Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Kępa Zawadowska – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Kępa Zawadowska to obszar w warszawskiej dzielnicy Wilanów. Granice wyznaczają Wisła, trasa Południowej Obwodnicy Warszawy, rzeka Wilanówka. Od południa Kępa Zawadowska graniczy ze wsią Kępa Okrzewska, od zachodu z obszarem Powsin, a od północy z obszarem Zawady.

Kępa Zawadowska – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Z tego artykułu dowiesz się, czym wyróżnia się obszar Kępa Zawadowska, znajdujący się w dzielnicy Wilanów.

Przejdź do akapitów:

Kępa Zawadowska – historia

Kępa Zawadowska została włączona w granice Warszawy w 1951 r. Wcześniej istniała tu wieś olenderska, założona w 1819 r. i wchodząca w skład folwarku Zawady. Olendrzy wybudowali tu szkołę, kolonię domów oraz założyli istniejący do dziś cmentarz ewangelicki.

Widok domów znajdujących się na Kępie Zawadowskiej

Kępa Zawadowska – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Na obszarze Kępa Zawadowska znajduje się część rezerwatu przyrody Wyspy Zawadowskie, który obejmuje m.in. wyspy, mielizny oraz wiślane wody. Rezerwat przyrody Wyspy Zawadowskie to miejsce, gdzie można zobaczyć rzadkie gatunki ptaków.

Nieruchomość położona wśród licznej zieleni - Warszawa Wilanów Kępa Zawadowska

Przyjemnym terenem spacerowym na terenie Kępy Zawadowskiej jest ścieżka pieszo-rowerowa ciągnąca się wzdłuż wału wiślanego. Z uwagi na to, iż teren jest zalewowy jest tu dużo łąk i niezabudowanych obszarów.

Mieszkania – Kępa Zawadowska

Charakter zabudowy obszaru Kępa Zawadowska jest wiejski. Znajdują się tu domy jednorodzinne oraz tereny rolnicze. Jest wiele działek z potencjałem budowlanym, dlatego powstają tu nowe osiedla domów.

Nieruchomości w doskonałej lokalizacji wśród zieleni - Warszawa Wilanów Kępa Zawadowska

Główną arterią obszaru Kępa Zawadowska jest ulica Bruzdowa i wzdłuż niej ulokowane są przystanki autobusowe. Dojeżdża tu linia kursująca z Kępy Zawadowskiej do EC Siekierki przez Wilanów i Sadybę. Północną granicę obszaru wyznacza trasa S2, która jest częścią obwodnicy Warszawy, a w węźle komunikacyjnym w sąsiednim obszarze łączy się z ulicą Przyczółkową. Jest to miejsce, które w godzinach szczytu dość mocno się korkuje.

Nieruchomości na Kępie Zawadowskiej - Warszawa Wilanów Kępa Zawadowska

Na terenie obszaru Kępa Zawadowska nie ma rejonowego przedszkola, znajduje się tu jedna placówka prywatna przy ulicy Bruzdowej. Brakuje również szkoły podstawowej. Dzieci muszą być dowożone do sąsiadujących obszarów. Przy ulicy Olęderskiej znajduje się plac zabaw dla dzieci.

Nieruchomości otoczone urokliwą zielenią - Warszawa Kępa Zawadowska

Miłośnicy sportu mieszkający na obszarze Kępa Zawadowska mają atrakcyjne tereny do spacerów, biegania i jazdy na rowerze. Przy ulicy Gratyny działa Studio Wdech, gdzieś odbywają się zajęcia ogólnorozwojowe dla kobiet i dzieci (joga, pilates, szarfy).

Na obszarze Kępa Zawadowska brakuje sklepów spożywczych. Najbliższe miejsca, gdzie można zrobić zakupy znajdują się w sąsiadujących obszarach.

Domy jednorodzinne na Kępie Zawadowskiej; Warszawa Wilanów

Najbliższa poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej znajduje się na obszarach Wilanów Królewski i Błonia Wilanowskie.

Jedyna restauracja na obszarze Kępa Zawadowska to pizzeria na Bruzdowej. Nie ma tu innych lokali gastronomicznych typu kawiarnie czy street food.

Wierni mieszkający na obszarze Kępa Zawadowska przynależą do parafii przy kościele Posłania Uczniów Pańskich.

Kępa Zawadowska, choć już od lat jest częścią Warszawy, bardziej przypomina obszar wiejski niż miejski. Nie ma tu infrastruktury potrzebnej do załatwienia wszystkich codziennych spraw. Jest to również teren położony daleko od centrum.

Ścieżka rowerowa wśród zieleni - Warszawa Wilanów Kępa Zawadowska

Jeśli interesuje Cię mieszkanie w innej części Warszawy, bliżej centrum, sprawdź pozostałe artykuły z cyklu Odkrywaj miasto.

Kolejny artykuł

Wilanów Wysoki, Wilanów Niski – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Wilanów Wysoki i Wilanów Niski to dwa obszary w warszawskiej dzielnicy Wilanów, którą doceniają osoby ceniące spokojne tereny z dostępem do zieleni.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu