Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Las – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Ilona Łyżczarz
Ilona Łyżczarz

Las to obszar w warszawskiej dzielnicy Wawer, znajdujący się nad Wisłą. Nazwa jest dość nieadekwatna, gdyż teren obszaru stanowią głównie podmokłe łąki i niezadrzewione połacie pól. Zabudowa to głównie parterowe i piętrowe domki jednorodzinne.

Las – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule opisujemy obszar Las znajdujący się w warszawskiej dzielnicy Wawer.

Przejdź do akapitów:

Las – historia

Niegdyś znajdowała się tu wieś szlachecka, której karty historii sięgają XV wieku. Później przeszła ona w posiadanie Adama Kazanowskiego i już wtedy funkcjonowała jako „Tomków Las”, a w 1727 r. Las został przyłączony do dóbr wilanowskich.

Droga dojazdowa do prywatnych domów - Warszawa Wawer Las

Po powstaniu styczniowym obszar został uwłaszczony i przyłączony do gminy Zagóżdż, a w 1939 r. włączono go w granice Wawra. Z kolei Wawer w 1951 r. wszedł w granice Warszawy.

Las – atrakcje dla mieszkańców i turystów

W obecnych czasach, gdy kapryśny charakter Wisły został poskromiony przez wały i regulacje, bliskość rzeki stała się atutem. Znajduje się tu wawerska Plaża Leśna, przyjemny teren spacerowy, ścieżki pieszo-rowerowe, niewielki port, przystań oraz kemping. Obszar mocno skłania się ku możliwościom sportowo-rekreacyjnym jakie daje Wisła.

Osiedle jednorodzinnych domków w spokojnej, zielonej okolicy - Warszawa Wawer Las

Mieszkania – Las

Zabudowa mieszkalna obszaru Las rozciąga się na północ od ulicy Wał Miedzeszyński, natomiast cała północno-wschodnia część to niezagospodarowane pola i łąki oraz niewielki pas lasu, które w przyszłości zapewne będą zaadaptowane na cele mieszkalne. Aktualnie ten teren sprzyja spacerom.

Nieruchomości jednorodzinne - Warszawa Wawer Las

Główną arterią jest droga 801 (Wał Miedzeszyński), północną i wschodnią granicę obszaru stanowi droga krajowa nr 2. Przy Po ulicach krąży wiele linii autobusowych, zarówno lokalnych, jak i dalekobieżnych. Przy obszarze znajduje się Most Siekierkowski.

Nowoczesne nieruchomości w warszawskim Wawrze - Warszawa Wawer Las

Rodziny z dziećmi znajdą tu zespół szkolno-przedszkolny. Przy ul. Henryka Łasaka działa plenerowa biblioteka umieszczona w drewnianej altance z ławkami.

Na obszarze jest wiele wygodnych ścieżek do biegania oraz jazdy na rowerze. Przy ulicy Łasaka znajduje się boisko oraz klub sportowy L.A.S. Działa tu też Warszawski Klub Wodniaków PTTK, dużo się również dzieje w przystani SUM. Ponadto na ulicy Kadetów jest plenerowe centrum rozrywki ASM Arena z atrakcjami takimi jak paintball, airsoft, lasertag oraz nerf.

Nieruchomość mieszkaniowa otoczona liczną zielenią - Warszawa Wawer Las

W obszarze nie ma zbyt dużego wyboru lokali handlowych i usługowych, dlatego w tym celu najlepiej wybrać się do sąsiadujących obszarów. Tam też można znaleźć przychodnie i restauracje.

Wierni mieszkający na obszarze Las przynależą do parafii przy kościele św. Karola Boromeusza przy ulicy Kadetów.

Osiedle domów jednorodzinnych na ogrodzonym terenie - Warszawa Wawer Las

Obszar Las to typowe przedmieścia dużego miasta – jest tu słaba infrastruktura i nie można na miejscu załatwić właściwie żadnych codziennych sprawunków. Dobra za to jest komunikacja z innymi dzielnicami. Trzeba także mieć na uwadze, iż obszar Las jest zabudowany w niewielkiej części, więc z pewnością na przestrzeni lat zajdą tu spore zmiany i nastąpi prężny rozwój.

Nieruchomości Warszawa Wawer Las

Zobacz pozostałe obszary Warszawy.

Kolejny artykuł

Nadwiśle – mieszkania. Dlaczego warto zamieszkać w tej lokalizacji?
Nadwiśle to obszar w warszawskiej dzielnicy Wawer, którego granice wyznacza m.in. Wisła, ulica Skalnicowa, ulica Chodzieska, ulica Bysławska oraz Kanał Zagoździański.
Zobacz wszystkie artykuły z tego działu