Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Grębałów-Lubocza – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Popularnym ostatnio obszarem, w którym powstają nowe inwestycje jest Grębałów-Lubocza. Mieszkania tutaj będą dobrym wyborem dla osób, które chcą korzystać z zalet mieszkania w dużym mieście, a przy tym chcą uniknąć miejskiego zgiełku.

Grębałów-Lubocza – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Jeśli cenisz sobie bliskość terenów zielonych oraz lokalizację o podmiejskich charakterze, poznaj bliżej obszar Grębałów-Lubocza!

Przejdź do akapitów:

Grębałów-Lubocza, dzielnica Wzgórza Krzesławickie – krótka historia

Grębałów-Lubocza leży na północnym krańcu Krakowa i sąsiaduje z Mistrzejowicami, Wzgórzami Krzesławickimi, Pleszowem i Przylaskiem. Na obszar składają się dawne wsie, czego pozostałością są niewielkie gospodarstwa, należące do niektórych mieszkańców. Tutejsza zabudowa to przede wszystkim domy jednorodzinne i niewysokie budynki wielorodzinne.

Kraków, Wzgórza Krzesławickie - mieszkanie położone przy infrastrukturze transportowej

Grębałów-Lubocza – zabytki i instytucje kulturowe zlokalizowane w dzielnicy

Grębałów-Lubocza mieści na swoim obszarze kilka zabytkowych obiektów. Miłośników historii mogą zainteresować dziewiętnastowieczne forty – 49 1/4 Grębałów i fort pancerny Dłubnia oraz zabytkowy dwór Badenich w Wadowie.

Atrakcyjne mieszkanie położone w dobrej lokalizacji Krakowa

Grębałów-Lubocza – atrakcje dla turystów i mieszkańców

Przyjemnym miejscem wypoczynkowym, z którego korzystają okoliczni mieszkańcy, jest Zalew Zesławice, czyli dwa zbiorniki wodne zbudowane na rzece Dłubnia, które do połowy lat osiemdziesiątych XX wieku służyły jako zbiornik wody pitnej dla niektórych osiedli w Nowej Hucie. Zalew nie jest tak popularny jak Bagry czy Kryspinów, dzięki czemu nie ma tutaj dużych tłumów, ale można tu spotkać spacerowiczów, wędkarzy czy piknikowiczów.

Innym miejscem idealnym na spacer jest Park Wadów, otaczający klasycystyczny dwór Badenich. W parku jest tak zwany drzewostan mieszany, rosną tu między innymi lipy, dęby, brzozy, akacje, wiązy i kasztanowce.

Kraków, Wzgórza Krzesławickie - Park Wadów

Grębałów-Lubocza zapewnia dostęp do znajdującego się nieopodal Narodowego Centrum Rugby 7, w którym trenuje reprezentacja Polski. Z obiektu mogą korzystać także okoliczni mieszkańcy. Jest tutaj również siedziba i stadion KS Grębałowianka oraz orlik.

Kraków, Wzgórza Krzesławickie - orlik

Grębałów-Lubocza – mieszkania

Grębałów-Lubocza to zielona okolica o zdecydowanie podmiejskim charakterze, co nie znaczy jednak, że nie ma tu punktów usługowych, placówek edukacyjnych czy lokali gastronomicznych. W okolicy znajdziemy przedszkola samorządowe i prywatne, szkoły podstawowe oraz placówkę Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta – Klub Dukat, a także pocztę, cukiernie, pizzerie i sklepy spożywcze.

Domy na terenie dzielnicy Wzgórza Krzesławickie

Jeśli chodzi o opiekę zdrowotną, mamy tutaj przychodnie z różnymi poradniami, punktem szczepień i gabinetem zabiegowym. Ponadto w pobliżu mieszczą się Wojewódzki Szpital Okulistyczny oraz Szpital Położniczo-Ginekologiczny „Ujastek”.

W Luboczy mieści się Rodzinny Ogród Działkowy o powierzchni 14 ha, podzielony na prawie trzysta działek. Obszar ten przyczynia się do tego, że Grębałów-Lubocza jest bardzo zielonym terenem.

Przestronny dom wolnostojący z własnym ogródkiem. Mieszkanie usytuowane jest na terenie dzielnicy Wzgórza KrzesławickieW okolicy znajdziemy kilka małych firm i zakładów pracy, a najbliższe korporacje mają swoje siedziby w centrum Nowej Huty.

Dom o wysokim standardzie. Budynek znajduje się blisko terenów zielonych na Wzgórzach Krzesławickich Grębałów i Lubocza są skomunikowane z resztą Krakowa dzięki komunikacji miejskiej, która pozwala na wygodny dojazd do centrum Nowej Huty, a także np. na Czyżyny. Ponadto nieco dalej na północ, w sąsiednim Zastowie, znajduje się stacja kolejowa leżąca na trasie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej biegnącej z Sędziszowa przez Miechów, Słomniki, Batowice, Kraków Główny, Zabłocie, Podgórze, Łagiewniki i Swoszowice do Skawiny.

Kraków, Wzgórza Krzesławickie - działki w spokojnej okolicy

Mieszkania zlokalizowane na obszarze Grębałów-Lubocza przypadną do gustu osobom szukającym spokojnej lokalizacji. Mieszkańcy znajdą tutaj Zalew Zesławice oraz Park Wadów.

Kraków, Wzgórza Krzesławickie - las

Chcesz kupić nowe, atrakcyjne mieszkanie w Krakowie lub poza jego granicami? Nasza wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć idealną nieruchomość uwzględniającą Twoje oczekiwania i potrzeby.

Kraków, Wzgórza Krzesławickie - boisko sportowe

Kolejny artykuł

Kazimierz – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Jedną z najbardziej atrakcyjnych części Krakowa jest Kazimierz. Tutaj znajduje się większość popularnych i klimatycznych kawiarni, restauracji oraz pubów. Z racji tego, że Kazimierz mieści się praktycznie w samym sercu Krakowa, mieszkania tutaj będą świetną opcją pod wynajem.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu