Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Jak luksus, to tylko w Warszawie!


Warszawa lubi luksus, a luksus lubi warszawiaków, bowiem segment inwestycji premium w Polsce wciąż skupia się głównie w stolicy. Deweloperzy bardzo często „flirtują” z tego typu inwestycjami, nie zawsze radząc sobie na tym trudnym i bardzo wymagających polu. Przyzwyczajeni do stanu, w którym mieszkania rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, są zaskoczeni tym, że o klienta premium trzeba się bardziej postarać. Jest jednak deweloper, który doskonale poznał oczekiwania tych najbardziej wymagających i można powiedzieć, że wyspecjalizował się w luksusowych apartamentowcach. Marvipol, bo o nim mowa, na rynku nieruchomości aktywnie działa od ponad 20 lat, co gwarantuje, że naprawdę zna się na rzeczy. Przyjrzyjmy się więc kilku znaczącym adresom z oferty tego dewelopera.

Jak luksus, to tylko w Warszawie!

Mokotów: Cascade Residence

Mokotów to jedna z topowych dzielnic Warszawy, gdzie cena za metr kwadratowy nowego mieszkania nie spada poniżej 10 tysięcy złotych. W samym jego sercu powstaje Cascade Residence, bardzo kameralna, bo licząca zaledwie 39 mieszkań, i luksusowa inwestycja. Na przyszłych lokatorów czekać będzie prywatne zielone patio z szumiącym kaskadowym wodospadem, drewniane ławki, huśtawki i zapewniające cień pergole – klimat idealny do odpoczynku po stresującym dniu w pracy. Apartamenty posiadają przestronne balkony i panoramiczne przesuwne okna, zapewniające doskonałe doświetlenie wnętrza. Poza dwu, trzy i cztero-pokojowymi apartamentami, na szczególną uwagę zasługują te z antresolą, którą przy odrobinie wyobraźni można w bardzo ciekawy sposób zaaranżować.

Mieszkanie z rynku pierwotnego – Cascade Residence

Praga: Dom przy Okrzei

Marvipol jest również odpowiedzialny za inwestycję Dom przy Okrzei. 85 apartamentów ulokowanych na Pradze nieopodal Wisły to bardzo kuszący kąsek. Zwłaszcza biorąc pod uwagę tempo rozwoju tej okolicy, mnogość modnych miejsc kultury, rozrywki czy relaksu przy jednoczesnym zachowaniu autentyczności i klimatu Pragi. Za projekt Domu przy Okrzei odpowiedzialna jest pracownia Pastewka i Strój, od początku działalności związana ze Starą Pragą, co daje gwarancję, że budynek idealnie wpisze się w charakter kultowej dzielnicy. Natomiast mieszanka kilku dobranych do siebie kolorów, wykonanej z najwyższej jakości piaskowca, elewacji, skutecznie wyróżni tę inwestycję na tle otoczenia. Wykonane z czarnej stali balustrady i wypełnione barwionym szkłem, nadadzą budynkowi szyku i elegancji. Apartamenty są bardzo elastyczne pod kątem aranżacji, bardzo dobrze doświetlone i wyposażone w przestronne balkony lub tarasy. Warto zwrócić uwagę na lokale z ostatniej kondygnacji. Posiadają one bowiem przestronne tarasy biegnące wzdłuż całego mieszkania, a dodatkowo dwa z nich mają dostęp do prywatnych tarasów na dachu budynku. Rooftop party na Pradze nad Wisłą? Tylko w Domu przy Okrzei!

Mieszkanie z rynku pierwotnego – Dom przy Okrzei

Powiśle: Topiel n°18

Następnie przenosimy się chyba do najmodniejszej dzielnicy Warszawy — na Powiśle. W bezpośrednim sąsiedztwie Biblioteki Uniwersyteckiej i z widokiem na Park Kazimierzowski powstają apartamenty Topiel n° 18. Budynek doskonale wtapia się w charakter tej klimatycznej dzielnicy, jednocześnie stanowiąc ponadczasową konstrukcję w nowoczesnej formie i z pięknem modernistycznego detalu. Architekci z pracowni WWAA zadbali, aby apartamenty charakteryzowały się swobodą aranżacji i różnorodnością. Każde mieszkanie ma coś, co czyni je unikalnym, a do każdego z nich przynależą balkony i powiększające przestrzeń loggie. Powstają również specjalne miejsca z zielenią, które ulokowane są na dachu i na wyższych kondygnacjach. Widok zapiera dech w piersiach!

Mieszkanie z rynku pierwotnego – Topiel

Wola: Unique Apartments

Nieco inny model apartamentów, ale równie luksusowy, prezentuje Unique Towers – kompleks trzech gigantycznych wieżowców (najwyższy mierzy 100 metrów), powstający również na Woli. W jednym z nich, tym najwyższym, Marvipol przygotowuje luksusowe apartamenty. Będą dostępne w czterech różnych powierzchniach – 29, 34, 42 i 66 metrów kwadratowych. Będą one sprzedawane w oparciu o model biznesowy, gwarantujący wynajem i nie wymagający zaangażowania ze strony nabywcy. Deweloper oferuje pakiety z pełnym wykończeniem i wyposażeniem mieszkania, miejscem postojowym w garażu oraz kompleksową obsługę wynajmu przez czas trwania umowy. Dodatkowo właściciel przez 14 dni w roku będzie mógł nieodpłatnie korzystać z apartamentu.

Mieszkanie z rynku pierwotnego – Unique Apartaments

Kolejny artykuł

Najtańsze mieszkania w Warszawie — aktualne zestawienie wszystkich dzielnic | 2018
Rynek deweloperski, podobnie jak cała branża budowlana to obecnie najbardziej dynamiczny sektor. Ceny rosną w zawrotnym tempie, przysłowiowa bańka wciąż się nadyma i na odkładane z roku na rok pęknięcie nie ma póki co widoku. W związku z tym, postanowiliśmy zrobić aktualne zestawienie warszawskich cen mieszkań w rozbiciu na poszczególne dzielnice. Warto sprawdzić, gdzie w Stolicy można kupić najtaniej, a gdzie najdrożej mieszkanie i jakiego rzędu są to różnice. Dane pochodzą z sierpnia 2018 roku.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu