Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Konstancin-Jeziorna – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Konstancin-Jeziorna to jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc do życia w okolicy Warszawy. Jedyna na Mazowszu miejscowość ze statusem uzdrowiska, położona zaledwie 17 km od centrum Warszawy.

Konstancin-Jeziorna – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto zamieszkać w podwarszawskim mieście Konstancin-Jeziorna.

Przejdź do akapitów:

Konstancin-Jeziorna – historia

Konstancin-Jeziorna został założony jako osada letniskowa na przełomie XIX i XX w. Jego historia związana jest ze znajdującym się nieopodal Pałacem w Oborach, gdzie urzędował hrabia Witold Skórzewski, który wydzielił parcele z dóbr oborskich i zajmował się sprzedażą działek.

Zabudowa w miejscowości Konstancin-Jeziorna pod Warszawą

Wybudowano tu domki letniskowe i okazałe wille, a z biegiem lat zabudowań było coraz więcej. W 1917 roku Konstancin uzyskał status uzdrowiska, wtedy też powstały tu szpitale oraz punkty rehabilitacyjne.

Konstancin-Jeziorna – zabytki

Na terenie Konstancina-Jeziorny znajduje się parę placówek muzealnych. W jednej ze starych willi mieści się Dom-Muzeum Stefana Żeromskiego, w którym znajdują się pamiątki po znanym pisarzu. W Starej Papierni odwiedzić można Muzeum Papiernictwa. Organizowane są tu również bardzo interesujące warsztaty dla dzieci.

Konstancin-Jeziorna – atrakcje dla mieszkańców i turystów

Niewątpliwie tutejszym ulubionym miejscem spacerowym jest Park Zdrojowy – znajduje się tu tężnia solankowa, wiele alejek wśród wiekowych sosen, a na rozlewiskach rzeki Jeziorki wytyczono spacerowy pomost wśród wysokich traw i szuwarów.

Park Zdrojowy im. hrabiego Witolda Skórzewskiego w Konstancinie-Jeziornie

Przy konstancińskich ulicach wybudowano wiele okazałych willi. Raz do roku, we wrześniu, organizowany jest Festiwal Otwartych Ogrodów, podczas którego prywatne posesje uchylają swoje bramy i perły architektury można podziwiać z bliska.

W okolicy Konstancina znajduje się Chojnowski Park Krajobrazowy, a w nim niezmierzone kilometry szlaków pieszych i rowerowych. Na obszarze Królewska Góra wytyczona została Ścieżka Zdrowia, przy której znajduje się kilka niewielkich placów zabaw i punktów ćwiczeń.

Plaża w Ciszycy Konstancin-Jeziorna

Atrakcją jest Plaża w Ciszycy znajdująca się nad Wisłą, na wysokości Konstancina-Jeziorny. Jest to olbrzymi, piaszczysty teren, gdzie gniazdują rzadkie gatunki ptaków, jest cicho, spokojnie i można tu odpocząć.

Mieszkania – Konstancin-Jeziorna

Komunikacja na obszarze Konstancin-Jeziorna pozornie jest znakomita – dojeżdżają tu autobusy, którymi w sprawny sposób można się dostać do stacji metra Kabaty oraz Wilanowska. Co istotne, obowiązuje tu pierwsza strefa biletowa. Jednak drogi dojazdowe w godzinach szczytu są mocno zakorkowane, co sprawia również problemy w przemieszczaniu się samochodem.

Miłośnicy sportu mieszkający w Konstancinie-Jeziornie mają ogromne możliwości do spacerowania, biegania i jazdy na rowerze. Zimową atrakcją jest Morsowisko Cegielnia Skolimów, znajduje się tu też skatepark. Przy ulicy Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie działa Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, w którym organizowane są liczne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych – są tu hale sportowe, sala fitness, siłownia (z sauną), oraz boiska wielofunkcyjne.

Nieruchomości w miejscowości Konstancin-Jeziorna

W mieście Konstancin-Jeziorna znajdują się przedszkola i szkoły podstawowe, z bardzo dobrą infrastrukturą sportową.

Zakupy w Konstancinie-Jeziornie można zrobić w licznych sklepach osiedlowych, znajdują się tu również centra handlowe. Przy alei Wojska Polskiego, w zabytkowych, poprzemysłowych budynkach z czerwonej cegły działa centrum handlowe Stara Papiernia.

Opieka medyczna w mieście Konstancin-Jeziorna jest znakomita. Znajdują się tu liczne szpitale i centra rehabilitacyjne, takie jak Stocer i Centrum Kompleksowej Rehabilitacji (CKR) przy ulicy Gąsiorowskiego. Swoje siedziby mają tu również prywatne centra medyczne oraz specjalistyczne gabinety lekarskie.

Apteka w niskim budynku Konstancin-Jeziorna

Mapa gastronomiczna Konstancina-Jeziorny jest bardzo atrakcyjna. Znajdują się tu liczne, godne polecenia restauracje i kawiarnie z doskonałą kuchnią i wypiekami. Kultowym miejscem jest cukiernia Buchmana na ulicy Józefa Piłsudskiego. Warto również odwiedzić włoskie Pomidoro w Starej Papierni, tradycyjną Gospodę Zalewajkę na ulicy Od Lasu, czy Kuchnię przy Stajni w Chojnowie z doskonałym wyborem win.

Wierni mieszkający w Konstancinie-Jeziornie przynależą do parafii przy kościołach Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy Parku Zdrojowym czy św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Mirkowie.

Konstancin-Jeziorna to prestiżowe miejsce do zamieszkania. Jest tu doskonała infrastruktura do życia. Są sklepy, banki, tereny spacerowe, dobry dostęp do edukacji. Niestety dla osób pracujących w Warszawie dojazdy mogą być bardzo uciążliwe.

Zobacz pozostałe obszary.

Kolejny artykuł

Otwock, Józefów – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Otwock i Józefów to dwa sąsiadujące ze sobą miasta na wschodnim brzegu Wisły, wchodzące w skład aglomeracji warszawskiej.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu