Twoje konto
polecane dla Ciebie Twoje ulubione porównania ofert zapytania do deweloperów ustawienia konta wyloguj się

Nowe mieszkania i domy w Łodzi i okolicach

Nowe mieszkania w Łodzi powstają w atrakcyjnych lokalizacjach, blisko najważniejszych punktów, takich jak: sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, restauracje, ośrodki sportowe i rekreacyjne, parki czy szkoły. Deweloperzy dbają także o to, aby projektowane osiedla były funkcjonalne i samowystarczalne. Mieszkańcy mogą liczyć na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Standardem stają się pakiety smart home, panele fotowoltaiczne czy oświetlenie LED. Na osiedlach znajduje się starannie zagospodarowana zieleń, mała architektura, place zabaw, dziedzińce czy oświetlone alejki.

Poznaj inwestycje w Łodzi

Łódź, Górna
Apartamenty Dwie Rzeki
51 dostępnych mieszkań
  • Przystanek autobusowy (4 minuty spacerem)
  • Prywatny teren rekreacyjny z dużym placem zabaw, strefą do grillowania i boiskiem do siatkówki lub badmintona
  • System kontroli dostępu, automatyczne bramy wjazdowe i garażowe, system wideodomofonowy
  • Prywatny teren rekreacyjny z dużym placem zabaw, strefą do grillowania i boiskiem do siatkówki lub badmintona
  • Lidl (5 minut samochodem)
MIESZKANIE KOMUNIKACJA KOMUNIKACJA
Zobacz szczegóły

Odkrywaj w Łodzi

Kupiłeś nowe mieszkanie, ale nie wiesz, jak je urządzić? Na naszym blogu znajdziesz liczne porady na temat aranżacji wnętrza, dzięki czemu przestanie ona być dla Ciebie czarną magią. Będziesz mógł zdecydować się na gotowy styl aranżacyjny – np. minimalistyczny, art déco, hiszpański lub eklektyczny – w którym wykończysz mieszkanie. Znajdziesz tutaj także podpowiedzi, jak funkcjonalnie urządzić małe mieszkanie, jak poradzić sobie z aranżacją poddasza ze skosami albo jakie oświetlenie wybrać, aby podnieść komfort domowników. 

zobacz listę artykułów

Promocje deweloperów w Łodzi

Real Development Group: Mirabelkowa Eko
zobacz inwestycję

Oferta w przedsprzedaży

Ceny od 9 300 zł/m2!

Do końca promocji pozostało 10 dni
Arche: Tobaco Park II
zobacz inwestycję

KORZYSTNY HARMONOGRAM PŁATNOŚCI

20/80, to znaczy 20% wpłaty teraz, 80% wpłaty przed odbiorem lokalu!

Do końca wydarzenia pozostało 10 dni

Dowiedz się więcej o rynku pierwotnym w Łodzi

Rynek pierwotny w Łodzi

Jednym z najciekawszych rynków nieruchomościowych w Polsce jest rynek mieszkaniowy w Łodzi. Łódź to trzecie największe miasto pod względem liczby ludności, dlatego tamtejszy rynek pierwotny wciąż się rozwija, aby móc zapewnić doskonałe miejsce do rozwoju i życia tak dużej populacji. Łódź, choć znana przede wszystkim z ulicy Piotrkowskiej, ma do zaoferowania niekończącą się gamę atrakcji, zarówno dla osób szukających artystycznych inspiracji, jak i entuzjastów nocnej rozrywki. Wybierając nowe mieszkanie w Łodzi, warto wziąć pod uwagę indywidualne preferencje, które pozwolą znaleźć idealne lokalizacyjnie i metrażowo lokum. 

Łódź było niegdyś miastem przemysłu włókienniczego, jednak prężnie podnosi poziom technologii i usług i oferuje nowoczesne rozwiązania. Łódź nie wyzbywa się jednak swojego pierwotnego charakteru, a przemysłowe korzenie uwydatnia w nowych inwestycjach. Piękną metamorfozę przeszła na przykład dawna wielka fabryka, która w dawnych latach kumulowała huk maszyn, kłęby par i ludzki gwar, dziś natomiast stanowi bardzo istotne miejsce na kulturalnej i handlowej mapie Łodzi. Manufaktura to atrakcja turystyczna, miejsce spotkań łodzian, punkt szerokiego handlu i usług.

Nowe mieszkania w Łodzi – zalety

Rynek pierwotny w Łodzi oferuje mieszkania idealne dla szerokiej grupy odbiorców, a dużym ułatwieniem w wyborze są wirtualne spacery. Nowe inwestycje realizowane są w przemyślany sposób, z uwzględnieniem potrzeb potencjalnych mieszkańców. Budynki wyposażone są w cichobieżne windy, reprezentacyjne klatki schodowe i pięknie zagospodarowane tereny wspólne. Na terenach osiedli pojawiają się zielone dziedzińce z atrakcjami dla zróżnicowanych osobowości. Częstymi atrakcjami są place zabaw z edukacyjnymi przestrzeniami, strefy relaksu dla mieszkańców, a nawet siłownie zewnętrzne. Deweloperzy dbając o komfort lokatorów często decydują się na stworzenie stref coworkingowych, saun czy prywatnych ścieżek pieszo-rowerowych. Coraz popularniejsze stają się także ekologiczne rozwiązania, np. panele fotowoltaiczne i energooszczędne oświetlenia, które pozwalają na zmniejszenie rachunków lokatorów. W nowych mieszkaniach nie brakuje także nowoczesnych rozwiązań takich jak systemy smart home. Inteligentne mieszkania pozwalają na kontrolę zużycia mediów oraz poprawiają standard bezpieczeństwa, a także wpływają na prestiż inwestycji. Warto wspomnieć, że nowoczesne osiedla realizowane są w taki sposób, aby były jak najbardziej samowystarczalne, dlatego często parterowe kondygnacje stanowią punkty handlowe i usługowe. 

Jakie mieszkania znajdują się na łódzkim rynku pierwotnym?

Nowe mieszkania w Łodzi to nowoczesne i funkcjonalne lokale, które wyróżniają się przemyślanymi układami i komfortowymi metrażami. W ofercie znajdują się kompaktowe kawalerki, ale również mieszkania o ponadstandardowym metrażu. Wiele nieruchomości na rynku pierwotnym, aby zapewnić wygodę przyszłym lokatorom, zostaje uzupełnionych nie tylko o powierzchnie zewnętrzne, ale również o dodatkowe łazienki. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu szczególnie większym domostwom oraz inwestycjom przeznaczonym na wynajem studentom.  

Największym zainteresowaniem w Łodzi cieszą się mieszkania dwupokojowe i trzypokojowe, ponieważ osoby poszukujące nowego mieszkania pragną, aby było ono funkcjonalne i praktyczne. Standardowe mieszkania o regularnym układzie ułatwiają późniejsze aranżacje przestrzeni. Atutem mieszkań z rynku pierwotnego są dodatkowe przestrzenie, takie jak duże balkony czy parterowe ogródki, dzięki którym relaks na świeżym powietrzu nie oznacza konieczności opuszczania mieszkania. Łódź dba o obszary zielone i eksponuje liczne lasy i parki. Z wielu inwestycji można dostrzec cudowne miejskie panoramy i rozległe roślinne pejzaże. Miasto, które żyje zgodnie z naturą, łaknie, aby jego mieszkańcy mogli czerpać z niego to co najlepsze, dlatego wiele nowych mieszkań w Łodzi to jasne nieruchomości, w których ponadstandardowe przeszklenia uwydatniają naturalne światło. 

Nie bez znaczenia są również odrestaurowane mieszkania w wyremontowanych kamienicach. Zwykle cechują się one atrakcyjną lokalizacją i wyjątkowym klimatem. Mieszkanie w centrum Łodzi, nieopodal ulicy Piotrkowskiej przykuje uwagę każdego, kto zdążył zasłyszeć znane powiedzenie Jana Sztaudyngera – „Łodzian jest największą troską, by zmieścić wszystko na Piotrkowską”. Nieruchomość zlokalizowana na tej ulicy daje nieograniczony dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej. 

Łódzkie studiowanie i inwestowanie

W Łodzi studenci stanowią znaczną część osób wynajmujących. Nic dziwnego – Łódź oferuje dostęp do 28 uczelni wyższych, sześć z nich to szeroko znane szkoły państwowe – Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Muzyczna, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny oraz Politechnika Łódzka. Łódź to ośrodek akademicki, dlatego zakup nowego mieszkania, które ma być wynajmowane, warto wybrać właśnie pod grupę docelową jaką są studenci. Studenci cenią sobie mieszkania blisko centrum. Taka lokalizacja zapewnia im dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej. Dla osób uczących się dużą rolę ogrywa również dobrze rozwinięta komunikacja miejska. Łódź jest doskonale skomunikowana i bez problemu można się po niej komfortowo przemieszczać. Łodzianie z powodzeniem korzystają z komunikacji zbiorowej. Warto pamiętać, że łodzianie bilet okresowy w komunikacji miejskiej określają migawką.  

Praca, życie, codzienność w Łodzi

Łódź słynąca kiedyś z branży przemysłowo-produkcyjnej nie przestała być dobrym rynkiem pracy. W tym mieście stopa bezrobocia stoi na niewielkim poziomie, a władze miasta wciąż działają w taki sposób, aby była ona regularnie obniżana. Obecnie Łódź stawia na technologię oraz branże IT i w tym sektorze oferuje najlepsze oferty i szansę na karierę. Prężnie rozwijają się ścieżką jest również produkcja przemysłowa. 

Życie w Łodzi jest stosunkowo niedrogie. W porównaniu do innych polskich miast wojewódzkich, zarówno kupno mieszkania, wynajem jak i usługi są dosyć tanie. Łódź jest miastem, z którego podróż w inne części Polski jest wygodna i szybka, dlatego będzie dobrym miejscem dla osób, które często muszą się przemieszczać. Sprawną komunikację zapewnia węzeł tras A1, A2 i S8, regionalny port lotniczy i sieci kolejowe. W Łodzi znajdują się liczne dworce kolejowe, wśród nich Łódź Fabryczna, czyli jedne z największych i najnowocześniejszych dworców kolejowych w Łodzi.  

W którym rejonie Łodzi kupić mieszkanie?

Łódź, mimo iż oficjalnie nie ma dzielnic, a 36 osiedli administracyjnych, zwykle dzielona jest na 5 rejonów: Bałuty, Górną, Polesie, Śródmieście i Widzew. Ten podział przedstawia niejednorodne strefy, pełne charakterystycznych cech, które w zależności od indywidualnych preferencji stanowić będą wady lub zalety. 

Śródmieście – serce miasta 

Śródmieście to dzielnica usytuowana w centrum Łodzi stanowiąca serce miasta. Znajdują się tutaj wszelkie rozpopularyzowane miejsca historyczne i kulturalne Łodzi, m.in. Filharmonia Łódzka, Teatr Wielki, Teatr Muzyczny, Manufaktura czy Pałac Poznańskiego. Śródmieście to także ulica Piotrkowska, czyli jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie i wizytówka miasta. Ta dzielnica zawiera w sobie biznes, handel, kulturę oraz bez wątpienia – przemyślany transport. Śródmieście to doskonałe miejsce dla studentów, osób skupionych na karierze zawodowej oraz entuzjastów bogatej oferty kulturalno-rozrywkowej. 

Polesie – atrakcyjne dla każdego 

Polesie ma opinię malowniczej i zielonej części Łodzi. Zielone Polesie pełne jest miejsc do wypoczynku i rodzinnej rekreacji. Zlokalizowano tu m.in. największy łódzki park – Józefa Piłsudskiego, ogród botaniczny oraz ZOO. Polesie ma bogatą infrastrukturę oraz jest świetnie skomunikowana z centrum. Zabudowa tego regionu jest zróżnicowana, ponieważ widoczne są tam zarówno historyczne bloki i kamienice, jak i liczne nowe inwestycje deweloperskie pełne mieszkań z rynku pierwotnego. Polesie to miejsce dobre do życia dla seniorów, rodzin z dziećmi, a nawet dla studentów. 

Widzew – nie tylko dla kiboli

Widzew kojarzy się przede wszystkim z chętnie odwiedzanym stadionem podczas meczów ligowych i reprezentacyjnych, ale w tej dzielnicy znajduje się więcej atrakcji. Rejon ten oferuje wiele ciekawych zabytków, np. Muzeum Kinematografii w Łodzi, Galerię Sztuki Dawnej i Pałac Herbsta czy zespół dawnych fabryk obecnie przeznaczonych na miejsce sztuki, spotkań i rekreacji. Widzew ma wyjątkowy charakter i widoczne są tu mieszkania w loftowym klimacie, które urzekną każdą artystyczną duszę. Entuzjaści przyrody również znajdą tutaj swoje miejsce, ponieważ Widzew oferuje liczne tereny zielone, parki i boiska. 

Czego w Łodzi nie przeoczyć?

Łódzki Plac Wolności 

W Łodzi znajduje się Plac Wolności, zwany dawniej Nowym Rynkiem. To niezwykły plac o kształcie ośmiokąta, który jest również skrzyżowaniem ośmiu dróg. Znajdują się tam takie budynki jak: Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, Kościół Zesłania Ducha Świętego, Archiwum Państwowe w Łodzi. Plac Wolności jest także początkiem ulicy Piotrkowskiej.

Ulica Piotrkowska

Piotrkowska to miejsce, wzdłuż którego mieszczą się sklepy, restauracje, kawiarnie, ogródki czy kluby muzyczne. Całoroczne zainteresowanie przynoszą tej ulicy liczne jarmarki i festiwale. Piotrowska zachwyca zarówno nowoczesnymi lokalami, hipsterskimi miejscami, eklektycznymi detalami architektonicznymi, jak i kulturalnym klimatem. Na Piotrkowskiej warto np. przejść się po Alei Gwiazd, zajrzeć do Off Piotrkowska, na Light Move Festival, czy chociażby napawać się pięknem Pasażu Róży, który przyciąga pięknem lustrzanej kamienicy. 

Łódź filmowa

Od lat Łódź cieszy się wysokim poziomem „Filmówki”, która ukształtowała wybitnych reżyserów i aktorów. Tuż obok Szkoły Filmowej mieści się Muzeum Kinematografii, które warto odwiedzić. Łódź jest również gospodarzem wielu filmowych festiwali m.in. Transatlantyk Festival, Forum Kina Europejskiego „Cinergia”, Festiwal Szkół Teatralnych, Filmteractive. 

Artystyczne murale

Wiele łódzkich budynków przyozdobiona jest muralami znanych artystów streetartowych. Łódzkie murale często określa się największą w Polsce zewnętrzną galerią miejską. Prace powstają w ramach Festiwalu Graffiti, ale również na instalacjach ścian budynków można zaobserwować artystyczny klimat Łodzi. 

Łódź wielokulturowa

Łódź określana jest jako wielokulturowa, ponieważ była ona budowana przez Polaków, Niemców, Żydów i Rosjan. Ślady tych kultur widoczne są do dziś, ponieważ wiele elementów w łódzkiej kuchni i języku została zainspirowana tymi populacjami. W łodzi zachowanych jest wiele świątyń, cmentarzy i pamiątek, np. neogotycka kaplica Karola Scheiblera, Cmentarz Żydowski, Cerkiew św. Aleksandra Newskiego, Synagoga Reicherów i Gmina Wyznaniowa Żydowska. W Łodzi kultywowana jest pamięć o wielokulturowości podczas corocznego Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Mieszkanie bez wkładu własnego – Łódź

Szukasz mieszkania bez wkładu własnego w Łodzi? Zobacz dostępne oferty: https://obido.pl/rynek-pierwotny-lodz/oferty-donation.htm

Najczęstsze pytania użytkowników

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Łodzi?

W lutym 2023 r. średnia cena za mieszkanie wyniosła: 533 958 zł.

Ile wynosi średnia cena za m² mieszkania w Łodzi?

W lutym 2024 r. średnia cena za m² wyniosła: 10 396 zł.

Który obszar w Łodzi jest najchętniej wybierany przez poszukujących mieszkania?

W Łodzi najchętniej wybierana jest dzielnica Śródmieście.