Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytanie do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Strefa wiedzy

W „Strefie wiedzy” gromadzone są informacje o bieżącej sytuacji na rynku mieszkaniowym. Znajdziesz tutaj dane na temat aktualnych cen mieszkań, opinie i najważniejsze raporty o rynku nieruchomości oraz informacje na temat tego, jakie mieszkanie najchętniej kupują single, a jakie rodziny z dziećmi. 

Czy w 2022 roku mieszkania będą tanieć?
Według Otodomu ceny nowych mieszkań w Polsce wzrosły w 2021 roku o prawie 15 proc., dane firmy badawczej JLL są podobne, na największych rynkach wzrost stawek mieści się w przedziale 14-18 proc., a w Łodzi wyniósł 21 proc. Kupujący zadają sobie pytanie o to, kiedy trend się odwróci. Nie mamy dla nich dobrych wiadomości – większość czynników stymulujących wzrost cen mieszkań pozostanie aktualna też w 2022 roku.
Miasto 15-minutowe – o co w tym chodzi?
Sklepy, szkoły, restauracje i praca w zasięgu zaledwie 15-minutowego spaceru to idea, która rozkochała w sobie dużą część społeczeństwa. W końcu kto nie chciałby realizować swoich podstawowych potrzeb w tak komfortowym czasie?
Polski Ład – zmiany od stycznia 2022 roku
Polski Ład został ostatecznie zatwierdzony przez prezydenta i zgodnie z zapowiedziami jest wprowadzany w życie od początku bieżącego roku. Choć w ideach doskonały, budzi wątpliwości. Jakie zmiany czekają Polaków w 2022 roku?
Najpiękniejsze parki w Krakowie – w okolicach którego parku warto zamieszkać?
Kraków obfituje nie tylko w turystyczne atrakcje i historyczne punkty, ale również w parki. Obecnie w Krakowie jest ich już ponad 50. Jakie są najładniejsze parki Krakowa i w okolicach którego warto zamieszkać?
NOTUS docenił pracę zespołu OBIDO Eksperci Finansowi
Za nami wydarzenie roku w sieci partnerskiej Notus Finanse – Gala Notusy. W imprezie udział wzięli partnerzy oraz osoby bezpośrednio współpracujące z siecią. Główną atrakcją spotkania było nagrodzenie najlepszych partnerów, gdzie wśród nagrodzonych znaleźli się OBIDO Eksperci Finansowi! Ekipa OBIDO otrzymała dyplom w kategorii „Odkrycie Roku”.
Polski Ład – na czym polega?
Ostatnie lata to czas, kiedy w każdej dziedzinie życia poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa zostało zachwiane. Próbą, która ma pozytywnie wpłynąć na regulacje wielu dziedzin społeczno-gospodarczych, ma być Nowy Polski Ład, czyli kompleksowy plan gospodarczej odbudowy. Polski Ład – na czym polega?
Po ile, czyli o cenach nieruchomości
Przekonanie o możliwości bezpiecznego ulokowania gotówki, niskie oprocentowanie lokat bankowych, tanie kredyty – to tylko kilka czynników, które sprawiły, że ruch w branży nieruchomości jest wyjątkowo duży. Polacy na potęgę kupują mieszkania, a dodatkowym bodźcem są wciąż rosnące ceny nieruchomości.
Nieruchomości – ile to kosztuje?
Już w najbliższy czwartek, 24 czerwca o godzinie 12:00, RONSON Development razem z serwisem Obido.pl wyemitują drugą relację LIVE w ramach swojego autorskiego cyklu „Postaw na nieruchomości”. Tematem odcinka będą ceny nieruchomości.
Ekologiczne osiedla – jakie rozwiązania stosują deweloperzy?
Ekologiczne rozwiązania to trend współczesnego budownictwa, który wciąż zyskuje na sile. Świadomość obywateli wciąż narasta, dlatego w najbliższych latach nie prognozuje się spadku tej tendencji. Idąc naprzeciw oczekiwaniom powstają ekologiczne osiedla. Jakie rozwiązania stosują deweloperzy, by tworzyć inwestycje przyjazne środowisku?
Ile kosztuje korzystanie z obido?
Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje korzystanie z obido oraz jakie opłaty i prowizje należy ponieść. Założenie konta w obido nie wiąże się z żadnymi kosztami – użytkownik otrzymuje bezpłatny dostęp do ofert mieszkań i domów z rynku pierwotnego oraz może liczyć na opiekę doświadczonych konsultantów. Poznaj szczegółowy model działania obido.pl.