apartamentowcami.

Fort Radiowo – instytucje należące do Wojskowej Akademii technicznej

Przez Fort Radiowo przechodzi jedna ulica – gen. Sylwestra Kaliskiego, przy której zatrzymują się autobusy i tramwaje. Komunikacja odbywa się głównie granicami – ulicami Radiową oraz Powstańców Śląskich, Dywizjonu 303 i Kocjana.

Przy ul. gen. Sylwestra Kaliskiego znajduje się publiczne przedszkole, na terenie obszaru są również prywatne placówki. Rejonowa szkoła podstawowa mieści się w sąsiadującym obszarze Groty przy ulicy Skłoby. Przestrzeń edukacyjna obszaru Fort Radiowo jest zdominowana przez Wojskową Akademię Techniczną. Znajduje się tu również Wojskowe Liceum Informatyczne.

Warszawa, Fort Radiowo – rynek pierwotny, mieszkania w 4-piętrowej inwestycji

Miłośnicy sportu mieszkający w obszarze Fort Radiowo mają blisko do lasów, w których nie brakuje ścieżek spacerowych i biegowych oraz tras rowerowych. Większość obiektów sportowych znajdujących się w obszarze znajduje się na terenie wojskowej uczelni, przez co nie są one dostępne dla innych osób niż studenci. Przy ulicy Dywizjonu 303 znajduje się klub fitness Zdrofit.

W obszarze Fort Radiowo jest niewiele sklepów. By zrobić większe zakupy trzeba się udać do sąsiednich obszarów. Blisko jest stąd na przykład do Wola Parku przy Górczewskiej.

Nieruchomości w dobrze skomunikowanej części Warszawy – Warszawa, Bemowo, Fort Radiowo

Przychodnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej znajdują się w sąsiadujących obszarach. Na terenie Fortu Radiowo nie ma gabinetów specjalistycznych, ani centrów medycznych.

Wierni mieszkający w obszarze Fort Radiowo przynależą do parafii znajdujących się w sąsiadujących obszarach.

Infrastruktura transportowa w obszarze Fort Radiowo

Fort Radiowo jest bardzo specyficzną dzielnicą, której większość obszaru zajmują tereny Wojskowej Akademii Technicznej. Dużym atutem obszaru jest urokliwy rezerwat przyrody Łosiowe Błota.

Zobacz również inne obszary Warszawy.

Kolejny artykuł

Fort Bema – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Fort Bema to osiedle i obszar w warszawskie dzielnicy Bemowo, którego nazwa pochodzi od jednego z fortów Cytadeli Warszawskiej.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu