Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Kiedy mieszkanie jest apartamentem?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Na rynku pierwotnym możemy znaleźć bardzo wiele ofert, które przedstawiane są jako apartamenty. Jednak nie każde mieszkanie, które ma wysoki standard wykończenia i cechuje się nowoczesnym budownictwem, będzie apartamentem. Na to miano składają się różne cechy i udogodnienia i chociaż część z nich dana inwestycja musi spełnić. Czym więc powinien wyróżniać się taki apartament z prawdziwego zdarzenia?

Kiedy mieszkanie jest apartamentem?

Wielkość

Przede wszystkim wielkość. Apartament na pewno nie może być małą kawalerką. Powinien cechować się dużą przestrzenią – wskazane jest aby miał ponadprzeciętną wysokość (okolice 3 metrów) i co najmniej 100 m² (chociaż jeśli jest to mieszkanie dla singla i ma ponad 60-70 m² też będzie na swój sposób apartamentem). Na wielkość wpływają także dodatkowe pomieszczenia, które są istotne w apartamentach. Będą to np. kolejne łazienki, garderoba, pralnia itp.

Cechy apartamentów z rynku pierwotnego

Prestiżowa lokalizacja

Kolejną ważną cechą jest lokalizacja inwestycji. Apartament musi znajdować się w świetnej części miasta, najlepiej bardzo blisko centrum. Na atrakcyjność i miano apartamentu wpływa szybki dostęp do wszystkiego, co jest potrzebne do łatwego i wygodnego życia: lokale handlowo-usługowe, punkty gastronomiczne, rozrywkowe, kulturalne, sportowe. Na plus będzie liczne sąsiedztwo terenów zielonych ze ścieżkami spacerowymi i rowerowymi. Bliskość metra i autostrad także będzie zaletą.

Apartamenty na rynku pierwotnym

Wysoki standard wykończenia

Następnie, liczy się bardzo dobra architektura i wysoki standard wykończenia. Materiały z jakich zbudowane są apartamenty muszą być najwyższej jakości. Bardzo często na terenie, gdzie mieszczą się apartamenty, znajdują się liczne udogodnienia dla mieszkańców. Można więc liczyć na prywatną siłownię, fitness, basen, saunę, widokowe tarasy na dachach, ale także całodobową ochronę, lobby i usługi concierge.

Jak widać nieruchomość, która została nazwana apartamentem, musi spełniać kilka ważnych kryteriów, aby na takie miano zasłużyć. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i znajdź swój wymarzony apartament.

Kolejny artykuł

Wykończenie pod klucz — znaczenie i grupa docelowa
Przeglądając oferty deweloperów, na pewno niejednokrotnie trafiłeś na wyrażenie „wykończenie pod klucz”. Przy wielu nowych mieszkaniach i domach masz możliwość skorzystania właśnie z takiej opcji, a jej największym plusem jest to, że zaoszczędzi Ci wiele czasu i nerwów. Na co możesz liczyć wybierając wykończenie pod klucz?
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu